fbpx
czas na przelaje rusza cykl city trail 03

Czas na przełaje! Rusza cykl CITY TRAIL

W najbliższą niedzielę, 25 września w Gdańsku rozpocznie się piąta ogólnopolska edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zawody będą odbywać się w 10 lokalizacjach, poza wspomnianym Trójmiastem, także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kalendarz cyklu to aż 60 biegów – po 6 w każdej lokalizacji. Zapisy trwają.

W najbliższą niedzielę, 25 września w Gdańsku rozpocznie się piąta ogólnopolska edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zawody będą odbywać się w 10 lokalizacjach, poza wspomnianym Trójmiastem, także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kalendarz cyklu to aż 60 biegów – po 6 w każdej lokalizacji. Zapisy trwają.

Zacznij biegać z CITY TRAIL!

Zawody CITY TRAIL organizowane są na dystansie 5km. Trasy w każdym miast są stałe, co pozwala na regularne sprawdzanie formy i porównywanie wyników. Ale nie tylko osoby lubiące rywalizację i walczące o życiówki odnajdą się na biegach organizowanych przez Stowarzyszenie Sport Dla Każdego.

Nasze biegi kierujemy do wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas. Nawet jeśli nie są w stanie przebiec całego 5-kilometrowego dystansu bez zatrzymania, mogą spróbować swoich sił, bowiem nie wprowadzamy limitu czasu na pokonanie trasy – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator cyklu. – Nie mamy też limitów miejsc, dlatego zapisy są zawsze otwarte również w dniu imprezy.

Wielu z zawodników startujących w cyklu CITY TRAIL rozpoczynało swoją biegową przygodę właśnie podczas tych przełajowych piątek.

O CITY TRAIL dowiedziałam się przez przypadek. Były to moje początki biegania i od razu wiedziałam, że są to zawody dla mnie. Cykl ten wymaga systematyczności, o którą czasami trudno. Do tego odbywa się jesienią i zimną, a ja bardzo lubię biegać w tych porach roku. Dystans 5km nie jest wymagający, idealny do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji. W CITY TRAIL najbardziej lubię panującą tam rodzinną i przyjazną atmosferę. Świetnie jest czuć podczas zawodów, że jesteś zwycięzcą nawet jeśli wbiegasz na metę na końcu stawki – mówi Anna Łozienko, biegająca we wrocławskiej odsłonie cyklu od trzech lat.

czas-na-przelaje-rusza-cykl-city-trail-01

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Od sezonu 2015/2016 cykl CITY TRAIL odbywa się przy współpracy z Nationale-Nederlanden. Nationale-Nederlanden to firma, która dba o bezpieczeństwo finansowe Polaków, ale promuje też zdrowy styl życia oraz aktywnie wspiera przedsięwzięcia społeczne i sportowe. Dlatego w tym roku również, jako partner tytularny, wspieramy organizatorów CITY TRAIL. Mamy bowiem wspólny cel jakim jest zachęcanie Polaków do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej – zaznacza Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Terminy pierwszych imprez sezonu 2016/2017 w każdym z miast:

  • Trójmiasto – 25 września
  • Olsztyn – 1 października
  • Bydgoszcz – 2 października
  • Lublin – 8 października
  • Warszawa – 9 października
  • Wrocław – 15 października
  • Katowice – 16 października
  • Szczecin – 16 października
  • Poznań – 22 października
  • Łódź – 30 października

Pełny kalendarz można znaleźć na stronie www.citytrail.pl. Również na tej stronie można zarejestrować się do biegów. Jest możliwość zapisania się od razu na cały cykl w danym mieście – karnet sześciu biegów kosztuje 80 zł. W ramach karnetu każdy zawodnik otrzyma koszulkę techniczną marki Salomon. Druga opcja to rejestracja na każdy bieg oddzielnie – koszt pojedynczego startu to 17,5 zł w przypadku płatności elektronicznej i 25 zł jeśli chcemy zapisać się w dniu imprezy.

Nietypowa formuła

Formuła zawodów CITY TRAIL odbiega od tej, do której biegacze są przyzwyczajeni podczas biegów ulicznych. Medale otrzymuje się nie na mecie każdego biegu, ale po zakończeniu edycji – na siódmej, oddzielnej imprezie, która będzie miała uroczysty charakter. Oczywiście taka gala podsumowująca będzie zorganizowana w każdym z miast, w którym odbywają się zawody. Natomiast po ukończeniu każdego biegu będzie można posilić się w bufecie zaopatrzonym w herbatę, napój regeneracyjny, słodkie przekąski. W trakcie trwania cyklu będą odbywać się konkursy z nagrodami, a najszybsi w każdym z miast będą na koniec edycji nagrodzeni.

Biegi CITY TRAIL Junior

W ramach każdych zawodów CITY TRAIL odbywają się biegi dla dzieci i młodzieży. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej – od 300m do 2km. Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Połowa z tych kwot jest przeznaczana na cele charytatywne – w każdej kolejce zawodów cel jest inny.

czas-na-przelaje-rusza-cykl-city-trail-02

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.
 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
bartosz ceberak i marlena nowacka zwycieza garmin ultra race na dystansie 53 km 02

Bartosz Ceberak i Marlena Nowacka zwycięża Garmin Ultra Race na dystansie 53 km!

Następne
dieta na wspomaganie stawow biegac bez kontuzji 01

Dieta na wspomaganie stawów​ - biegać bez kontuzji

Powiązane artykuły

4 gdansk maraton biegniesz i zwiedzasz 01
Czytaj dalej

4. Gdańsk Maraton – biegniesz i zwiedzasz

4. Gdańsk Maraton to wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Warto już dziś zaplanować start w imprezie, która odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku i skorzystać z niższej opłaty startowej obowiązującej do końca 2017 roku! Jej organizatorami są Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu.