fbpx
Odzież

Biegaj w modnym stylu – przegląd trendy odzieży dla biegaczy

Aby rozpocząć przygodę z bieganiem, należy przede wszystkim wyposażyć się w dobrej jakości obuwie. Jest to podstawa komfortu oraz…
biegaj w modnym stylu przeglad trendy odziezy dla biegaczy

Aby rozpocząć przygodę z bieganiem, należy przede wszystkim wyposażyć się w dobrej jakości obuwie. Jest to podstawa komfortu oraz bezpieczeństwa podczas treningów. Amortyzacja i ustabilizowanie stopy wypływają na odciążenie stawów i gwarantują dynamiczny ruch. Co jeszcze warto mieć już na początku swojej sportowej drogi? Dres, legginsy lub spodenki, wykonane z przewiewnego materiału, który nie będzie wywoływał nadmiernego pocenia – te same wymagania powinna spełniać koszulka.

Podczas chłodniejszych dni warto wyposażyć się w kurtkę – koniecznie przeciwdeszczową. Okresy przejściowe charakteryzują się też dużą ilością porywów wiatru. Zbawienne może okazać się dodanie do swojego outfitu czapki lub opaski, które można znaleźć w sklepie internetowym MODIVO, pod linkiem – https://modivo.pl/c/kobiety/akcesoria/czapki-szaliki-rekawiczki/czapki-i-kapelusze/czapki-z-daszkiem. Dostępność różnorodnych wzorów umożliwia dobranie nakrycia głowy do stylistyki pozostałego stroju. A jak komponować stylizacje, które będą wyglądały modnie podczas treningów?

Jak wyglądać modnie podczas treningów?

Modny wygląd podczas treningów to gwarancja dobrego samopoczucia, które może znacząco wpłynąć na efektywność ćwiczeń. Przede wszystkim, warto skomponować zestaw w spójnej kolorystyce, który będzie składał się z części umożliwiających stworzenie outfitu na każdą pogodę. Zbyt duża liczba barw może być nadmiernie przytłaczająca i stworzyć wrażenie chaosu. 

jak wygladac modnie podczas treningow
Biegaj w modnym stylu - przegląd trendy odzieży dla biegaczy 9

Nie można też zapomnieć o akcesoriach. Stylowa butelka na wodę czy nerka na najpotrzebniejsze drobiazgi to dodatki, które mogą dodać blasku praktycznie każdej stylizacji. Ważnym dodatkiem, który z pewnością podniesie komfort podczas treningu w wyjątkowo słoneczny – zarówno zimowy, jak i letni – dzień, są okulary przeciwsłoneczne. W asortymencie sklepu MODIVO można znaleźć ciekawe propozycje oryginalnych egzemplarzy – https://modivo.pl/c/kobiety/akcesoria/okulary-przeciwsloneczne-i-oprawki/okulary-przeciwsloneczne/ .

Uniwersalizm czy ekstrawagancja – co wybrać?

Częstym dylematem podczas zakupów jest to, jakie ubrania wybierać – minimalistyczne, w podstawowych barwach czy raczej kolorowe, które są przyozdobione odważnymi printami. Rozpoczynając przygodę z bieganiem, warto skomponować uniwersalny zestaw. Basicowe kolory takie jak czerń czy granat sprawdzą się w każdej sytuacji. Posiadając dobrą bazę, można zacząć doposażać swoją garderobę w unikalne fasony. 

Aby wyglądać modnie, a równocześnie zadbać o bezpieczeństwo, dobrym pomysłem może okazać się zakup odzieży z akcentami w intensywnych barwach. Jest to rozwiązanie praktyczne i stylowe – wielu producentów sportowej odzieży posiada w swoim asortymencie ubrania z akcentami w kolorze odblaskowe różu czy błękitu. Sportowe ubrania, które są obecnie oferowane w sklepach, często uszyte są z wzorzystych tkanin. Mogą one doskonale sprawdzić się podczas komponowania treningowych outfitów. Z reguły jednak, lepszym pomysłem będzie wybór ciemnych materiałów, które nie zabrudzą się w pierwszych pięciu minutach biegu.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares
Poprzedni wpis
Zapraszamy do biegania w Strzegomiu – Granitowym Sercu Polski!
Następny wpis
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu