Ruszył Plebiscyt Ligi Biegowej na Biegową Imprezę Roku 2017!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Ruszył Plebiscyt Ligi Biegowej na Biegową Imprezę Roku 2017! Do 24 stycznia można zgłaszać biegi, które uważacie, że powinny zostać szczególnie wyróżnione. Stworzenie biegu, bez względu na to, czy impreza ma charakter masowy czy lokalny, to ogromne wyzwanie dla organizatorów. Chcemy z Waszą pomocą docenić organizatorów za to, co robią dla biegowej społeczności.

Na czym polega Plebiscyt?

Od 11 do 24 stycznia 2018 r. możecie zgłaszać propozycje imprez biegowych, które Waszym zdaniem powinny zostać nominowane do Plebiscytu. Zgłoszeń należy dokonywać drogą mailową, na adres: info@ligabiegowa.pl.

Plebiscyt na Biegową Imprezę Roku 2017, będzie obejmował poszczególne kategorie:

  • Biegowa Impreza Roku 2017 – bieg na 5 km
  • Biegowa Impreza Roku 2017 – bieg na 10 km
  • Biegowa Impreza Roku 2017 – półmaraton
  • Biegowa Impreza Roku 2017 – maraton
  • Biegowa Impreza Roku 2017 – kategoria „Inne”

Kategoria „Inne” obejmuje wszystkie imprezy biegowe, które rozgrywane są na „nietypowych” dystansach i których nie można zakwalifikować do kategorii pozostałych.

Spośród wszystkich zgłoszeń, zostanie wybranych 5 imprez biegowych z każdej kategorii, które pojawiały się najczęściej w Waszych e-mailach.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

29 stycznia o godz. 8:00 zostanie ogłoszona lista nominowanych do Plebiscytu biegów i uruchomione  głosowanie na Imprezę Roku 2017 w poszczególnych kategoriach. Głosowanie potrwa do 18 lutego. 19 lutego zostanie ogłoszona lista zwycięzców.

Oprócz wytypowania zwycięzców poprzez głosowanie, dodatkowo zostanie zorganizowane Grand Prix Runner’s World. Zwycięzcę tej kategorii wyłoni Jury, składające się z dziennikarzy Runner’s World, redaktora Ligi Biegowej oraz znanych postaci biegowego świata. Przewodniczącym Jury będzie redaktor naczelny Runner’s World, Marek Dudziński.

Co powinno zawierać zgłoszenie?

Jedna osoba może zgłosić po jednej imprezie z każdej kategorii: 1 bieg na 5 km, 1 bieg na 10 km, 1 półmaraton, 1 maraton raz 1 imprezę z kategorii „Inne”. Zgłoszenie musi zawierać pełną nazwę danej imprezy, link do strony internetowej imprezy (jeśli nie ma takiej, link do wydarzenia/Fanpage imprezy na Facebooku), Twoje imię i nazwisko, a także informację, dlaczego Twoim zdaniem właśnie te imprezy powinny zostać nominowane do Plebiscytu.

Zgłoszenia wysyłajcie na adres info@ligabiegowa.pl, w tytule: „Plebiscyt”.

Partnerami Plebiscytu jest portal Onet oraz magazyn Runner’s World. Szczegóły oraz aktualności dotyczące Plebiscytu, znajdziesz TUTAJ.

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę