fbpx
Bieg 1000 Drzew - bieganie, ale nie tylko i wspólny cel!

Biegaj dalej i… zasadź drzewo. Trwają zapisy na Bieg 1000 drzew!

Wiesz, że biegając możesz zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie, ale także dla środowiska? Już wkrótce w całej Polsce odbędzie się wyjątkowy Bieg 1000 Drzew. Dzięki niemu każdy biegacz będzie mógł przyczynić się do posadzenia 1 drzewa!

Nawet 1000 drzew – tyle chcą posadzić organizatorzy wirtualnego Biegu 1000 Drzew: Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie wraz z Funduszami Norweskimi i EOG . Aby ten ambitny cel się ziścił potrzebna jest tylko mobilizacja nomen omen środowiska biegaczy. Biegasz? Przyłącz się do nas i w wirtualny sposób zasadź prawdziwe drzewo!

O co w tym wszystkim chodzi?

Bieg 1000 Drzew odbędzie się w dniach 13-21 listopada. Do udziału w nim można zarejestrować się na stronie www.bieg1000drzew.pl. Ponieważ inicjatywa ma charakter wirtualny, mamy dużą dowolność w realizacji zadania. A nie jest ono trudne: wystarczy po prostu w wyznaczonym czasie zaliczyć 1 sportową aktywność. Oprócz biegu możliwy jest także np. spacer z kijami, jazda na rowerze czy deskorolce. Każdy uczestnik może samodzielnie zdecydować, jaka forma aktywności go interesuje Miejsce, czas trwania czy pokonany dystans, to sprawa drugorzędna.

Mając na uwadze powyższe zasady, nie trzeba być wcale doświadczonym biegaczem, by wziąć udział w Biegu 1000 Drzew. Najważniejszy jest wspólny cel, czyli zgromadzenie jak największej liczby uczestników. Po zarejestrowaniu się na stronie www.bieg1000drzew.pl należy wykonać wyznaczone przez siebie zadanie sportowe, a następnie je udokumentować wrzucając swoje zdjęcie z trasy lub status z aplikacji monitorującej treningi na Instagramie lub innym kanale social mediowym, dołączając hashtag #bieg1000drzew. I to wszystko – zadanie wykonane! Właśnie przyczyniliśmy się do posadzenia nowego drzewa! Zdjęcia z hashtagiem opublikowane na Instagramie zostaną wykorzystane do wirtualnej galerii uczestników biegu na stronie wydarzenia.

Zadbaj o siebie i klimat. Jeden uczestnik Biegu 1000 Drzew to jedno zasadzone drzewo
Zadbaj o siebie i klimat. Jeden uczestnik Biegu 1000 Drzew to jedno zasadzone drzewo

Zadbajmy o klimat

Przedsięwzięcie odbywa się z inicjatywy Ambasady Królestwa Norwegii w Warszawie przy wsparciu Funduszy Norweskich i EOG. Głównym celem inicjatywy jest odnowienie jednego z polskich lasów, który ucierpiał w wyniku silnej wichury w 2020 r. Dodatkowo, organizatorzy chcą zwrócić uwagę uczestników na zmiany klimatyczne, a także zachęcić do działań na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, co podkreśla Jego Ekscelencja Ambasador Królestwa Norwegii w Warszawie Anders H. Eide:

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym poprzez ograniczanie emisji CO2 to najważniejszy aspekt Funduszy Norweskich i EOG. Sadzenie drzew to łatwy i stosunkowo skuteczny sposób na walkę ze zmianami klimatu oraz działanie, w którym wszyscy możemy wziąć udział. Ponadto wspólna praca w dobrej sprawie buduje więzi międzyludzkie, tak potrzebne każdemu społeczeństwu. Dlatego serdecznie zachęcam wszystkich do przyłączenia się do Biegu 1000 Drzew i dołożenia swojej cegiełki do tej ekologicznej inicjatywy.

Fundusze Norweskie i EOG na rzecz ochrony środowiska i wsparcia klimatu

Fundusze Norweskie i EOG to bezzwrotna pomoc finansowa dla nowych członków Unii Europejskiej. Fundusze przyczyniają się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w Europie oraz wzmacniania współpracy dwustronnej. Polska jest największym beneficjentem Funduszy Norweskich: od 2004 roku otrzymała ponad 1 miliard euro na wsparcie projektów w wielu obszarach. W III edycji Funduszy Norweskich i EOG 2014 – 2021 największa ich część została przeznaczona na „zielone projekty”, których celem jest złagodzenie zmian klimatycznych i zmniejszenie wrażliwości na zmianę klimatu. Projekty obejmują m.in.: poprawę jakości powietrza i efektywne wykorzystanie energii w szkołach i przedsiębiorstwach, zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych czy realizację zielonych inwestycji w miastach. Dotacja na te cele jest możliwa dzięki programowi „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”  i wyniesie ok. 140 mln euro. Więcej informacji i zapisy na Bieg 1000 Drzew znajdziecie na stronie www.bieg1000drzew.pl.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Garmin Venu 2 to propozycja dla osób aktywnych fizycznie na każdym poziomie.

Garmin Venu 2 - najnowszy smartwatch do biegania

Następne
Liga Biegowa to bezpłatna, wirtualna inicjatywa dla biegaczy

Podsumuj październik z Ligą Biegową!

Powiązane artykuły

historia maratonu warszawskiego takie opowiesci tylko u nas 01
Czytaj dalej

Historia Maratonu Warszawskiego – takie opowieści tylko u nas!

Maraton Warszawski jest jak wielka metafora najnowszej historii Polski. Pierwszy rozegrano 30 września 1979 r. Start i meta umieszczone były pod Stadionem Dziesięciolecia – który był wtedy areną zwycięskich meczów reprezentacji piłkarskiej, sukcesów naszych lekkoatletów oraz dożynek centralnych i obchodów peerelowskich uroczystości. Na starcie staje dwa tysiące ludzi, wszyscy głodni rywalizacji – bo to pierwszy bieg maratoński w Polsce otwarty dla amatorów.
Odbierz Indywidualny Plan Treningowy z 53% zniżką 📣📣📣 Zostało tylko 5 miejsc❗️
Tak, chcę zniżkę na trenera