fbpx
Kalendarz biegowy

5 tysięcy osób na liście startowej wystartuje spod PKiN w jubileuszowym 45. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim

Moda na bieganie wróciła na dobre! Na ponad miesiąc przed startem jubileuszowej  45. edycji Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego na…
M73kqyK

Moda na bieganie wróciła na dobre! Na ponad miesiąc przed startem jubileuszowej  45. edycji Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego na liście startowej jest ponad 5 tysięcy osób! Trwają zapisy na wszystkie biegi rozgrywane w ramach Święta Biegania!

24 września Warszawa stanie się biegową stolicą Europy – emocjonująca rozgrywka TEAM UP! Europe, finał akcji charytatywnej #BiegamDobrze, nowa, szybka trasa i zachwycająca okolica startu i mety wszystkich biegów – ulica Emilii Plater. Okazja do finiszu pod Pałacem Kultury i Nauki może się nie powtórzyć!

Wielki Bieg – nieprzerwanie od 1979 roku

Maraton Warszawski – największe w Polsce wydarzenie sportowe, to wyjątkowy bieg. Rokrocznie, nieprzerwanie od 1979 roku, gromadzi na starcie tysiące uczestników, których łączy jeden cel i wspólna pasja. Każda odsłona Maratonu jest wyjątkowa, a dla każdego biegacza start to wielkie święto i zwieńczenie długich przygotowań.

Dystans królewski, biegi towarzyszące, EXPO a także tętniące życiem Miasteczko Biegacza to szansa, by obserwować rozwój sportowej pasji Polaków i wzrost branży. Możliwość startu w samym centrum stolicy i przebiegnięcia przez największe arterie miasta przy wyłączonym ruchu samochodowym jest dla biegaczy świętem. Tak wielkie wydarzenie sportowe jest również okazją do promocji walorów turystycznych miasta.

AbySYkrf
5 tysięcy osób na liście startowej wystartuje spod PKiN w jubileuszowym 45. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim 12

Zapierająca dech w piersiach lokalizacja startu i mety i nowe trasy

Biuro zawodów tradycyjnie znajdzie się w Pałacu Kultury i Nauki. Nowe będą lokalizacje startu i mety – te znajdą się na ulicy Emilii Plater. Miasteczko Biegacza urośnie na Placu Defilad – centrum sportowych emocji w samym sercu Warszawy.

W tym roku na biegaczy czekają, oprócz zachwycającej lokalizacji finiszu w samym centrum, także zupełnie nowe trasy – zarówno dystans królewski oraz sztafeta, jak i towarzysząca im Nice To Fit You Warszawska Dycha zyskały nowy przebieg. Trasy szybkie – w przypadku maratońskiej przebiegającej przez aż sześć dzielnic stolicy oraz malownicze Radiowo, jak i widowiskowe – poprowadzone główną arterią Warszawy, Alejami Jerozolimskimi w biegu “na dychę” to okazja dla uczestników na nowe, odświeżające wrażenia.

Trasy biegów opisane, przedstawione graficzne i przeanalizowane dostępne są na stronie z MAPĄ BIEGU.

Mały Wielki Bieg w profesjonalnym wydaniu

W tym roku po raz pierwszy w historii najmłodsi wystartują w samym centrum Warszawy. Nationale-Nederlanden Mini Maraton odbędzie się w sobotę 23 września w tym samym miejscu, w którym następnego dnia na trasę wyruszą dorośli uczestnicy Wielkiego Biegu. Zapisy na wydarzenie dla dzieci i młodzieży trwają! Na liście jest już prawie 300 uczestników!

– Naszemu zaangażowaniu w 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski towarzyszy idea #długodystansZDROWIA. Troska o zdrowie to maraton, a nie sprint, dlatego zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną warto promować także w odniesieniu do dzieci. Nationale-Nederlanden Mini Maraton jest świetną okazją, aby pokazać dzieciom piękno sportu i spędzić miłe rodzinne chwile w aktywny i ciekawy sposóbmówi Marta Maszewska- Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale- Nederlanden.

Mini Maraton podzielony jest na kategorie – w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach. Najmłodsi – dzieci do lat trzech, wystartować mogą z opiekunem. Górny limit wieku to 16 lat. Wszyscy otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a dla najlepszych w każdej kategorii przewidziano pamiątkowe puchary. Trasa będzie wyłączona z ruchu samochodowego, a uczestnicy będą mogli cieszyć się wyjątkową, maratońską oprawą.

Więcej o Małym Wielkim Biegu: https://nnmaratonwarszawski.com/mini-maraton

tNtxdNeA
5 tysięcy osób na liście startowej wystartuje spod PKiN w jubileuszowym 45. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim 13

Nice To Fit You Warszawska Dycha oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska

Oprócz biegów dla najmłodszych oraz królewskiego dystansu dla dorosłych w ostatni weekend września odbędą się także: bieg na 10 km – Nice To Fit You Warszawska Dycha i Bridgestone Sztafeta Maratońska. Dla każdego amatora sportu znajdzie się zatem okazja do startu – jeśli na maraton za wcześnie, warto rozważyć udział na krótszym dystansie i dać sobie szansę na świętowanie jubileuszowej odsłony 45. edycji Maratonu Warszawskiego w znakomitym i niezwykle licznym gronie.

Wielki powrót mody na bieganie – zapełniające się listy startowe

Wszystkie tegoroczne biegi odbywające się w Warszawie – począwszy od 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, zanotowały wzrost zainteresowania. W tym momencie na liście startowej Wielkiego Biegu jest ponad 5 tysięcy osób – to o prawie 2 tysiące więcej niż w analogicznym okresie w 2022 roku. Nice To Fit You Warszawska Dycha z kolei jest już w planach prawie 2 tysięcy Polaków, co również jest imponującym wynikiem.

– Wracamy na dobre – wróciła moda na bieganie! Polacy uprawiają sport, cieszą się nim, rozumieją – kibicują, angażują się w wolontariat i coraz liczniej startują w zawodach. Stawianie sobie własnych celów do realizacji, planowanie i prostu zdrowy tryb życia to coś, co jest zapisane w DNA naszej marki mówi Marek Tronina, dyrektor Fundacji “Maraton Warszawski”. Cieszę się, że możemy obserwować emocje biegaczy amatorów i rozwój branży. Choć do wyników przedpandemicznych jeszcze trochę brakuje, to z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że popularność biegania, moda na zdrowie i aktywności znów zagościła w naszej codzienności.

#BiegamDobrze – nowa fundacja na pokładzie!

Największa w Polsce biegowa akcja charytatywna pozwala na czynienie dobra poprzez… start w zawodach! Bieganie i pomaganie to domena prawie sześciuset uczestników – tylu biegaczy zarejestrowało się na wydarzenie za pomocą ścieżki charytatywnej. Łącznie zebrali już niebanalną kwotę prawie 200 tysięcy złotych, które zasilą konta organizacji pozarządowych. Zbiórki potrwają do 4 października!

Do grona NGO zaangażowanych w akcję dołączyła Fundacja “Twarze Depresji”. Środki, które zbiorą biegacze zostaną przeznaczone na unikatowy w skali kraju program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.

– Bardzo się cieszę, że Fundacja “Twarze Depresji” dołącza do grona beneficjentów akcji. Depresja, szczególnie wśród młodych, to zjawisko powszechne. Zbyt mało mówimy o problemach związanych ze zdrowiem psychicznym – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora w Fundacji „Maraton Warszawski”. – Wierzę, że wspólnie przyczynimy się do poprawy świadomości oraz pomocy potrzebującym. Mamy też wiele wspólnych pomysłów na edukację, które niebawem ujrzą światło dzienne – dodaje.

Zapraszamy na Wielki Bieg – wolontariat, kibicowanie, biegi!

Zapisy na wszystkie biegi trwają! Każdy znajdzie coś dla siebie. A tych, którzy do startu nie ją jeszcze gotowi zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wolontariacie sportowym. Warszawiaków i wszystkich bliskich namawiamy do kibicowania – każda zagrzewająca do walki postać przy trasie to ogromna motywacja dla biegaczy.

– Bądźmy razem i przeżywajmy sportowe emocje. Bieg uliczny to wydarzenie społeczne, nie tylko sportowe. Dajmy sobie szansę na uczestnictwo w czymś niecodziennym, wyjątkowym i napędzającym do działania na kolejne tygodnie dodaje Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji “Maraton Warszawski”.

Strona internetowa biegu: https://nnmaratonwarszawski.com

Zapisy trwają na https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Biegowe FOMO
Następny wpis
Niespełna 3 tygodnie dzielną nas od wyjątkowego 12. Półmaratonu Dwóch Mostów
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu