5. Półmaraton Praski, czyli szybki bieg wieczorową porą

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa, czyli warunki idealne do biegu. Tak zapowiada się 5. Wieczorny Półmaraton Praski, który odbędzie się 1 września.

Płaska trasa, wytyczona tak, by sprzyjać dobrym wynikom, to już tradycja Półmaratonu Praskiego. Po niezwykle pozytywnych ubiegłorocznych komentarzach i wzorem wielkich światowych imprez w tym roku nie zmieniono jej przebiegu, dając uczestnikom szansę nie tylko na życiówkę, ale również możliwość sprawdzenia swojego progresu. Będzie to niepowtarzalna okazja do przetestowania formy i porównania jej sprzed roku. Łatwa i płaska trasa będzie także doskonała na życiówkę czy debiut w półmaratonie.

Do startu, gotowi…. START

Ponownie start usytuowany będzie na oświetlonych błoniach PGE Narodowego, skąd o godz. 20.30 półmaratończycy ruszą w ul. Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręcą w al. Waszyngtona, następnie pokonają klimatyczną Saską Kępą (ul. Francuską i Zwycięzców), po czym ulicami Saską i Egipską udadzą się na Gocław. Przebiegną m.in. obok jeziora Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa na Wał Miedzeszyński. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów czeka ich szeroka i płaska prosta do Wybrzeża Szczecińskiego, a ostatnie kilometry to ponownie wyjątkowe klimaty warszawskiej Pragi. Meta oraz miasteczko biegowe ponownie będą zlokalizowane na błoniach PGE  NarodowegoOświetlone błonia stadionu, jedna brama startowa, ale… dwie mety.

5-polmaraton-praski-czyli-szybki-bieg-wieczorowa-pora-02

Naprzeciw finiszu 5. Półmaratonu znajdzie się bowiem meta 4F Piątki Praskiej, co będzie nie lada gratką dla kibiców. Godzinę przed półmaratończykami (o 19.30) na swoją trasę ruszą bowiem zwolennicy krótszego dystansu. Dla nich przygotowana została nowa, szybka i płaska trasa – również doskonała tak na debiut, jak i na życiówkę. Z błoń PGE Narodowego będzie wiodła w kierunku ul. Zamoyskiego. Skręt w ul. Jagiellońską, potem w ul. Stefana Okrzei, a następnie na Wybrzeże Szczecińskie w kierunku mostu Poniatowskiego. Na agrafce biegacze zawrócą, pobiegną kawałek Wybrzeżem Szczecińskim, po czym skręcą w ul. Sokolą, która doprowadzi ich do ul. Zamoyskiego oraz mety przy Dworcu Stadion.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Wyznaczony przez organizatorów limit uczestników dla półmaratonu wynosi 10 tysięcy, a dla biegu na 5 km trzy tysiące. Warto spieszyć się z rejestracją TUTAJ, bowiem limit w ubiegłym roku został wyczerpany przed czasem, a dodatkowo w tym roku cena pakietu startowego jest uzależniona od kolejności opłaconych zgłoszeń.

5-polmaraton-praski-czyli-szybki-bieg-wieczorowa-pora-01

Bezpłatne treningi z 4F i rollowanie z Blackroll

Jak szybka trasa by nie była… świetne wyniki to nie łut szczęścia. To efekt pracy, jaką włoży się w przygotowania. By ułatwić biegaczom treningi, ich planowanie i wsparcie w poprawie techniki biegu organizatorzy w czerwcu wznowią bezpłatne, otwarte treningi biegowe z 4F. Ponownie każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w trzymiesięcznym cyklu przygotowań do Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej. W każdą niedzielę na stadionie lekkoatletycznym warszawskiej Agrykoli będą czekać zawodowi trenerzy, dopasowujący zajęcia do różnych poziomów zaawansowania. Treningi biegowe wsparte będą bezpłatnymi zajęciami z rolowania w zlokalizowanym na Pradze studiu Blackroll® Polska.

W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział ponad 10 tysięcy osób. Najszybciej trasę liczącą 21 km 97 m pokonał Marcin Chabowski triumfując czasem 01:03.32, a wśród kobiet zwyciężyła Dominika Stelmach – 1:15.17. W 4F Piątce Praskiej najszybszy był Łukasz Parszczyński, który uzyskał czas 15.18, a z grona pań Kinga Reda – 18.40.