fbpx
zupelnie nowa trasa 13 polmaratonu warszawskiego 01

Zupełnie nowa trasa 13. Półmaratonu Warszawskiego!

13. Półmaraton Warszawski wystartuje 25 marca, w ostatnią niedzielę miesiąca. To jeden z największych biegów ulicznych w Polsce i jeden z największych biegów na tym dystansie w Europie. Szczęśliwa trzynastka będzie z pewnością wyjątkowa, choćby dlatego, że zawodnicy pobiegną w przeciwnym kierunku niż zazwyczaj.

13. Półmaraton Warszawski wystartuje 25 marca, w ostatnia niedzielę miesiąca. To jeden z największych biegów ulicznych w Polsce i jeden z największych biegów na tym dystansie w Europie. Szczęśliwa trzynastka będzie z pewnością wyjątkowa, choćby dlatego, że zawodnicy pobiegną w przeciwnym kierunku niż zazwyczaj.

Organizatorzy postanowili poprowadzić trasę wyścigu przez najbardziej zjawiskowe, ale jednocześnie istotne dla historii Warszawy miejsca. Uczestnicy będą mieli możliwość rywalizacji na obu brzegach Wisły, przekroczenia jej dwoma słynnymi mostami oraz dokładniejszego niż przy poprzednich edycjach zwiedzenia Pragi.

polmaraton-warszawski-02

Zapisy TUTAJ.

Trasa biegu

mapa13pw-01

W tym roku duża część trasy będzie przebiegać przez Pragę, jednak start zlokalizowany został na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej, skąd trasa została wytyczona w kierunku Placu Wilsona. Stamtąd ulicą Gwieździstą bieg ruszy pod park przy Lesie Bielańskim. Następnie zacznie się powrót na południe. Trasa półmaratonu poprowadzi przez niezwykle malownicze Wybrzeże Gdyńskie, a następnie Wybrzeże Gdańskie. Później biegacze okrążą miejsce startu i pobiegną Mostem Gdańskim na drugą stronę Wisły w kierunku Pragi, po czym skierują się Wybrzeżem Helskim na południe. Ze starej Pragi trasa odbije na wschód, by później ulicą Jagiellońską i Zamoyskiego można było wiedzać prawobrzeżną Warszawę. Kolejny krok to pokonanie Mostu Świętokrzyskiego i dostanie się na Powiśle. W tym miejscu uczestnicy biegu będą mogli powoli już witać się z metą. Pozostanie im do przebiegnięcia tylko Wybrzeże Kościuszkowskie (w kierunku południowym), zwrot na północ, aby Wybrzeżem Gdańskim dotrzeć na linię mety. Warto podkreślić, że tegoroczny koniec trasy został zlokalizowany w miejscu, które pozwala na obsługę bardzo dużej liczby biegaczy oraz kibiców. Zapewni to wyższy komfort zarówno uczestnikom, jak i wspierającym ich kibicom.

polmaraton-warszawski-03

Nowa trasa z pewnością sprawi dużo przyjemności biegaczom, startującym u nas regularnie, jak i tym którzy pobiegną z nami pierwszy raz. Warszawa, a zwłaszcza jej praska część może przez wielu zostać odkryta na nowo. Duża przestrzeń w strefie mety, którą udało nam się zapewnić, pozwoli na przyjęcie kilkunastu tysięcy biegaczy, a półmaratończykom na komfortowe i wygodne spędzenie czasu po wytężonym wysiłku. Zachęcam wszystkich do udziału w biegu! – zachęca Marek Tronina, dyrektor Fundacji Maraton Warszawski.

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja bieganiaw Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
4 gdansk maraton to wyjatkowa trasa w wyjatkowym miescie 01

4. Gdańsk Maraton to wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście!

Następne
ruszyl plebiscyt ligi biegowej na biegowa impreze roku 2017 01

Ruszył Plebiscyt Ligi Biegowej na Biegową Imprezę Roku 2017!

Powiązane artykuły

festiwal biegowy im mikolaja kopernika w lidzbarku warminskim 04
Czytaj dalej

Festiwal biegowy na Warmii – pomysł na niezapomniany kwietniowy-weekend

Pięknie położony Lidzbark Warmiński doczekał się imprezy biegowej z prawdziwego zdarzenia. Można mieć wrażenie, że zeszłoroczna impreza zorganizowana przez Biegaj’My z DEM’a była jedynie próbą siły dla tego regionu, aby wprost wystrzelić w tym roku. Już sama nazwa imprezy sugeruje, że to już zupełnie inna ranga wydarzenia. W połowie kwietnia w ramach Festiwalu Biegowego Im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim odbędą się cztery biegi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a na uczestników i ich rodziny czekać będzie cała masa atrakcji, o których opowiedział nam organizator Daniel Milewski.
krolewski festiwal biegowy warszawa wilanow sprawdz sie przed maratonem 02
Czytaj dalej

Królewski Festiwal Biegowy Warszawa-Wilanów, sprawdź się przed maratonem

Już 10 września br. wystartuje Królewski Festiwal Biegowy Warszawa-Wilanów organizowany w ramach Dni Wilanowa 2017. Przygotowane zostały dwie szybkie trasy na 5 i 10 km, biegnące w całości po asfalcie, posiadające atest PZLA. Wydarzenie jest doskonałym sprawdzianem przed zbliżającym się warszawskim maratonem oraz przed historycznym Biegiem na Kopiec Powstania Warszawskiego.