fbpx
zupelnie nowa trasa 13 polmaratonu warszawskiego 01

Zupełnie nowa trasa 13. Półmaratonu Warszawskiego!

13. Półmaraton Warszawski wystartuje 25 marca, w ostatnią niedzielę miesiąca. To jeden z największych biegów ulicznych w Polsce i jeden z największych biegów na tym dystansie w Europie. Szczęśliwa trzynastka będzie z pewnością wyjątkowa, choćby dlatego, że zawodnicy pobiegną w przeciwnym kierunku niż zazwyczaj.

13. Półmaraton Warszawski wystartuje 25 marca, w ostatnia niedzielę miesiąca. To jeden z największych biegów ulicznych w Polsce i jeden z największych biegów na tym dystansie w Europie. Szczęśliwa trzynastka będzie z pewnością wyjątkowa, choćby dlatego, że zawodnicy pobiegną w przeciwnym kierunku niż zazwyczaj.

Organizatorzy postanowili poprowadzić trasę wyścigu przez najbardziej zjawiskowe, ale jednocześnie istotne dla historii Warszawy miejsca. Uczestnicy będą mieli możliwość rywalizacji na obu brzegach Wisły, przekroczenia jej dwoma słynnymi mostami oraz dokładniejszego niż przy poprzednich edycjach zwiedzenia Pragi.

polmaraton-warszawski-02

Zapisy TUTAJ.

Trasa biegu

mapa13pw-01

W tym roku duża część trasy będzie przebiegać przez Pragę, jednak start zlokalizowany został na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej, skąd trasa została wytyczona w kierunku Placu Wilsona. Stamtąd ulicą Gwieździstą bieg ruszy pod park przy Lesie Bielańskim. Następnie zacznie się powrót na południe. Trasa półmaratonu poprowadzi przez niezwykle malownicze Wybrzeże Gdyńskie, a następnie Wybrzeże Gdańskie. Później biegacze okrążą miejsce startu i pobiegną Mostem Gdańskim na drugą stronę Wisły w kierunku Pragi, po czym skierują się Wybrzeżem Helskim na południe. Ze starej Pragi trasa odbije na wschód, by później ulicą Jagiellońską i Zamoyskiego można było wiedzać prawobrzeżną Warszawę. Kolejny krok to pokonanie Mostu Świętokrzyskiego i dostanie się na Powiśle. W tym miejscu uczestnicy biegu będą mogli powoli już witać się z metą. Pozostanie im do przebiegnięcia tylko Wybrzeże Kościuszkowskie (w kierunku południowym), zwrot na północ, aby Wybrzeżem Gdańskim dotrzeć na linię mety. Warto podkreślić, że tegoroczny koniec trasy został zlokalizowany w miejscu, które pozwala na obsługę bardzo dużej liczby biegaczy oraz kibiców. Zapewni to wyższy komfort zarówno uczestnikom, jak i wspierającym ich kibicom.

polmaraton-warszawski-03

Nowa trasa z pewnością sprawi dużo przyjemności biegaczom, startującym u nas regularnie, jak i tym którzy pobiegną z nami pierwszy raz. Warszawa, a zwłaszcza jej praska część może przez wielu zostać odkryta na nowo. Duża przestrzeń w strefie mety, którą udało nam się zapewnić, pozwoli na przyjęcie kilkunastu tysięcy biegaczy, a półmaratończykom na komfortowe i wygodne spędzenie czasu po wytężonym wysiłku. Zachęcam wszystkich do udziału w biegu! – zachęca Marek Tronina, dyrektor Fundacji Maraton Warszawski.

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja bieganiaw Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
4 gdansk maraton to wyjatkowa trasa w wyjatkowym miescie 01

4. Gdańsk Maraton to wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście!

Następne
ruszyl plebiscyt ligi biegowej na biegowa impreze roku 2017 01

Ruszył Plebiscyt Ligi Biegowej na Biegową Imprezę Roku 2017!

Powiązane artykuły

bmw2
Czytaj dalej

Wystartuj w BMW Półmaratonie Praskim!

30 sierpnia wystartuje druga edycja BMW Półmaratonu Praskiego. Blisko osiem tysięcy biegaczy będzie mogło zmierzyć się na nowej, interesującej trasie, wiodącej w całości po prawej stronie Wisły...

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM