fbpx
Zapowiedzi imprez

Wirtualny bieg zimowy Otulinka Run — pobiegnij dla wcześniaków!

Nowy rok przyniósł nam nowe wyzwania, w tym także te sportowe! Chętnie dorzucimy Wam jedno – udział w…
otulinka biegowa wydarzenia large

Nowy rok przyniósł nam nowe wyzwania, w tym także te sportowe! Chętnie dorzucimy Wam jedno – udział w wirtualnym biegu zimowym Otulinka Run. Wbiegacie w to?

Bieg Otulinka Run będzie miał formę wirtualną, o którą tak często pytają nas osoby z innych części Polski. W końcu możemy Wam odpowiedzieć – tak, do udziału w biegu zapraszamy każdego. Niezależnie od miejsca zamieszkania i niezależnie od tego, czy masz czas akurat tego jednego, wybranego dnia.
Bo Otulinka Run będzie trwać aż od 24 lutego do 3 marca 2024 roku. W tym czasie będziemy zbierać pokonane przez Was dystanse, których screeny możecie przesyłać na adres: [email protected]

W biegu Otulinka Run będziecie mieli do pokonania zaledwie 1,5 km – a to już dystans praktycznie dla każdego, prawda? Tym bardziej że nie liczy się czas, w jakim przemierzycie tę trasę. Ważny jest szczytny cel! Zatem biegajcie – w domu, na siłowni, czy na świeżym powietrzu lub maszerujcie na przykład z kijkami.

Zapisy na Otulinka Run już wystartowały. Jesteście gotowi?

Jak krok po kroku wziąć udział w wirtualnym biegu zimowym Otulinka Run?

Zacznij od rejestracji swojego udziału poprzez formularz na stronie: https://kolorowyswiat.org/pl/o-nas/wydarzenia/177-wirtualny-bieg-zimowy-otulinka-run

Ureguluj opłatę w wysokości 15 zł lub dołóż od siebie coś więcej, koniecznie w ciągu 3 dni od daty zapisu uczestnika na konto Fundacji 76 1240 5527 1111 0010 6550 6010 (Bank Pekao) tytułem „wpłata Otulinka Run – imię i nazwisko. Każda, nawet symboliczna kwota będzie miała ogromne znaczenie dla Otulinkowych wcześniaków, jeśli licznie weźmiecie udział w Otulinka Run. Dlatego zapraszaj rodzinę, znajomych i biegnijcie wszyscy RAZEM! W ten sposób zapewnicie tym maluszkom kolejne godziny specjalistycznej rehabilitacji, niezbędnej do ich prawidłowego rozwoju.

Wybierz własną trasę, wypracuj własny rytm i dopasuj tempo do swoich możliwości. Biegnij kiedy chcesz i z kim chcesz. Po pokonaniu wyznaczonego dystansu zrób screen ekranu zegarka lub aplikacji w telefonie, a potem nam go wyślij. To będzie potwierdzenie Twojego udziału w biegu Otulinka Run. Ciesz się osiągniętym wynikiem i tym, że pomagasz wcześniakom z ośrodka Otulinka.

Zachęcamy, abyście swoimi osiągnięciami chwalili się także w mediach społecznościowych, oznaczając Fundację Kolorowy Świat. Wielkie dzięki!

Za udział w wirtualnym biegu zimowym Otulinka Run otrzymasz specjalnie zaprojektowany medal – symbol Twojego wsparcia dla Otulinkowych wcześniaków.

Dlaczego warto wziąć udział w wirtualnym biegu zimowym Otulinka Run?

Jest dostępny dla każdego, nie wymaga dużych nakładów finansowych, ale przede wszystkim POMAGA tym najmniejszym potrzebującym, o których my – w Fundacji Kolorowy Świat i ośrodku Otulinka dbamy już od 7 lat. Dlatego zachęcamy – weź udział w biegu Otulinka Run i pomóż nam pomagać tym najbardziej bezbronnym, czyli wcześniakom. Zostań „Patronem wcześniaków” i przekaż tym maluszkom trochę swojej siły i motywacji. Tak, aby w przyszłości mogły brać z Ciebie przykład. Możesz także przekazać swoje 1,5% podatku na ratowanie wcześniaków — KRS 0000 161880.

Trzymamy kciuki za Twój biegowy sukces!

Opłatę startową w wysokości 15 zł przekaż na konto Fundacji 76 1240 5527 1111 0010 6550 6010 (Bank Pekao) tytułem „wpłata Otulinka Run – imię i nazwisko.”

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Znamy nową lokalizację Mistrzostw Polski w Półmaratonie. Biegacze rywalizować będą w Warszawie
Następny wpis
Niezwykły Bieg Nocny w Krakowie wystartuje 13 kwietnia. Ruszyły zapisy!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu