W weekend pobiegnij w Warszawie!

Już w tę niedzielę ulicami Warszawy pobiegnie największy Półmaraton w Europie Środkowo-Wschodniej – 9. PZU Półmaraton Warszawski. Nadano już 13 000 numerów startowych!

9. PZU Półmaraton Warszawski już za 3 dni! Uczestnicy rywalizacji usłyszą sygnał do startu o godzinie 10:00. Na Moście Poniatowskiego stanie ponad 13 tysięcy zawodników. O tym, kto jako pierwszy przekroczy linię mety na błoniach Stadionu Narodowego dowiemy się już w najbliższą niedzielę!

W czołówce biegu zobaczymy: Victora Kipchirchira z Kenii, który przed dwoma laty wygrał Półmaraton w Goeteborgu, schodząc poniżej godziny i ustanowił swój rekord życiowy – 59:31. Rywalizować z nim będą na pewno:  Etiopczyk Markebu Birke (1:00:14) i Kenijczyk Martin Mukule – zwycięzca 8. Półmaratonu Warszawskiego. W stawce Pań liczyć będziemy przede wszystkim na reprezentantkę Polski – Dominikę Nowakowską, która wynikiem 01:14:06 wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski w Półmaratonie Kobiet, podczas 8. Półmaratonu Warszawskiego.

ZMIANA CZASU I ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

Organizatorzy przypominają, że w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z zimowego na letni, w związku z czym przesuwamy wskazówkę zegarka z godz. 2:00 na 3:00 rano.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Prosimy również pamiętać, że odbiór pakietów startowych będzie możliwy jedynie w piątek w godzinach: 12:00 – 20:00 i sobotę w godzinach 10:00 – 20:00 w biurze zawodów na terenie Stadionu Narodowego. Również tam, od piątku czekać będzie 200 dodatkowych pakietów startowych, dla chętnych, którzy w ostatniej chwili chcieliby się dopisać do listy startowej 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego.

INFORMATOR DROGOWY

Wszystkich zawodników, ale też kibiców zapraszamy do zapoznania się z informatorem drogowym, w którym zawarte są wszystkie informacje dotyczące ograniczenia w ruchu drogowym na trasie biegu oraz w jego okolicach.

Przypominamy, że trasa 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego, która rozpocznie się na Moście Poniatowskiego, została poprowadzona: Alejami Jerozolimskimi, ul. Marszałkowską, Królewską, ul. Bonifraterską, ul. Konwiktorską i ul. Wenedów. Stamtąd zawodnicy dotrą do Wybrzeża Gdańskiego i prostym odcinkiem, przez tunel Wisłostrady do ul. Wioślarskiej, ul. Solec i ul. Czerniakowskiej, a następnie pod górę do Łazienek Królewskich. Następnie, przez Aleje Ujazdowskie i Plac Trzech Krzyży z powrotem przez Most Poniatowskiego na Błonia Stadionu Narodowego, gdzie zlokalizowana będzie meta zawodów.

ATRAKCJE DLA ZAWODNIKÓW I KIBICÓW

Oprócz sportowych emocji na uczestników biegu i kibiców czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji: Targi Expo Sport&Fitness Wiosna 2014, seminaria biegowe, punkty zabaw dla dzieci, wspólna rozgrzewka przed biegiem, a do tego miasteczko maratońskie ze specjalnymi strefami aktywności od PZU – sponsora tytularnego Półmaratonu Warszawskiego.

Do dyspozycji kibiców i zawodników będą oddane: strefa zdrowia – z możliwością wykonania badań krwi i przeprowadzenia analizy wyników z lekarzem internistą, strefa Mobilnego Kina 5D z symulatorem dachowania oraz strefa bezpieczeństwa, gdzie specjaliści z Komendy Stołecznej Policji, GOPRu, Państwowej Straży Pożarnej i WOPRu opowiedzą o swojej pracy i zaprezentują swój sprzęt ratunkowy. W strefie „Podziel się kilometrem” będzie można zrobić coś dla siebie i dla innych, bo za każdy kilometr pokonany na bieżni, PZU przeznaczy 10 złotych na Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Co więcej, najbardziej aktywnych i zaangażowanych gości aktywnych stref PZU, sponsor nagrodzi w niebanalny sposób – zaproszeniem na jedyny w swoim rodzaju wykład dietetyka. Odbędzie się on na dedykowanej temu wydarzeniu platformie Dinner In The Sky, dzięki której podziwiając panoramę Warszawy w wysokości 40 metrów będzie można spróbować jak smakuje zdrowie.

Strefy otwarte będą w niedzielę, w godzinach 10:00 – 14:00.

Oprócz tego, na 21 km trasy znajdzie się aż 21 muzycznych punktów kibicowania, gdzie najciekawsze polskie zespoły dopingować będą zawodników, którzy zmagać się będą z dystansem 21,097km. Nie zabraknie też bardzo lubianych przez uczestników biegu, bębniarzy, cheerleaderek, Dj-ów i mnóstwa pozytywnej energii. Do tego, transmisja na żywo w Internecie i na telebimach ustawionych w strefie mety przy Stadionie Narodowym.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na temat programu imprezy znajduje się na stronie: www.pzupolmaratonwarszawski.com