fbpx
u biegacza najwazniejsza jest swiadomosc

U biegacza najważniejsza jest… świadomość

Każdy z nas może wykorzystać potencjał, jaki drzemie w jego ciele i umyśle. Wystarczy przestawić się na nieco inny styl biegania i inny… sposób myślenia. W sposób błyskotliwy i niezwykle…

Każdy z nas może wykorzystać potencjał, jaki drzemie w jego ciele i umyśle. Wystarczy przestawić się na nieco inny styl biegania i inny… sposób myślenia. W sposób błyskotliwy i niezwykle przekonywujący udowadania to Eric Orton, wybitny trener znany z bestsellera „Urodzeni biegacze” Christophera McDougalla, z którym wziął udział w jednym z najcięższych ultramaratonów na świecie, 80-kilometrowym wyścigu w sławnym meksykańskim Miedzianym Kanionie.

Metoda, jaką opracował, jest wynikiem jego wieloletnich doświadczeń, przemyśleń i poszukiwań optymalnej techniki biegania: najlepszej, najzdrowszej i najbardziej naturalnej. Częściowo wzorowana na stylu biegania legendarnego plemienia Indian Tarahumara, poparta została szczegółową naukową analizą, praktyką oraz sukcesami autora jako trenera i zawodnika. Orton w przystępny i inspirujący sposób krok po kroku wyjaśnia i pokazuje, jak można osiągnąć to, co wcześniej wielu biegaczom wydawało się niemożliwe.

Wydaje się jasne, że w bieganiu liczą się takie rzeczy jak kondycja fizyczna, regularne treningi, motywacja. Najważniejsza jest jednak świadomość. Właśnie ta zasada leży u podstaw metody Ortona. Biegacz musi być w pełni świadomy swojego biegania. Musi wyczuwać, jak porusza się jego ciało, jak pracują jego mięśnie, jaką przyjmuje postawę. Musi być świadomy każdego swojego ruchu.

U sportowca najważniejsza jest świadomość. Ta prosta fraza jest sednem mojego programu treningowego. Przez to stwierdzenie rozumiem to, że bycie sportowcem oznacza zdawanie sobie sprawy ze swojej formy i techniki, z tego, w jaki sposób porusza się nasze ciało, do jakiego wysiłku jesteśmy zdolni i w jaki sposób oddychamy, czy zwracamy uwagę, jak się odżywiamy (bądź nie zastanawiamy się nad tym), a także, co najważniejsze, zdanie sobie sprawy z tego, co myślimy (i co w tym myśleniu pomijamy). Niby proste, ale czy przez biegaczy praktykowane?

Poradnik adresowany jest zarówno do początkujących, jak i wytrawnych biegaczy – na różnym poziomie zaawansowania. Dzięki jego lekturze czytelnik na nowo pozna i poczuje swoje ciało. Ce jest jeden – lepiej biegać. Twoje ciało podąża za umysłem, a umysł powinien podążać za marzeniem, twierdzi Eric Orton. W bieganiu właśnie to jest kluczem do sukcesu.

O autorze:

Eric Orton pracował jako dyrektor wydziału fitnessu w Ośrodku Nauk Medycznych przy Uniwersytecie Kolorado. Obecnie jest trenerem sportów wyczynowych, szkoli zarówno biegaczy amatorów, jak i światową czołówkę ultramaratończyków.

Dane wydawnicze:

Tytuł: „Niewiarygodny cel. Jak biegać świadomie”

Autor: Eric Orton

Tłumaczenie: Magdalena Grala-Kowalska

Wydawnictwo Burda Książki | Warszawa, 2014

Liczba stron: 224 | ISBN 978-83-7778-770-0 | Cena det.: 39,90 zł

Data permiery: 10 września 2014

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
bieganie to zdrowie ale uwaga na kontuzje

Bieganie to zdrowie, ale uwaga na kontuzje!

Następne
stowka od serca wywiad z organizatorem adamem macierzynskim

Stówka od serca - wywiad z organizatorem Adamem Macierzyńskim

Powiązane artykuły

koszulka startowa medal i nie tylko znamy pelny sklad pakietu startowego orlen warsaw marathon 04
Czytaj dalej

Znamy trasę ORLEN Warsaw Marathon 2019!

Na tę informację czekali nie tylko biegacze, którzy dołączyli do list startowych Narodowego Święta Biegania. Jak co roku, 14 kwietnia dzięki ORLEN Warsaw Marathon stolica zamieni się w najbardziej rozbiegane miasto w Polsce! Jakimi ulicami pobiegną uczestnicy? Co wiemy o możliwych utrudnieniach?

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM