fbpx
Informacje prasowe

​Szybka trasa na Orlen Warsaw Marathon 2017

Już 23 kwietnia 2017 r. odbędzie się V edycja największej imprezy biegowej w Polsce – ORLEN Warsaw Marathon. Trasa biegu maratońskiego, sygnowana przez IAAF Silver Label, wzorem roku ubiegłego, będzie sprzyjać biciu sportowych rekordów.
szybka trasa na orlen warsaw marathon 2017 02

Już 23 kwietnia 2017 r. odbędzie się V edycja największej imprezy biegowej w Polsce – ORLEN Warsaw Marathon. Trasa biegu maratońskiego, sygnowana przez IAAF Silver Label, wzorem roku ubiegłego, będzie sprzyjać biciu sportowych rekordów. Limit czasu na trasie tegorocznego maratonu wynosi 5 godzin i 30 minut.

Trasa ORLEN Warsaw Marathon jest uznawana za najszybszą i idealną do bicia życiowych rekordów. Kierując się zasadą „nie zmienia się rzeczy dobrych”, trasę maratonu – względem zeszłego roku – pozostawiliśmy bez zmian. Jeśli pogoda dopisze, możemy liczyć na kolejne rekordy na królewskim dystansie. Ponownie stawiamy też na malowniczość trasy. Uczestnicy maratonu będą mieli okazję biec najbardziej reprezentacyjnymi ulicami Warszawy, m.in. Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem czy Alejami Ujazdowskimi – mówi Sebastian Chmara, rzecznik prasowy ORLEN Warsaw Marathon.

Bieg maratoński podczas Narodowego Święta Biegania wystartuje o godzinie 9:00 spod Stadionu PGE Narodowy. Każdy zawodnik rozpocznie bieg zgodnie z wybraną podczas rejestracji strefą czasową. Limit czasu w maratonie wynosi 5 godzin i 30 minut. Trasa V edycji ORLEN Warsaw Marathon przebiegać będzie przez pięć dzielnic Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Wilanów i Pragę.

szybka-trasa-na-orlen-warsaw-marathon-2017-01

Maratończycy wystartują spod Stadionu PGE Narodowy. Po przebiegnięciu przez Most Świętokrzyski skierują się na Stare Miasto, a następnie na wysokości 4. kilometra miną tylko jeden wyraźny podbieg – na ul. Sanguszki. Dalej maratończycy pobiegną najbardziej malowniczym odcinkiem trasy – ulicą Nowy Świat i Alejami Ujazdowskimi. Po wbiegnięciu na płaską ulicę Puławską tempo ich biegu powinno wyraźnie rosnąć. Gdy osiągną połowę dystansu, trasa będzie ich prowadzić już „z górki“. Na 22. kilometrze rozpocznie się półtorakilometrowy zbieg, gdzie różnica poziomu wzniesień wyniesie 21 metrów. To dobre miejsce na odpoczynek oraz nabranie odpowiedniego tempa biegu na dalszy, płaski dystans o długości 20 kilometrów, który doprowadzi zawodników do mety. Kolejne kilometry trasy będą wiodły m.in. al. Wilanowską i ul. Jana III Sobieskiego. Uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon będą mieli okazję przebiec wzdłuż Łazienek Królewskich, które pod koniec kwietnia powinny zachwycać wiosennymi widokami. Ostatnie kilometry biegu prowadzić będą ul. Czerniakowską i ul. Solec, która doprowadzi zawodników do dzielnicy Śródmieście oraz Mostu Świętokrzyskiego, tym razem do jego południowej nitki. Meta ORLEN Warsaw Marathon oraz Miasteczko Biegaczy niezmiennie pozostają na błoniach Stadionu PGE Narodowy.

Warto zaznaczyć, że trasa zostanie przystosowana także do startu zawodników na wózkach typu handbike, którzy pokonają dystans półmaratoński i zakończą swoje zmagania w dzielnicy Ursynów, na ul. Relaksowej.

W V edycji ORLEN Warsaw Marathon liczymy na rekordowe wyniki zawodników z elity, którzy będą walczyć o miejsca na podium maratonu, oraz o czasy, które dadzą im przepustkę do startu na mistrzostwach świata w Londynie. Projektując przebieg trasy OWM, przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na szybkość trasy (jeden podbieg), szerokość, atrakcyjność, jak również łatwy dostęp do trasy dla kibiców oraz przede wszystkim sugestie biegaczy, które wpływały po przednich edycjach – mówi Jarosław Żórawski, Sędzia Główny ORLEN Warsaw Marathon.

Ogłoszenie trasy to jednak nie jedyna wiadomość, na jaką czekali biegacze. Co roku wyczekiwaną przez biegaczy informacją jest ta o rodzaju koszulki dołączanej do pakietów PREMIUM i STANDARD, a także specjalnie zaprojektowanej na nią grafiki. W tym roku w pakietach maratończycy znajdą czerwone koszulki techniczne ASICS wykonane w technologii Motion Dry, które doskonale gospodarują wilgocią i odprowadzają pot ze skóry. Innowacyjny i delikatny materiał Cyberdry, wraz z płaskimi szwami w strategicznych obszarach oraz krojem typu raglan, zmniejsza ryzyko otarć i zapewnia maksymalny komfort podczas biegu. Koszulka, w wersji dla kobiet i mężczyzn, jest specjalnie dedykowana ORLEN Warsaw Marathon.

szybka-trasa-na-orlen-warsaw-marathon-2017-03

ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W czterech edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 130 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz na 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, a pula nagród pieniężnych porównywalna jest z czołowymi imprezami biegowymi w Europie. TUTAJ możesz się zarejestrować na bieg. 

ORLEN Warsaw Marathon to nie tylko frekwencyjny sukces i uznanie biegaczy. W 2016 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) przyznało biegowi na dystansie 42,195 km wyróżnienie IAAF Silver Label, doceniając wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
DOZ Maraton Łódź 2017 – w tym roku będzie... GŁOŚNOOOO!
Następny wpis
Dieta bezglutenowa a bieganie - jak sobie radzić? Żele energetyczne bez glutenu
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu