Jeśli u dziecka zdiagnozowano poważną chorobę, zmienia się życie całej jego rodziny. Przyjemności, które dawniej uważano za naturalne znikają z codziennego życia, a centralne miejsce zajmują odtąd niepokój, strach i ból. Taka sytuacja hamuje psychofizyczny rozwój dziecka, utrudnia jego relacje z rówieśnikami i sprawia, że jego przyjaciele nie potrafią go zrozumieć.

Akceptacja choroby i jej pokonanie są znacznie łatwiejsze, jeśli dziecko otoczone jest ludźmi pełnymi miłości, akceptacji i pogody ducha, uważnie słuchających i pomagających w rozładowaniu napięć wywołanych chorobą. Na tym właśnie polega Bator Tabor. Podczas Orlen Warsaw Marathon dołącz do drużyny Bator Tabor i pomóż naszym podopiecznym odzyskać dzieciństwo!

Dołącz do akcji Dar Serca w ramach ORLEN Warsaw Marathon, dającej możliwość bezpłatnego wsparcia przez biegacza jednego z 30 organizacji charytatywnych.

polmaraton_praski

dar-serca-w-ramach-orlen-warsaw-marathon-01

Wśród wielu wspaniałych celów znajduje się wsparcie dla podopiecznych naszej Fundacji – dzieci z chorobami nowotworowymi, którym chcemy zapewnić profesjonalną, terapeutyczną zabawę. Organizujemy co roku dla około 70 małych pacjentów szpitali onkologicznych w Polsce wyjazd na „Obóz Odwagi” (Bator Tabor) – pełen wyzwań intensywny wypoczynek z atrakcjami, w tym zabawa w parku linowym, jazda konna, pływanie kajakami, łucznictwo, łowienie ryb, zajęcia plastyczne i szereg innych. Zarówno aktywność, jak i przekraczanie swoich barier dodaje skrzydeł małym obozowiczom, wzmacnia ich wiarę w siebie i wspomaga proces zdrowienia.

W 2016 roku rozpoczęliśmy w Warszawie program GO!, który ma za zadanie przenieść doświadczenia obozu Bator Tabor do szpitalnych sal. Współpracujemy z Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie, w których raz w  miesiącu odbywają się warsztaty. Przeszkoleni wolontariusze Fundacji odwiedzają młodych pacjentów, wypełniając ich czas zabawą i radością – grają z nimi w różnorodne gry planszowe, łamigłówki, prowadzą zajęcia artystyczne itp. 

Gorąco zachęcamy do wsparcia terapeutycznych obozów dla dzieci z chorobami onkologicznymi oraz zabawy i warsztatów dla dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych. Jesteśmy ostatni na liście wspieranych w tym roku organizacji.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>