Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

Szczęśliwa trzynastka PZU Półmaratonu Warszawskiego

Szczęśliwa trzynastka PZU Półmaratonu Warszawskiego

Co roku witamy wiosnę w Warszawie nadziei, że obdaruje nas piękną pogodą, ożywczymi promieniami słońca i świetną sportową formą. Jednak niezależnie od pogody, jaką przywita nas poranek w dniu 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego, wygląda na to, że to będzie szczęśliwa „13”. 

1. Chęć udziału w biegu zgłosiło już 15 300 biegaczy. Choć PZU Półmaraton Warszawski to od lat największy bieg na tym dystansie w kraju, nigdy na liście zgłoszeń nie pojawiło się aż tylu chętnych. Organizatorzy nadali już 13 tysięcy numerów startowych. Wygląda na to, że po raz kolejny wiosna wystartuje w Warszawie w bardzo licznym towarzystwie.

2. 650 tysięcy złotych – tyle pieniędzy na cele dobroczynne zebrali już uczestnicy akcji #BiegamDobrze towarzyszącej półmaratonowi. Poprzednia edycja biegu była rekordowa, a już wiemy, że tym razem będzie jeszcze lepiej. Uczestnicy biegów Fundacji „Maraton Warszawski” startujący w ramach ścieżki charytatywnej, zebrali już łącznie 3,5 miliona złotych na rzecz organizacji niosących pomoc osobom chorym na raka, niepełnosprawnym dzieciom czy zwierzętom. To największa i biegowa akcja charytatywna w kraju, w której pomoc niosą sami biegacze.

szczesliwa-trzynastka-pzu-polmaratonu-warszawskiego-02

3. Warszawa połówka to tradycyjnie gwarancja sportowych emocji na bardzo wysokim poziomie. Dla przypomnienia – rekordy imprezy to 60:48 wśród mężczyzn i 69:07 wśród pań. Wyniki z wysokiej półki. W tym roku, w bardzo szerokiej stawce faworytów, spotkamy m. in.: rekordzistę i rekordzistkę imprezy oraz zwycięzcę ubiegłorocznego 39. PZU Maratonu Warszawskiego. Czekacie na emocje? Gwarantujemy, że ta zaczną się w niedzielę 25 marca punktualnie o 10:00.

4. Niemniej niż frekwencja zawodników, imponujące są inne liczby 13. PZU Maratonu Warszawskiego. W obsłudze biegu pomagać będzie 1250 wolontariuszy, a tempo będzie nadawało 41 pacemakerów. Muzyczne punkty kibicowania zostaną ustawione na trasie co 1 km. Na biegaczy czeka ponad 35 tys. butelek izotonika, 44 tys. butelek wody i 1500 kg bananów. Trasę zabezpieczą ponad 4 km barierek, a depozyty uczestników będą przechowywane w 26 ciężarówkach. Przy tych liczbach „pechowa 13” blednie.

...............

13. PZU Półmaraton Warszawski wystartuje 25 marca o godz. 10:00. Biuro Zawodów oraz Targi Sport&Fitness, w dniach 23-24 marca, będą zlokalizowane na PGE Narodowym. Zapisy do udziału w biegu są cały czas otwarte na stronie: www.PZUPolmaratonWarszawski.pl. 

szczesliwa-trzynastka-pzu-polmaratonu-warszawskiego-03

 

Zamknij