Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

Pierwsza edycja Furii Świdnickiej za nami

Pierwsza edycja Furii Świdnickiej za nami

W dniu 30 września 2018 r. nad zalewem Witoszówka w Świdnicy został zorganizowany trening biegowy z przeszkodami. Impreza była skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Ilość osób biorących udział w tym evencie osiągnęła liczbę 530. Zapisanych było 700 zawodników plus 83 z listy rezerwowej.

Impreza rozpoczęła się zgodnie z zapisami regulaminu, tj. o 8 rano wystartowała rozgrzewka I fali zawodników. Każda następna fala startowała co 30 min. Ostania fala z zawodnikami pobiegła o 13. O godzinie 17:00 impreza została zakończona. Impreza posiadała tytularnego sponsora DABRO-BAU FHU Paweł Dąbrowski, z którym stowarzyszenie nawiązało współpracę podczas organizacji imprezy.

pierwsza-edycja-furii-swidnickiej-za-nami-03

Trasa treningu biegowego liczyła ok.4 km. Start zaczynał się w zalewie Witoszówka, następnie zawodnicy przemieszczali się brodząc w wodzie, w stronę betonowego muru, przez który musieli przeskoczyć i skierowali się pod prąd rzeki Witoszówka idąc w błocie. Na trasie znajdowały się zarówno sztuczne jak i naturalne przeszkody. Stowarzyszenie AnngellsRun przywiozło na tą imprezę 26 ton sprzętu, w tym elementy przeszkód jak i obciążenia. Na trasie zawodnicy mieli bardzo zróżnicowany teren, od prostych odcinków trasy, poprzez wniesienia, podbiegi, doły, wodę, błoto. Na każdej przeszkodzie był wolontariusz z ekipy AnngellsRun, który pokazywał i instruował, jak pokonać daną przeszkodę. Należy zauważyć bardzo pozytywne zaangażowanie Ochotniczej Straży Pożarnej z Świdnicy, która zajmowała się oblewaniem zawodników wodą podczas pokonywania przeszkody zwanej porodówka. Dodatkowo cała impreza była objęta ochroną medyczną sprawowaną przez dwa zespoły ratowników, dwie karetki oraz ratownika wodnego (NZOZ Sal-Med Prywatne Pogotowie Ratunkowe Sp. z o.o.). Należy zaznaczyć, że średni czas pokonania trasy wyniósł 2 godziny. Przed metą na startujących czekała drużyna football’u amerykańskiego RENEGADES Świdnica, którzy w sposób właściwy dla siebie utrudniali uczestikom szybkie przekroczenie mety. Po przekroczeniu linii mety, każdy z startujących otrzymał certyfikat ukończenia treningu biegowego DABRO-BAU Furia Świdnicka I z oryginalnymi podpisami prezesów stowarzyszenia AnngellsRun.

pierwsza-edycja-furii-swidnickiej-za-nami-02

Dodatkowo oprócz trasy biegowej, zostało przygotowane miasteczko festiwalowe z strefą gastro, a także miejscem dla wystawców, tzw. strefą Expo na które partnerzy biegu mogli zaprezentować swoje usługi. Należeli do nich: ICHEM Sp. z o.o. JATA Sp. z o.o. (FIAT), Autoforte.pl Sp. z o.o. (Hyundai), MegiCrossBox74; Stoisko wystawiennicze TreningBiegacza.pl; Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Dodatkowo oprawę muzyczną zapewnił DJ FEMA. Zadowolenie zawodników potwierdza, iż impreza biegowa osiągnęła wysoki poziom organizacji, a trasa biegowa miała odpowiedni poziom trudności i nie przewidywalności. 

Pierwsza edycja "Furii" w Świdnicy to przede wszystkim 26 ton obciążenia na trasie (trylinki, wiadra z piaskiem, bale, bukłaki z wodą, opony). Średnio każdy zawodnik przeniósł na 5 pętlach z obciążeniem:

  • kobiety około 95-115 kg,
  • mężczyźni 140- 170 kg.

 Zawodnicy pokonali:

  • 4 ściany (prosta, skośna, trójkątna i trapezowa), gdzie najwyższa miała 2,60cm,
  • 300 metrów rur i tuneli (średnica najmniejszego 50cm),
  • wodospad (wejście "pod prąd"),
  • zalew Witoszówka (max głębokość wody 110cm),
  • potrójną "wodną" porodówkę (czołganie poprzez 12 rzędów opon polewanych wodą z hydrantu)200 metrów przewyższenia,
  • 600 metrów kanałem melioracyjnym (max. głębokość błota 60 cm),
  • żywą przeszkodę (futboliści drużyny RENEGADES ŚWIDNICA),
  • 3 ruchome równoważnie.
Zamknij