fbpx
na biegowo uczcijmy rocznice odzyskania niepodleglosci gdynia 11 11 2018 02

Na biegowo uczcijmy rocznicę odzyskania niepodległości – Gdynia 11.11.2018

Setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości zbliża się wielkimi krokami. 11 listopada będziemy świętować będziemy powrót Polski na mapę świata – każdy na swój sposób. W Gdyni tysiące mieszkańców Pomorza od lat spędzają ten dzień w stroju sportowym. Nie inaczej będziemy tym razem. To jednak ostatni dzwonek, by zapisać się do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Tańsze zapisy trwają tylko do 29 października.

Setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości zbliża się wielkimi krokami. 11 listopada będziemy świętować będziemy powrót Polski na mapę świata – każdy na swój sposób. W Gdyni tysiące mieszkańców Pomorza od lat spędzają ten dzień w stroju sportowym. Nie inaczej będziemy tym razem. To jednak ostatni dzwonek, by zapisać się do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Tańsze zapisy trwają tylko do 29 października.

Hasło tegorocznej edycji PKO Grand Prix Gdyni zachęca do aktywności fizycznej, pokonywania własnych ograniczeń oraz bicia rekordów. „Nieustannie naprzód” pędzą również zapisy, które już rozpoczęły długi finisz. Możliwość dołączenia do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim za pośrednictwem Internetu zakończy się już 29 października o godzinie 23:59. Występ w Biegu Głównym kosztuje 30 zł, a marszu nordic walking – 20 zł. Zaledwie „złotówkę” zapłacą uczestnicy startów młodzieżowych, a także osoby urodzone przed 12 listopada 1948 r. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie >> TUTAJ.

na-biegowo-uczcijmy-rocznice-odzyskania-niepodleglosci-gdynia-11-11-2018-01

Zapominalscy, spóźnialscy i wszyscy, który nie zdążą zapisać się w terminie, będą mieli jeszcze dwie szanse na dołączenie do grona startujących. Od 30 października do 10 listopada w centrum handlowym „Riviera” funkcjonować będzie biegowe stoisko ulokowane na parterze, tuż obok fontanny. Koszt zapisów jest jednak wyższy niż w przypadku rejestracji on-line. Z wydatkiem rzędy 60 zł muszą liczyć się uczestnicy Biegu Głównego, a 40 zł zapłacą miłośnicy nordic walking. Ostatnią z opcji są zapisy w biurze zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9. 9 i 10 listopada (piątek i sobota) do sprzedaży zostanie dopuszczonych 100 pakietów na Bieg Główny w cenie 100 zł oraz pakiety w cenie 50 zł na marsz nordic walking.

W ubiegłorocznej edycji imprezy wzięło udział 5 tysięcy uczestników. Nie zatrzymał ich ani silny wiatr, ani deszcz, ani niska temperatura. Dla wielu gdynian 11 listopada to już nie tylko święto narodowe, ale i sportowe. Przebiegnięcie 10 kilometrów oraz finisz na Skwerze Kościuszki stały się tradycją jak wywieszenie tego dnia biało-czerwonej flagi. Co więcej, sami uczestnicy podczas Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim są jej częścią.

Każdy z biegaczy otrzymuje w pakiecie startowym koszulkę w jednym z dwóch dostępnych kolorów: białym lub czerwonym, by następnie stworzyć, wraz z pozostałymi zawodnikami, największą żywą flagę narodową w północnej Polsce. Nie pozwól, abyśmy świętowali bez Ciebie!

na-biegowo-uczcijmy-rocznice-odzyskania-niepodleglosci-gdynia-11-11-2018-03

Harmonogram imprezy

 • 9:00 Start Młodzieżowych Marszów Niepodległości Nordic Walking
 • 9:45 Start Marszu Niepodległości Nordic Walking w kategorii Open
 • 10:30 Ceremonia dekoracji Nordic Walking
 • 10:45 Start Biegu Niepodległości chłopców w kategorii Starszak
 • 11:00 Start Biegu Niepodległości dziewcząt w kategorii Starszak
 • 11:30 Start Biegu Niepodległości chłopców w kategorii Młodzik
 • 11:45 Start Biegu Niepodległości dziewcząt w kategorii Młodzik
 • 12:15 Start Biegu Niepodległości chłopców i dziewcząt w kategorii Junior
 • 13:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych
 • 13:00 Start Biegu Malucha dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2012 roku – 31 grudnia 2013 roku
 • 13:30 Start Biegu Malucha dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2014 roku – 11 listopada 2018 roku
 • 15:00 Start Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim
 • 17:00 Ceremonia dekoracji Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim oraz PKO Grand Prix Gdyni
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
ultra dobiegniesz dalej niz myslisz poznaj swiat dystansow ultra 01

Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz - poznaj świat dystansów ultra

Następne
pierwsza edycja furii swidnickiej za nami 01

Pierwsza edycja Furii Świdnickiej za nami

Powiązane artykuły

iv maraton wigry 2016 wigierski park narodowy zaprasza 05
Czytaj dalej

IV Maraton Wigry 2016 – Wigierski Park Narodowy zaprasza

Jemy, aby żyć, czy żyjemy, aby jeść? Na to pytanie odpowiedział już w starożytności Sokrates. Ale cóż powiedziałby, gdyby nieco odmienić pytanie? Jemy, aby biegać, czy biegamy, aby jeść? Statystyczny biegacz stwierdzi, że oczywiście jedzenie, to tylko paliwo. Jednak zupełnie innych odpowiedzi można spodziewać się od uczestników Maratonu Wigry, niejednokrotnie nazywanego najsmaczniejszym wśród polskich maratonów. Kolejna, IV edycja imprezy ściągnie do Wigierskiego Parku Narodowego około 350 biegaczy z całej Polski, a nawet Francji, Hiszpanii i Słowacji.