🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Zapowiedzi imprez

Lidzbark Warmiński, Kazimierz Dolny, Konstancin – załap się na niższą cenę pakietu startowego!

15 kwietnia, 20 maja i 24 czerwca – to daty, które koniecznie powinniście wpisać do kalendarza biegowego na rok 2018. Urokliwe miejscowości, moc atrakcji oraz gwiazdy ze świata sportu i kultury – to wszystko znajdziecie na Festiwalach Biegowych Triady Biegaj’MY z DEM’a.
lidzbark warminski kazimierz dolny konstancin zalap sie na nizsza cene pakietu startowego 01

15 kwietnia, 20 maja i 24 czerwca – to daty, które koniecznie powinniście wpisać do kalendarza biegowego na rok 2018. Urokliwe miejscowości, moc  atrakcji oraz gwiazdy ze świata sportu i kultury – to wszystko znajdziecie na Festiwalach Biegowych Triady Biegaj’MY z DEM’a. Zapisy dostępne są na stronie TUTAJ

Na początek biegacze z całej Polski spotkają się w Lidzbarku Warmińskim. Historyczna stolica Warmii przywita  ich trasami na 5 i 10 km, a także biegiem dla dzieci. Oprócz tego przez cały dzień będzie można korzystać ze specjalnie przygotowanych stref relaksu, zabaw oraz stref cateringowych. Pilotem Biegu będzie Grzegorz Lato – piłkarz i trener, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z 1972 roku. Lidzbark Warmiński przepełniony jest zabytkami, które koniecznie trzeba odwiedzić przy okazji  Festiwalu Biegowego im. Mikołaja Kopernika. Jednym z takich miejsc jest gotycki zamek biskupów warmińskich z XIV wieku. W pobliżu lidzbarskiej fary, na prawym brzegu rzeki Łyny znajdziecie Oranżerię Krasickiego –  zespół pałacyków i pawilonów ogrodowych. Po biegowych zmaganiach warto udać się do Term Warmińskich. Znajdziecie tam baseny, zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi i akustycznymi, hydromasaże, bicze wodne, a także strefę saun. Lidzbark Warmiński to idealne miejsce na rozpoczęcie biegowych zmagań w 2018 roku!

Drugim wydarzeniem Triady Biegaj’ MY z DEM’a jest Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym. Tam również będą na Was czekać trasy  na 5 i 10 oraz biegi dla dzieci. Miasteczko Biegacza będzie ulokowane na urokliwym kazimierskim rynku. Na trasie będą towarzyszyć Wam piękne widoki, m.in. niezwykłe i ogromnie malownicze wąwozy lessowe, które gęstą siecią oplatają miasto. Ponadto przepiękny, bajkowy wąwóz Korzeniowy Dół, który jest najczęściej odwiedzaną atrakcją Kazimierza Dolnego. Podczas wizyty w Kazimierzu Dolnym koniecznie trzeba odwiedzić Farę, która położona jest na wzgórzu poniżej ruin zamku. W świątyni znajdują się jedne z najstarszych w Polsce organy. Miasteczko Biegacza będzie zlokalizowane na kazimierskim rynku, na którym aż roi się od zabytkowych budowli. Wszystko to razem stworzy niezapomniany klimat.

Finał Triady Biegaj’MY z DEM’a nastąpi  w trakcie Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie – Jeziornie. Tam także będzie można pobiec na dwóch trasach. Obie prowadzą przez urokliwy Park Zdrojowy oraz ulice Konstancina.  Gościem specjalnym, który zmierzy się wraz z biegaczami będzie Robert Korzeniowski, wielokrotny mistrz olimpijski, jeden z najwybitniejszych polskich sportowców w historii. Konstancin – Jeziorna słynie z Parku Zdrojowego. Jego główna aleja łączy ul. Piłsudskiego, jedną z najważniejszych arterii tej części miasta, z tężnią solankową. Tężnia ma 40 m długości i 6 m wysokości. Solanka pochodzi ze źródła „Julian”. Przy okazji wizyty w Konstancinie warto zajrzeć także nad jezioro w Bielawie.  Współorganizatorem Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego jest Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. To oni są organizatorami masowych zawodów sportowych „Czwartki Lekkoatletyczne”, sportowych wakacji dla utalentowanej młodzieży oraz szkoleń dla organizatorów zawodów. W ciągu 20 lat „Czwartki” objęły swoim zasięgiem ponad 120 miast, w których do tej pory uczestniczyło milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.

W trakcie Festiwali Biegowych nie zabraknie także znanych osób z biegowego świata. Wśród ambasadorów naszych biegów pojawią się: 

  • Bartosz Olszewski  (Warszawski Biegacz) – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life,  
  • Agnieszka Janasiak (Agarun) – czołowa polska maratonka, instruktorka fitness.
  • Rafał Krzeszewski (Biegaj pod okiem trenera) – utytułowany wieloboista, instruktor kulturystyki i trener lekkoatletyki.

Ponadto pobiegną z nami: Paweł Matysiak (Paweł Biega), Artur Kobuszewski (Biegowy Wariat), Anna Stegner (Bieganie Pisane Wierszem), Aleksandra Mądzik (Pora na majora), Martyna Staśkiewicz (Tamitola Run). Specjalnym ambasadorem Triady Biegaj’MY z DEM’a 2018 jest Piotr Małek –  aktualny mistrz Polski w kategorii MH5 w dziedzinie handbike. W wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego Piotr stracił obie nogi. Mimo to trenuje i walczy o medale. Największym marzeniem Piotra jest udział w olimpiadzie w Tokio. DEM’a Promotion Polska wraz z GTM Mobile postanowiła umożliwić Piotrowi spełnienie jego marzenia. W związku z tym w trakcie wszystkich wydarzeń biegowych 2018, w ramach akcji „W drodze do Tokio”,  będą zbierane pieniądze na zakup specjalnego roweru, aby nasz reprezentant mógł rywalizować z najlepszymi podczas zmagań na olimpiadzie.

W trakcie biegów Biegaj’MY z DEM’a będzie można spotkać wiele znanych osób ze świata kultury i sportu. Są to m.in. Krzysztof Cugowski, Adam Małysz, Iwona Guzowska, Urszula Dudziak, Adam Małysz, Urszula Dębska, Romuald Lipko, Maciej Kurzajewski, król polskich kibiców Andrzej Bobo Bobowski, Andrzej Rosiewicz, Norbert Noras Dąbrowski i wielu, wielu innych!

Niezapomniane zmagania biegowe, trasy na 5 i 10 km, a także biegi dla dzieci, urokliwe zabytkowe miasteczka. Do tego przyjazna atmosfera, bliskość natury i moc atrakcji – Festiwale Biegowe Triady Biegaj’MY z DEM’a już na stałe zapiszą się w kalendarzach biegowych!

Nie może Cię tam zabraknąć!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Przygotowania do 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego idą pełną parą
Następny wpis
Nike Epic React Flyknit - Ultralekkość, miękkość i dynamika w jednym
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.