fbpx
legnica polmaraton xxix bieg lwa legnickiego juz za nami 03

Legnica Półmaraton – XXIX Bieg Lwa Legnickiego już za nami

Legnica Półamaraton – to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz legnickich imprez sportowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsce, w którym odbywa się on od wielu, wielu lat – wcześniej pod nazwą Bieg Lwa Legnickiego.

Legnica Półamaraton – to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz legnickich imprez sportowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsce, w którym odbywa się on od wielu, wielu lat – wcześniej pod nazwą Bieg Lwa Legnickiego. Bowiem już od pięciu lat Bieg Lwa Legnickiego organizowany jest jako półmaraton, którego trasa przebiega po legnickim Parku Miejskim. Legnicki Park Miejski to zielone serce miasta, szczególne miejsce z bogatą historią, które musi zobaczyć każdy, kto przyjeżdża do Legnicy.

legnica-polmaraton-xxix-bieg-lwa-legnickiego-juz-za-nami-04

I to właśnie 2 października w Legnickim Parku Miejskim o godzinie 11:00 na starcie stanęło 448 biegaczy.  Organizator Półmaratonu – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy postarał się o wszystko. Najtrudniej było o pogodę, ale na szczęście i ona dopisała. Jeżeli dodać do tego piękne okoliczności przyrody oraz sportową atmosferę, to można powiedzieć, że święto legnickiego biegania należy zaliczyć do udanych.

legnica-polmaraton-xxix-bieg-lwa-legnickiego-juz-za-nami-05

Przed biegiem głównym, o godzinie 09:30 odbył się III Bieg Rodzinny na Jedną Milę. Czyli coś dla tych, którzy chcą i lubią biegać na krótszych dystansach. W biegu wzięło udział ponad 80 osób, w tym dzieci, młodzież, dorośli, rodziny.  Po przebiegnięciu 1600 m, na mecie czekały dla wszystkich medale i ciepły poczęstunek.

legnica-polmaraton-xxix-bieg-lwa-legnickiego-juz-za-nami-06

Wróćmy jednak do biegu głównego. Rozgrzewkę dla biegaczy przeprowadziły piękne panie z Studia Treningu Personalnego EdiFit z Legnicy. Można było również „zażyć” profesjonalnego masażu, w wykonaniu Mati-Med z Legnicy. Na starcie biegaczy zagrzewała jak zwykle orkiestra dęta, w tym roku zaprosiliśmy do współpracy Orkiestrę Dętą Hanys Band z Wrocławia.  Ale to nie koniec muzycznej oprawy biegu, bo na trasie czekały 3 punkty z „muzyczne”, gdzie zaprzyjaźnieni DJ-je serwowali najlepsze kawałki. Oczywiście nie możemy ominąć w opisie zaangażowania i pracowitości dzieci i wolontariuszy, którzy wykonali nieocenioną pracę na trasie, zagrzewając biegaczy do walki, podając wodę i zabezpieczając trasę.

A na mecie, czekały dla finiszerów półmaratonu medale. Nie była to zwykła blaszka. Co najmniej 3 powody świadczą o tym, że tegoroczny medal był wyjątkową nagrodą za wysiłek włożony w ukończenie naszego półmaratonu oraz niezastąpioną pamiątką przywołującą sportowe wspomnienia z uroczego legnickiego parku. Po pierwsze, wrażenie robi niepowtarzalna forma medalu – medal wisząco-stojacy. Na wieszaku czy na półce – miejsce dla niego zawsze się znajdzie. Po drugie, materiał z którego wykonany jest medal, to najczystszej próby polska miedź, wyprodukowana w legnickiej Hucie Miedzi. Po trzecie, medale są zaprojektowane i wykonane przez Agnieszkę i Ryszarda Mazurów w słynnej manufakturze kowalskiej we Wrocławiu. Ciężka praca rąk, perfekcja i niesamowity kunszt włożone są w każdą sztukę medalu. Warto mieć taką “perełkę” w swojej kolekcji medali.

legnica-polmaraton-xxix-bieg-lwa-legnickiego-juz-za-nami-02

A którzy biegacze jako pierwsi otrzymali medale? Wiktor Nagirnjak dotarł do mety w czasie 1:11:45. Drugi był ubiegłoroczny zwycięzca Grzegorz Gronostaj z czasem 1:13:55. Na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Gołębiewski z czasem 1:18:31.

Wśród legniczan najszybszy był Artur Gułaj, który do mety dobiegł w czasie 1:19:19.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Tatyana Byelovol z Ukrainy z czasem 1:27:52. Drugie miejsce wywalczyła Monika Lachowska z Klubu Biegacza Bolesławiec, a brązowy krążek powędrował do Wioletty Oleksy z Runners Team Żary.

W sumie najszybsi uczestnicy zostali narodzeni w 15 kategoriach. Atrakcyjne nagrody i statuetki dla zwycięzców wręczał prezydent miasta Legnicy, Tadeusz Krzakowski oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Raekreacji w Legnicy,  Andrzej Gąska. Sponsorami  połmaratonu byli: Decathlon, Jaworowy Zdrój, Gates, Qubus Hotel, stojaknamedale.pl, Salon Snu, Edifit- Studio Treningu Personalnego, Mati-Med, sportowysklep.pl

Foto relacje przeprowadził Fotoportal – fotki są już dostępne na facebooku Legnica Półmaraton – zapraszamy do oglądania.

Dziękujemy biegaczom, wolontariuszom, sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że i  w tym roku święto biegania w Legnicy – Legnica Półmaraton – okazało się kolejnym wspaniałym wydarzeniem sportowym. Zapraszamy za rok .

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
relacja z pko silesia marathon byla moc 02

Relacja z PKO Silesia Marathon - była moc!

Następne

Górska Przygoda - spotkajmy się w Wiśle 12 listopada

Powiązane artykuły

ii edycja maratonu podhalanskiego przeszla do historii 06
Czytaj dalej

II edycja Maratonu Podhalańskiego przeszła do historii!

II edycja Maratonu Podhalańskiego przeszła do historii! Przypomnijmy, że ten wyjątkowy maraton to połączenie biegu górskiego z biegiem ulicznym. Miejscem startu tradycyjnie jest rynek w Nowym Targu, natomiast metą Plac Niepodległości w Zakopanem. Cała trasa przebiega po nawierzchniach asfaltowych kolejnych miejscowości: Nowy Targ – Trute – Ludźmierz – Maruszyna Górna – Maruszyna Dolna – Szaflary – Bańska Niżna – Bańska Wyżna – Sierockie – Bustryk – Ząb – Kościelisko – Zakopane. Zawodnicy pokonują ok. 900 metrów przewyższenia w trakcie podbiegów i ok. 650 metrów zbiegając.
spelnione marzenie 01 01
Czytaj dalej

Spełnione marzenie

Möbel Kraft Marathon był docelową imprezą pierwszej części sezonu. Szykowałem się do niej praktycznie od początku grudnia 2009 roku.
szymon kulka i izabela trzaskalska z tytulami mistrza polski w polmaratonie 01
Czytaj dalej

Szymon Kulka i Izabela Trzaskalska z tytułami Mistrza Polski w Półmaratonie

Szymon Kulka wygrał rozegrany w niedzielę 26. Półmaraton PHILIPS Piła i jednocześnie sięgnął po pierwszy w karierze tytuł Mistrza Polski na dystansie 21,097km. Wśród kobiet najlepsza była Izabela Trzaskalska. Imprezę ukończyła rekordowa liczba 3258 biegaczy, co oznacza rekord frekwencji pilskiego półmaratonu.