La Verticale De La Tour Eiffel. Polacy królują w Paryżu!

Wczoraj wieczorem odbył się prestiżowy bieg na szczyt Wieży Eiffla – La Verticale de la Tour Eiffel. Reprezentujący Polskę Dominika Stelmach i Piotr Łobodziński z teamu adidas Running pokazali klasę. Łobodziński obronił tytuł mistrzowski, a debiutująca Stelmach sensacyjnie wywalczyła drugie miejsce wśród kobiet.  

Czas powiedzieć to głośno – jesteśmy potęgą w towerrunningu! W rozgrywanym wczoraj w wieczorem w Paryżu La Verticale de la Tour Eiffel reprezentujący Polskę zawodnicy adidas Running Team zaliczyli wspaniały występ. Piotr Łobodziński potwierdził swoją supremację, wygrywając tą imprezę po raz trzeci z  rzędu. Debiutująca Dominika Stelmach uległa jedynie rekordzistce trasy, Australijce Susy Walsham.

Piotr Łobodziński

la-verticale-de-la-tour-eiffel-polacy-kroluja-w-paryzu-03

Piotr Łobodziński jechał do Paryża w roli faworyta i obrońcy tytułu z dwóch pierwszych edycji.

Mój rekord trasy z zeszłego roku wynosił 7:48 i po cichu liczyłem na poprawę. Po raz kolejny jednak przekonałem się, że schody rządzą się własnymi prawami i odebrałem porządna lekcję pokory. Zacząłem trochę za mocno i w końcówce nogi przestały ze mną współpracować. Nigdy nie czułem takiego bólu! Myślałem, że się przewrócę – przyznał po biegu Piotrek. „To jak ‘gasłem’ na ostatnich piętrach zapamiętam na długo. Za szybkie otwarcie i efektem tego było cierpienie na końcówce, gdzie straciłem mnóstwo sekund. Na szczęście przewaga wypracowana na początku wystarczyła do odniesienia trzeciego zwycięstwa w Paryżu, z czasem 7:54. Dzisiaj zrobiłem to przed czym zawsze przestrzegam biegających na schodach, czyli za szybko się zakwasiłem” – napisał na swoim facebookowym profilu Piotr Łobodziński Towerrunner.

To był siódmy start Łobodzińskiego na schodach  w 2017 roku i siódme zwycięstwo.

Reklama - koniecznie sprawdź!

Dominika Stelmach

la-verticale-de-la-tour-eiffel-polacy-kroluja-w-paryzu-04

Dominika Stelmach w ubiegły weekend zrobiła mocne przetarcie przed tym startem zajmując drugie miejsce w Biegu na Szczyt Rondo 1 w Warszawie, ale do Paryża jechała jako debiutantka. Z czasem 10:27 sensacyjnie zajęła drugie miejsce w rywalizacji kobiet, ustępując tylko Susy Walsham, która ustanowiła nowy rekord trasy (9:34).

Towerrunning to dla mnie wciąż nowe doświadczenie. Nigdy w życiu nie wykonałam żadnego treningu na schodach. I chyba czas to zmienić, bo to świetna zabawa i doskonały, beztlenowy trening siłowy w najpiękniejszym wydaniu. Nocna panorama Paryża, szampan na szczycie Wieży Eiffla… Ja tu jeszcze wrócę! – powiedziała Dominika Stelmach. – Susy na co dzień mieszka w Singapurze i trenuje właściwie wyłącznie na schodach. Zrobiła niesamowity wynik i obecnie jest absolutnie poza zasięgiem, klasę wyżej. Ale nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa… – dodała z uśmiechem.

Trasa La Verticale de la Tour Eiffel liczy 1655 schodów – 279 m po ażurowych schodach, w otwartej, wietrznej klatce schodowej Wieży Eiffela. Zawodnicy startują w 30-sekundowych odstępach. W biegu bierze udział ok. 120 osób – 40 zawodników zaproszonych przez organizatora i 80 szczęśliwców wylosowanych spośród tysiąca zgłoszeń. Bieg jest rozgrywany wieczorem (start o godz. 22:00), jest transmitowany na żywo przez Eurosport 2.

Więcej informacji znajdziecie na kanałach zawodników: Dominika Stelmach – versatile runner oraz Piotr Łobodziński Towerrunner