fbpx
pw1

Półmaraton Warszawski już w przyszły weekend!

To ostatni moment, aby zapisać się do udziału w największym biegu w Polsce! Spektakularne rozpoczęcie sezonu biegowego odbędzie się w stolicy 26 marca na Placu Teatralnym, skąd wystartuje 12. PZU Półmaraton Warszawski. Organizatorzy spodziewają się, że frekwencja utrzyma się w tym roku na rekordowym poziomie.

To ostatni moment, aby zapisać się do udziału w największym biegu w Polsce! Spektakularne rozpoczęcie sezonu biegowego odbędzie się w stolicy 26 marca na Placu Teatralnym, skąd wystartuje 12. PZU Półmaraton Warszawski. Organizatorzy spodziewają się, że frekwencja utrzyma się w tym roku na rekordowym poziomie. Do tej pory nadano ponad 13 tysięcy numerów startowych. Na długo przed startem biegu padł pierwszy rekord – uczestnicy akcji #BiegamDobrze od początku zapisów na półmaraton zebrali już pół miliona złotych na cele charytatywne!

Półmaraton Warszawski jest największym biegiem ulicznym w Polsce. Od dwóch lat na starcie staje około 13 tysięcy biegaczy. Organizatorzy Półmaratonu wraz ze swoimi partnerami mają ambicję, aby stać się jednym z trzech największych półmaratonów w Europie. W elicie tegorocznego biegu wystartuje wiele znanych nazwisk dlatego bardzo trudno wytypować faworytki i faworytów biegu. Spośród wszystkich zaproszonych zawodników i zawodniczek na pewno wyróżnia się Volha Mazuronok – Białorusinka, która nie tylko wygrała Półmaraton Warszawski w roku 2012, ale też zajęła 5. miejsce w olimpijskim maratonie w Rio latem ubiegłego roku. Barw Polski będą bronić Olga Ochal oraz Yared Shegumo.

polmaraton-warszawski-juz-w-przyszly-weekend-01

Trasa 12. Półmaratonu Warszawskiego prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Warszawy. Na start i metę biegu wyznaczono urokliwy Plac Teatralny. Tam też uczestnicy otrzymają wyjątkowo piękny medal pamiątkowy.

Medal 12. Półmaratonu Warszawskiego stylem wykonania podtrzymuje naszą tradycję. W związku z tym, że w tym roku świętujemy rok królowej polskich rzek, nawiązaliśmy do Wisły, umieszczając na środku medalu błękitną wstęgę symbolizującą rzekę. Pojedynczy medal waży około 130 gramów, a wszystkie medale dla uczestników ważą aż 1,5 tony! – komentuje Marek Tronina z Fundacji „Maraton Warszawski.

Nie tylko medal odwołuje się do roku Wisły, ale również trasa. Biegacze przebiegną nad rzeką aż dwukrotnie, jako że trasa prowadzi przez most Świętokrzyski i most Gdański. Na trasie zlokalizowane będą 4 punkty odżywiania zaopatrzone w banany, izotoniki, wodę i pastylki energetyczne.

Już po raz drugi uczestnicy Półmaratonu mają okazję wystartować w biegu w ramach programu #BiegamDobrze i wesprzeć jedną z fundacji (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Amnesty International). Już teraz zbiórka przekroczyła 580 tysięcy złotych – jest to rekord w akcji, która do tej pory uzbierała łącznie ponad MILION złotych, co świadczy o ogromnej chęci pomagania i zaangażowaniu uczestników biegu. Do udziału w akcji, czyli do założenia własnej zbiórki, przystąpiło ponad 100 osób.

Wiosna za pasem, dlatego warto zmotywować się i postawić przed sobą wyzwanie pokonania 21 km i 97,5 metra. Połówka będzie doskonałym preludium do pokonania pełnego królewskiego dystansu. Na bieg można się zapisywać do 25 marca TUTAJ.

Zapraszamy też do prześledzenia trasy 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego

[youtube]frfEoIDiUag[/youtube]

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
la verticale de la tour eiffel polacy kroluja w paryzu 02

La Verticale De La Tour Eiffel. Polacy królują w Paryżu!

Następne
zgarnij kod na 20 rabatu w sklepie nike 04

Zgarnij kod na 20% rabatu w sklepie Nike!

Powiązane artykuły

charytatywny bieg sgh
Czytaj dalej

Charytatywny bieg SGH

6 kwietnia Samorząd Studentów SGH organizuje charytatywny Bieg SGH. Naszym celem jest pomoc dzieciom. Jedyne co musisz zrobić to przebiec 4 km!

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM