fbpx
Korona Warszawy

Korona Warszawy by Rak’n’Roll, Miejsko-dobrodziejski nizinny bieg górski

Wyczyn sportowy, zdobycie najwyższych szczytów Warszawy i pomoc chorym w przejściu przez raka, czy to wszystko można połączyć ze sobą? Odpowiedz brzmi: Tak! Korona Warszawy by Rak’n’Roll to pierwszy wirtualny charytatywny bieg górski. To niezwykły projekt fundacji Rak’n’Roll tworzony we współpracy z Fundacją „Maraton Warszawski”. 

W 2015 roku, zimą, bez wspomagania tlenowego, pięciu polskich śmiałków zdobyło Koronę Warszawy. Paweł Cywiński, Mateusz Luft, Jan Mencwel, Jarosław Ziółkowski i Szczepan Żurek weszli, w stylu alpejskim, na 6 najwyższych wzniesień stolicy. Ekspedycja ta miała cel charytatywny – wsparcie Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie!. Teraz każdy z nas ma szansę na ten niezwykły wyczyn.

„Kiedyś to musiało nastąpić. Nie ukrywamy, myśl że nie będziemy już jedynymi zdobywcami Korony Warszawy początkowo nas zasmuciła, a nawet zaniepokoiła – mówi Szczepan Żurek, Kierownik pionierskiej Ekspedycji Korona Warszawy. „Jednak te emocje szybko ustąpiły miejsca radości, bo wszyscy śmiałkowie, którzy podejmą się tego wyzwania, robią to w słusznej sprawie. Podpisujemy się pod tym pomysłem dziesięcioma rękami! Służymy radą i wsparciem” – podkreśla.

Korona Warszawy by Rak’n’Roll. Miejsko-dobrodziejski nizinny bieg górski jest wydarzeniem tworzonym we współpracy z Fundacją „Maraton Warszawski” zarówno dla wyczynowych sportowców, jak i sportowców amatorów oraz pasjonatów spacerów Trasa zawodów wiedzie szlakiem wyznaczonym przez pierwszych zdobywców Korony Warszawy. „Start w tym wydarzeniu to szansa na udział w sportowej rywalizacji, zdobycie unikalnego Certyfikatu Zdobywcy Korony Warszawy i jednocześnie pomoc chorym onkologicznie. Uczestnicy podejmują się nie tylko zdobycia Korony Warszawy, ale i zgromadzenia środków, które zostaną przekazane na pomoc naszym Podopiecznym w przejściu przez raka” –mówi Monika Dąbrowska z Fundacji Rak’n’Roll.

Korona Warszawy, czyli gdzie biegniemy

Korona Warszawy to dystans około 30 km, ale co ważniejsze, to również 6 szczytów na terenie miasta. To łączne przewyższenie ponad 740 m, czyli wyzwanie, które może przyprawić o drżenie serca wytrawnych alpinistów, albo nawet i himalaistów” – mówi Marek Tronina z Fundacji „Maraton Warszawski”. Na śmiałków czeka 6 najwyższych wzniesień stolicy: Górka Szczęśliwicka (152 m. npm.), Wzgórze Trzech Szczytów (133,9 m. npm.), Kopiec Moczydłowski (130 m. npm.), Kopiec Powstania Warszawskiego (121 m. npm.), Kopa Cwila (108 m. npm.) oraz Gnojna Góra (86,5 m.npm.). Można tego dokonać wybierając jeden z trzech stylów: alpejski, oblężniczy lub turystyczny.

Styl alpejski: to propozycja dla wytrawnych biegaczy, których nie przeraża konieczność pokonania jednorazowo ok. 30 km, w trakcie których powinni wbiec na każdy z 6 szczytów Korony Warszawy. Miejsce startu i mety biegu oraz dokłada trasa zależy wyłącznie od wybranej przez biegacza strategii. Bieg musi zostać zrealizowany w terminie pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br.

Styl oblężniczy: w tej opcji rywalizacji biegacz ma do pokonania min. 30 km oraz zdobycie 6 szczytów Korony Warszawy. Ma jednak możliwość podzielenia całego dystansu na maksymalnie 6 etapów, które musi zrealizować w terminie organizacji wydarzenia tj. pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br.

Styl turystyczny: to opcja dla chętnych do zdobycia Korony Warszawy w tempie spacerowym, do której można zaprosić rodzinę bądź przyjaciół. W ramach tego stylu zadaniem uczestników jest bieg lub spacer na każdy z 6 szczytów. Ten styl nie narzuca pokonania określonego dystansu, nie ogranicza też liczby etapów dla zdobycia Korony. Należy jedynie zdobyć szczyty w terminie pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br. 

Do biegu, gotowi, start!

Udział w zawodach wymaga uzyskania Licencji. Aby ją otrzymać, niezbędne jest założenie zbiórki #BiegamDobrze i zebranie kwoty minimalnej 100 zł. Kwota maksymalna nie została określona 😉

Jak to zrobić?

  1. Biegacz rejestruje swój udział na: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl. Wybiera jeden z dostępnych stylów: alpejski, oblężniczy lub turystyczny. Podczas rejestracji zakłada profil swojej zbiórki, za pośrednictwem którego znajomi, rodzina, sąsiedzi czy inni biegacze będą mogli wpłacać środki i wspierać ekspedycję po Koronę Warszawy. 
  1. Kiedy licznik na zbiórce przekroczy 100 zł  fundusze zasilą konto Fundacji Rak’n’Roll, a biegacz otrzyma numerowaną licencję uprawniającą do startu w zawodach i zdobycia 6 szczytów Korony Warszawy. 
  1. Po zdobyciu licencji zbiórkę można prowadzić dalej, a zgromadzone środki pomogą podopiecznym Fundacji Rak’n’Roll, którzy codziennie stawiają czoła swoim wyzwaniom.

Zawody rozpoczynają się 27 marca i trwają do 11 kwietnia. W tym czasie zawodnicy, którzy posiadają ważne licencje mogą w wybranym stylu zdobywać Koronę Warszawy. Zbiórki #BiegamDobrze trwają od 16 marca do 18 kwietnia.

Instrukcja Korony Warszawy.
Instrukcja Korony Warszawy.

Pamiętam, jak 6 lat temu otrzymaliśmy wsparcie od mistrzyni i mistrzów polskiego himalaizmu: Anny Czerwińskiej, Leszka Cichego i Krzysztofa Wielickiego. Te kule energii niosły nas na każdy szczyt, były liną asekuracyjną w trudniejszych momentach. Dzisiaj my pozwalamy sobie podzielić się doświadczeniem i dajemy wsparcie śmiałkom. Zdobywajcie szczyty w szczytnym celu! To co robicie jest niezwykłe!” – powiedział Szczepan Żurek.

Korona Warszawy by Rak’n’Roll. Miejsko-dobrodziejski nizinny bieg górski został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy oraz Patronatem Medialnym Polskiej Agencji Prasowej. 

Strona wydarzenia: https://maratonwarszawski.com/koronawarszawy/

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Omega-3 minimalizuje lub nawet zapobiega bólom mięśni.

Kwasy omega-3 w bieganiu i sporcie wyczynowym

Następne
Igłoterapia natychmiast zmienia stan pacjenta: zmniejsza się lub ustępuje ból, zwiększa elastyczność mięśni, znika sztywność stawów, poprawia koordynacja ruchów.

Igłoterapia wg Rakowskiego - skuteczny, naturalny sposób na ból i inne objawy czynnościowe

Powiązane artykuły

nocny 4f polmaraton praski zaprezentowal koszulki tegorocznej edycji 02
Czytaj dalej

Nocny 4F Półmaraton Praski zaprezentował koszulki tegorocznej edycji

31 sierpnia odbędzie się Nocny 4F Półmaraton Praski – w sobotni wieczór dziewięć tysięcy uczestników wyruszy na główne arterie prawobrzeżnej Warszawy. Ponownie zapowiada się idealna aura do bicia rekordów życiowych na szybkiej, płaskiej trasie. W tym roku marka 4F, która po raz drugi została sponsorem tytularnym biegu, przygotowała dla biegaczy koszulki startowe w energetycznych barwach.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM