fbpx
zimowy trening gdzie warto sie wybrac

Zimowy trening: gdzie warto się wybrać?

Marzysz o aktywnych feriach zimowych, wypoczynku i trenowaniu w nowym, pięknym otoczeniu? Chcesz wyjechać na urlop, ale nie chcesz przerywać swych treningowych planów?

Marzysz o aktywnych feriach zimowych, wypoczynku i trenowaniu w nowym, pięknym otoczeniu? Chcesz wyjechać na urlop, ale nie chcesz przerywać swych treningowych planów? Oto dwie propozycje, które pozwalają na udane połączenie turystyki, wypoczynku i treningu. Pierwsza skierowana jest do tych, którym brakuje wiosny i tradycyjnych biegów po twardej nawierzchni. Druga propozycja zainteresuje tych, którzy zimą klasyczny trening biegacza chcą sobie urozmaicić poprzez sięgnięcie po narty biegowe.

Kierunek: słoneczna Teneryfa

Choć jest oddalona od Europy o ponad 1000 km, wyjazdy na Teneryfę od lat zalicza się do najpopularniejszych ofert w sezonie zimowym. Wiele biur oferuje wyjazd na ferie na tę wyspę, która w ofercie Rainbow Tours już na stałe zagościła jako propozycja last minute dla aktywnych. Tu każdy miłośnik aktywnego wypoczynku znajdzie dla siebie wiele możliwości, przy czym tradycyjny trening biegacza to tylko jedna z wielu opcji. Sporty wodne oraz trekkingi to równie ciekawe formy aktywności fizycznej, dzięki którym można na tej wyspie poprawić swą formę w ciekawy sposób. Wyspa ta sprzyja tym, którzy chcą aktywnie spędzić zimę mimo swej niechęci do sportów zimowych. Są jednak i tacy, dla których zima staje się okresem idealnym do przeprowadzenia treningu na nartach biegowych. Gdzie można znaleźć najciekawsze trasy?

Biegiem przez Tyrol: zimowy trening dla każdego

By móc cieszyć się biegami na nartach, nie trzeba opuszczać Europy w poszukiwaniu „krainy wiecznej wiosny”. Wystarczy wybrać się na teren takich państw jak Słowacja czy Czechy. Tu atrakcyjnych terenów narciarskich przybywa z każdym rokiem. Ci, którzy wolą ćwiczyć w sprawdzonych miejscach, mogą z kolei postawić na Austrię. Znana z licznych ośrodków narciarskich i tras zjazdowych, może ona wiele zaoferować i tym, którzy na nartach wolą biegać. Pod tym względem najlepszym celem wyprawy będzie Tyrol. To tu czekają najciekawsze trasy dla biegaczy, a szlaki wyznaczone są w taki sposób, by każdy mógł w czasie treningu poznać najpiękniejsze zakątki tej górskiej krainy. Na tych, którzy chcą pobiegać stylem klasycznym lub łyżwowym, czeka tu około 4000 km tras. Niektóre z nich pozwalają cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na lodowcu, inne prowadzą wzdłuż brzegów tyrolskich jezior. Nie brak tu również szkółek, w których podstawy narciarstwa biegowego można poznawać pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów.

Zimą trening można przeprowadzić na wiele sposobów. Można trenować w pobliżu miejsca zamieszkania albo wybrać się w ciekawą podróż. Ciepłe kraje dla tych, którzy chcą biegać, oraz znane ośrodki narciarskie dla tych, którzy chcą swój program treningowy jakoś urozmaicić… Możliwości jest wiele, zatem każdy powinien znaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli mu możliwie jak najefektywniej wykorzystać okres zimowych ferii.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Ścięgno Achillesa - jego kontuzja to częsta przypadłość biegaczy.

Kontuzja ścięgna Achillesa – częsta przypadłość u biegaczy

Następne
trening jesienia o czym biegacz musi pamietac by sie nie przeziebic

Trening jesienią - o czym biegacz musi pamiętać, by się nie przeziębić?

Powiązane artykuły

bieganie na sycylii 02
Czytaj dalej

Bieganie na Sycylii

Gdy w Polsce lato ustępuje miejsca jesieni, zaczyna się robić chłodno i szaro, część z nas dopiero pakuje torby i szykuje się na wyjazd „do ciepłych krajów”.