fbpx
Zapowiedzi imprez

II edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego już 25 czerwca

Równo za miesiąc, w sobotę 25 czerwca 2016 r. w Konstancinie-Jeziorna odbędzie się II edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego, organizowanego przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. Celem przewodnim wydarzenia jest upamiętnienie imienia Piotra Nurowskiego, wybitnego mieszkańca Konstancina, Prezesa PZLA, następnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członka Zarządu oraz Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A., tragicznie zmarłego w katastrofie Smoleńskiej. Organizatorom zależy również na krzewieniu idei zdrowego i aktywnego trybu życia zarówno wśród osób młodych, jak i starszych. W pierwszej edycji biegu wystartowało 555 osób, a pilotem trasy był Adam Małysz.
ii edycja biegu konstancinskiego im piotra nurowskiego juz 25 czerwca 01

Równo za miesiąc, w sobotę 25 czerwca 2016 r. w Konstancinie-Jeziorna odbędzie się II edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego, organizowanego przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. Celem przewodnim wydarzenia jest upamiętnienie imienia Piotra Nurowskiego, wybitnego mieszkańca Konstancina, Prezesa PZLA, następnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członka Zarządu oraz Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A., tragicznie zmarłego w katastrofie Smoleńskiej. Organizatorom zależy również na krzewieniu idei zdrowego i aktywnego trybu życia zarówno wśród osób młodych, jak i starszych. W pierwszej edycji biegu wystartowało 555 osób, a pilotem trasy był Adam Małysz. 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z I Biegu Konstancińskiego 

[youtube]pNmhjezpX7k[/youtube]

Zmotywowani pozytywną reakcją społeczności biegaczy i mieszkańców Konstancina, organizatorzy postawili sobie za cel przygotowanie kolejnych, jeszcze lepszych i większych imprez biegowych. W tym roku zrealizowali I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II, w którym pobiegło 590 osób, a bieg ukończyły 543 osoby, które w dużej ilości deklarowały chęć startu 25 czerwca 2016 r. w Biegu Konstancińskim. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć w Kąciku Biegacza w TVP 3 tutaj.

Biegną z nami Mistrzowie ….

Ambasadorami Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego są znani, utalentowani sportowcy z wielkimi osiągnięciami na arenie międzynarodowej: Dariusz „Tiger” Michalczewski, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Krzysztof Głowacki, Krzysztof Kosedowski, Marian Woronin, Andrzej Supron, Iwona Guzowska, Paweł Skrzecz. Niektórzy zadeklarowali bardzo aktywny udział w wydarzeniu i start w biegu. Kto wie? Może w tym roku pobiegniecie z Mistrzami Świata? 

ii-edycja-biegu-konstancinskiego-im-piotra-nurowskiego-juz-25-czerwca-02

Poza wspomnianą grupą sławnych, uznanych sportowców, w gronie Ambasadorów są również regularnie biegający zawodnicy: Anna Stegner, prowadząca fanpage Bieganie Pisane Wierszem, Jarosław Rupiewicz prowadzący blog RunJaroRun, Hubert Mohamed Kred – Amator Runner, zespół Biegaj pod Okiem Trenera pod przewodnictwem Rafała Krzeszewskiego, Biegowy Wariat – Artur Kobuszewski oraz zespół Mamy Ruszamy, prowadzony przez Ilonę Brusiło. 

Organizacja imprezy

Przygotowana została trasa o dystansie 10 km, atestowana przez PZLA, wiodąca przez aleję główną parku oraz urokliwe uliczki Konstancina. Dobrana godzina startu biegu idealnie wpasowuje się w ciepłą końcówkę czerwca. Zawodnicy wystartują o 10:00 z okolic Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka” i będą mieli dokładnie 1h 30min na przebiegnięcie trasy. 

Na spragnionych zawodników czekać będzie woda Żywiec Zdrój, podawana na trasie przez wolontariuszy i kibiców w punktach z wodą. Zadbano również o profesjonalny pomiar czasu, który pozwoli na wyłonienie zwycięzców w kategorii open, open wśród mieszkańców Konstancina, w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na płcie oraz w specjalnej kategorii Olimpijskiej. Najlepsi zawodnicy otrzymają puchary, nagrody rzeczowe oraz finansowe, fundowane przez Sponsorów i Partnerów wydarzenia. Wszyscy startujący, którzy ukończą bieg otrzymają medale.

Po ukończonym biegu zawodnicy otrzymają posiłek regeneracyjny w specjalnie przygotowanej strefie grilla Kamis, w miasteczku biegacza. Pysznych potraw z grilla będą mogli również skosztować kibice oraz goście miasteczka biegacza.

ii-edycja-biegu-konstancinskiego-im-piotra-nurowskiego-juz-25-czerwca-03

Organizatorzy pomyśleli również o dzieciach, dla których rozstawiona zostanie STREFA ZABAW ŻYWIEC ZDRÓJ, w której znajdą się duże zabawki dmuchane – mega zjeżdżalnia, mega piłkarzyki, zamek oraz bramka. Dzieci będą mogły miło spędzić czas pod okien jednego z rodziców oraz opiekunek poszczególnych zabawek. 

ii-edycja-biegu-konstancinskiego-im-piotra-nurowskiego-juz-25-czerwca-04

Biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy z bogatą zawartością, która z tygodnia na tydzień stale się powiększa. Cena pakietu wynosi 60 zł brutto. Bieg organizowany jest pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz burmistrza Konstancina – Jeziorny Kazimierza Jańczuka. 

Patronat medialny nad imprezą objęli: telewizja Polsat News, dziennik „SuperExpress” , portale TreningBiegacza.pl oraz FestiwalBiegow.pl. 

Wszystkich aktywnie spędzających czas zapraszamy 25 czerwca 2016 r. do startu w II Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego.

Aby być na bieżąco z wydarzeniem, zaglądajcie na nasz fanpage oraz stronę www biegu.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Jak modyfikować treningi w niekorzystnych warunkach pogodowych i terenowych? Kilka istotnych zasad
Następny wpis
ArmageddonChallenge - 9 lipca zadrży ziemia
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu