fbpx
Zapowiedzi imprez

Święto Biegania w Kozim Grodzie – Lublin zaprasza!

Siódma edycja PKO Półmaratonu Solidarności w Lublinie. 1 czerwca 2019 r. wystartuje najważniejsze wydarzenie w lubelskim kalendarzu biegowym. Rejestracja uczestników trwa. Do 31 stycznia atrakcyjna cena pakietu startowego 50,00zł. Święto Biegania w Kozim Grodzie na stałe wpisało się w sportową mapę Polski. Rok rocznie odwiedzają nas biegacze z całego świata.
swieto biegania w kozim grodzie lublin zaprasza 02

Siódma edycja PKO Półmaratonu Solidarności w Lublinie. 1 czerwca 2019 r. wystartuje najważniejsze wydarzenie w lubelskim kalendarzu biegowym. Rejestracja uczestników trwa. Do 31 stycznia atrakcyjna cena pakietu startowego 50,00zł. Święto Biegania w Kozim Grodzie na stałe wpisało się w sportową mapę Polski. Rok rocznie odwiedzają nas biegacze z całego świata.

My mocno liczymy na biegaczy z kraju. Dlatego przygotowaliśmy pakiet nagród dla najlepszych Polaków (K+M) i zwolnienie z opłaty startowej dla zwycięzców w kategoriach wiekowych (I-III). Już teraz warto zapisać się na listę startową i od dziś rozpocząć przygotowania do biegu. Trasa biegu łączy dwa miasta Świdnik i Lublin które w lipcu 1980 roku odegrały najważniejszą rolę w zapoczątkowaniu Polskiej drogi do wolności. Czy wiesz że „Stąd ruszyła lawina”, jak śpiewa lider Budki Suflera Krzysztof Cugowski >>>TUTAJ. Możesz sam poznać historię i trasę która prowadzić Cię będzie po najciekawszych i najważniejszych miejscach dla mieszkańców Lubelszczyzny. Uczestnicy zmierzą się nie tylko z wynikiem sportowym, z czasem, z własnymi słabościami ale także biegnąc oddadzą hołd bohaterom tamtych dni.

swieto-biegania-w-kozim-grodzie-lublin-zaprasza-03

PKO Bank Polski sponsor tytularny i sponsorzy strategiczni : LW Bogdanka S.A , Uzdrowisko Nałęczów, Rynek Elizówka S.A, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A, aktywnie angażują się we wsparcie poziomu imprezy.

Nasz bieg to wielka promocja szeroko pojętego zdrowego trybu życia. Od sześciu lat determinacja i zaangażowanie tych, którzy biorą udział w biegach, są dla nas inspirujące. Strefa mety pod dachem Targów Lublin to strzał w dziesiątkę. Zadowolenie biegaczy w każdym roku motywuje nas do ciągłego rozwoju tego ważnego wydarzenia w życiu miasta – mówi Marek Wątorski, Dyrektor 7.PKO PS.

Zdaniem zawodników, poprzednie edycje PKO Półmaratonu Solidarności to klasa o najwyższym poziomie biegów ulicznych organizowanych w Polsce. Praca wolontariuszy i służb zabezpieczenia sprawi że poczujesz się ważny. PKO Półmaraton Solidarności posiada atest PZLA.

swieto-biegania-w-kozim-grodzie-lublin-zaprasza-01

profiltrasysolidarnosc

Pakiety startowe PKO Półmaratonu Solidarności 2019

Aby wziąć udział w biegu, należy zarejestrować się na stronie www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl korzystając ze specjalnie przygotowanego formularza. Uczestnicy mają do wyboru kilka terminów zapisu elektronicznego z przypisaną stawką startową. Zachęcamy do rejestracji już teraz, opłata 70,00zł – skorzystaj z jak najniższej ceny pakietu startowego. Podana cena obowiązuje do 30 kwietnia 2019 r. Po tym dniu ceny pakietów ulegną podwyższeniu – szczegóły >>> TUTAJ.

W ramach opłaty otrzymasz:

  • udział w biegu,
  • personalizowany numer startowy,
  • koszulkę,
  • medal,
  • udział w losowaniu nagrody specjalnej po zakończeniu ceremonii zwycięzców. 

PKO Półmaraton Solidarności to największa impreza biegowa na dystansie półmaratonu na Lubelszczyźnie. To poziom światowy. W sześciu minionych edycjach zawsze stawialiśmy i stawiamy na zadowolenie zawodników. Wasz pot i radość na mecie jest największą nagrodą dla organizatorów Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” którego początek sięga 1981 roku. W naszym biegu, na przestrzeni tych lat, uczestniczyło setki tysięcy biegaczy i pokolenia obecnych półmaratończyków. Ten bieg jest najstarszą imprezą biegową w Lublinie. Przyjedź do nas i wystartuj. Czekamy na ciebie.

swieto-biegania-w-kozim-grodzie-lublin-zaprasza-04

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Top 10 publikacji TreningBiegacza.pl
Następny wpis
Nowy Jork, Londyn…Warszawa. Fundacja Maraton Warszawski w elitarnym gronie!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu