Zapowiedzi imprez

Biegnij z uśmiechem. Trwają zapisy na Warszawską Dychę!

Już 28 września ulice stolicy ponownie wypełnią się biegaczami z całej Polski i świata. W tym roku Maraton Warszawski…
Czerwone Noski 02

Już 28 września ulice stolicy ponownie wypełnią się biegaczami z całej Polski i świata. W tym roku Maraton Warszawski i Warszawska Dycha zyskają wyjątkowy wymiar – każdy krok uczestników może zamienić się w uśmiech dziecka w szpitalu. Wszystko za sprawą akcji charytatywnej #BiegamDobrze organizowanej przez fundację Maraton Warszawski.

Zmień kilometry w realną pomoc!

Dołącz do drużyny Czerwonych Nosków i pobiegnij w jednym z najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce, wspierając dzieci przebywające w szpitalach. Dzięki Twojemu zaangażowaniu, profesjonalni klowni medyczni będą mogli częściej odwiedzać małych pacjentów w szpitalnych salach i na blokach operacyjnych, przynosząc im radość, nadzieję i wsparcie emocjonalne w trudnym czasie leczenia.

Czerwone Noski 01

Uśmiech – podaj dalej!

W jaki sposób? Biegnąc z Fundacją Czerwone Noski generujesz uśmiech i pozytywne emocje nie tylko dla siebie, ale też dla dzieci w szpitalach i na blokach operacyjnych. Każdego roku ponad 1 milion dzieci w Polsce jest hospitalizowanych, a wiele z nich przechodzi operacje. To właśnie im pomożesz! Klowni medyczni Czerwonych Nosków – profesjonalnie przygotowani artyści – przekażą Twój uśmiech dzieciom podczas pobytu w szpitalu i na bloku operacyjnym! 

Czerwone Noski 03

Czerwone Noski to fundacja, która od lat niesie wsparcie emocjonalne poprzez działania artystyczne, śmiech i humor. Jej profesjonalnie przygotowani artyści – klowni medyczni – odwiedzają dzieci przebywające w szpitalach, minimalizując stres związany z hospitalizacją i trudnymi zabiegami medycznymi. Fundacja prowadzi także unikalny w Polsce program towarzyszenia dzieciom na blokach operacyjnych, pomagając im oswoić się z nową, stresującą sytuacją. Swoją misję fundacja niesie pod hasłem: „W śmiechu nadzieja”. Działania Czerwonych Nosków obejmują również wsparcie seniorów w Domach Pomocy Społecznej oraz dzieci z doświadczeniem uchodźczym, dla których organizowane są specjalne wydarzenia artystyczne w ramach programu Emergency Smile. Fundacja angażuje personel medyczny w budowanie pozytywnej relacji z pacjentem poprzez śmiech i humor.

Pokaż że bieganie ma moc!

Dołącz do wydarzenia, zaproś znajomych i wspólnie pokażcie, że sport może zmieniać świat na lepsze. Więcej informacji o akcji i działalności Czerwonych Nosków znajdziesz na stronie: https://www.czerwonenoski.pl/podaruj-usmiech/biegam-dobrze

Czerwone Noski 04

Endorfiny redukują stres

Podobnie jak śmiech, bieganie powoduje wytwarzanie endorfin, pomaga w redukcji stresu, przynosi lepsze samopoczucie, działa przeciwbólowo i poprawia nastrój. Podaj swój uśmiech dalej! Biegnąc z Czerwonymi Noskami generuj podwójną dawkę dobrych emocji i uśmiechu – dla siebie i dla tych, którzy ich pilnie potrzebują!  

Środki pozyskane w czasie tegorocznej edycji akcji #BiegamDobrze Czerwone Noski przeznaczą na wsparcie dzieci podczas ich pobytu w szpitalu oraz na bloku operacyjnym – w czasie przygotowania małych pacjentów do operacji i tuż po wybudzeniu.  

Tu znajdziesz informacje, jak się zapisać:  https://www.czerwonenoski.pl/podaruj-usmiech/biegam-dobrze/

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Kwadraty Strava – o co chodzi w tej zabawie?
Następny wpis
Trailowe buty do biegania w terenie - Merrell MTL Adapt Matryx czy MTL Long Sky 2 Matryx
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Które buty będą lepsze dla Ciebie: te do ścigania czy do ultra
      Sprawdź, co to za modele