fbpx
daj piataka na dzieciaka 01

Daj piątaka na dzieciaka

12 września 2015 roku Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat zaprasza wszystkich biegaczy na drugą edycję charytatywnego biegu „Daj piątaka na dzieciaka/Bałuty Run”. W tym roku trasa znów biegnie…

12 września 2015 roku Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat zaprasza wszystkich biegaczy na drugą edycję charytatywnego biegu „Daj piątaka na dzieciaka/Bałuty Run”. W tym roku trasa znów biegnie ulicami Bałut, największej i najsłynniejszej części miasta. 5-kilometrowy bieg obejmie miejsca, które pamiętają niezwykłą i często burzliwą historię „niepokornej” dzielnicy. Warto być w tym roku na Bałutach tym bardziej, że właśnie obchodzona jest 100 rocznica włączenia dawnej wsi w granice Łodzi. 

Udział w biegu to nie tylko porządna dawka endorfin, ale i realne wsparcie podopiecznych Fundacji. Zebrane w tegorocznym biegu fundusze zostaną przeznaczone na budowę zintegrowanego placu zabaw dla niepełnosprawnych dzieci. Dlatego organizator ma nadzieję, że na starcie będzie jak najwięcej biegaczy. Liczy się każda osoba i każdy pokonany przez nią kilometr. W zeszłym roku uczestnicy dzielnie wybiegali dla dzieciaków blisko 1100 km. To  dystans, jaki dzieli Łódź od Florencji czy Brukseli. W tegorocznej edycji „Daj piątaka…” chce pobiec  jeszcze dalej!

daj-piataka-na-dzieciaka-03

W tym roku, oferta biegowa się poszerzyła. Oprócz biegu głównego na 5 km, Fundacja zaplanowała też biegi „Mały Cwaniak” dla dzieciaków od 5 do 11 lat oraz „Wózki w biegu” dla osób niepełnosprawnych (oba na 0,5 km). Jest też specjalny bieg Off Bałuty. O co chodzi? Opis, jak również formularze zapisów i inne szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.dajpiataka.com.pl.

Na najlepszych czekać będą wyjątkowe trofea sportowe zrobione przez dzieciaki z Fundacji. Organizator szykuje też szereg niespodzianek. O niektórych stopniowo dowiadywać się będziecie na stronie lub na biegowym profilu Facebook. Na inne musicie poczekać do września…

daj-piataka-na-dzieciaka-02

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
podhale ma swoj maraton 01

Podhale ma swój maraton!

Następne
nike zoom air technologia ktora rzuca wyzwanie przekonaniu ze predkosc to domena mlodych 01

Nike Zoom Air - technologia, która rzuca wyzwanie przekonaniu, że prędkość to domena młodych.

Powiązane artykuły

znamy trase 12 edycji polmaratonu warszawskiego 01
Czytaj dalej

Znamy trasę 12. edycji Półmaratonu Warszawskiego

W ostatnią niedzielę marca wystartuje kolejna edycja największego polskiego biegu ulicznego - Półmaratonu Warszawskiego. W tym roku trasa po raz pierwszy rozpocznie się na historycznym Placu Teatralnym, tam również bieg będzie miał swój finał. Biegacze staną przed wyzwaniem pokonania dystansu 21 km i 97,5 metra.
wroclawskie firmy pobiegna z pomoca 02
Czytaj dalej

Wrocławskie firmy pobiegną z pomocą!

5 lutego wystartowały zapisy na tegoroczny Bieg Firmowy! Będzie to już szósta edycja największej imprezy sportowej na Dolnym Śląsku i jednej z najpopularniejszych imprez sportowych dla firm w Polsce. W zeszłym roku uczestniczyło w nim aż 6 000 biegaczy ze stolicy Dolnego Śląska.