Daj piątaka na dzieciaka

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

12 września 2015 roku Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat zaprasza wszystkich biegaczy na drugą edycję charytatywnego biegu „Daj piątaka na dzieciaka/Bałuty Run”. W tym roku trasa znów biegnie ulicami Bałut, największej i najsłynniejszej części miasta. 5-kilometrowy bieg obejmie miejsca, które pamiętają niezwykłą i często burzliwą historię „niepokornej” dzielnicy. Warto być w tym roku na Bałutach tym bardziej, że właśnie obchodzona jest 100 rocznica włączenia dawnej wsi w granice Łodzi. 

Udział w biegu to nie tylko porządna dawka endorfin, ale i realne wsparcie podopiecznych Fundacji. Zebrane w tegorocznym biegu fundusze zostaną przeznaczone na budowę zintegrowanego placu zabaw dla niepełnosprawnych dzieci. Dlatego organizator ma nadzieję, że na starcie będzie jak najwięcej biegaczy. Liczy się każda osoba i każdy pokonany przez nią kilometr. W zeszłym roku uczestnicy dzielnie wybiegali dla dzieciaków blisko 1100 km. To  dystans, jaki dzieli Łódź od Florencji czy Brukseli. W tegorocznej edycji „Daj piątaka…” chce pobiec  jeszcze dalej!

daj-piataka-na-dzieciaka-03

W tym roku, oferta biegowa się poszerzyła. Oprócz biegu głównego na 5 km, Fundacja zaplanowała też biegi „Mały Cwaniak” dla dzieciaków od 5 do 11 lat oraz „Wózki w biegu” dla osób niepełnosprawnych (oba na 0,5 km). Jest też specjalny bieg Off Bałuty. O co chodzi? Opis, jak również formularze zapisów i inne szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.dajpiataka.com.pl.

Na najlepszych czekać będą wyjątkowe trofea sportowe zrobione przez dzieciaki z Fundacji. Organizator szykuje też szereg niespodzianek. O niektórych stopniowo dowiadywać się będziecie na stronie lub na biegowym profilu Facebook. Na inne musicie poczekać do września…

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

daj-piataka-na-dzieciaka-02