fbpx

Biegacze wspierają służbę zdrowia

Biegacze nie próżnują, pomimo zmian jakie w naszej codzienności wymuszają skutki epidemii. Choć w wyniku akcji #zostanwdomu musieli zrezygnować ze swojej ulubionej aktywności fizycznej, to nie oznacza, że pozostali bezczynni. Dzięki dostosowaniu platformy do zbiórek charytatywnych #BiegamDobrze, mogą teraz poprzez swoje sportowe zaangażowanie w akcję Daję100%, wspomóc pracowników służby zdrowia, którzy każdego dnia walczą o ludzkie życie.

Fundacja „Maraton Warszawski” w ramach akcji #BiegamDobrze proponuje w dzisiejszych trudnych czasach inny rodzaj aktywności. Organizatorzy postanowili wykorzystać znaną biegaczom charytatywną platformę do uruchomienia zbiórek na rzecz bohaterów walczących ze skutkami epidemii i dla jej ograniczenia. Tym razem pieniądze uzyskanie ze zbiórki będą przeznaczone na zakup środku ochrony dla pracowników służby zdrowia, którzy z narażeniem życia walczą o zdrowie chorych dotkniętych koronawirusem. Wśród nich są również nasi koledzy i koleżanki z biegowych ścieżek, a także ratownicy medyczni, lekarze i wolontariusze, którzy dbają o bezpieczeństwo podczas imprez sportowych.

marta sprawka
Marta Sprawka, pasjonatka biegania, lekarz stażysta, pracownik oddziału hematologii oraz izby przyjęć. Pomimo tego, Marta rzuciła sobie wyzwanie w ramach akcji #Daję100% i zebrała w ciągu 2 ponad 1000 zł na sprzęt dla medyków

Wiązać się to będzie z aktywnością fizyczną, ale w domu, bądź przydomowym ogródku. Wszystkie zebrane środki trafią do powołanej przez Naczelną Izbę Lekarską “Fundacji Lekarze Lekarzom”, która od 9 lat zajmuje się wsparciem finansowym i rzeczowym przedstawicieli środowiska medycznego będących w trudnej sytuacji życiowej.

https://youtu.be/rlasr8TEPDQ
Marcin Borkowski, ratownik medyczny oraz koordynator imprez masowych, w tym Maratonu Warszawskiego. W chwili obecnej w służbie chorym na pierwszej linii frontu w walce z epidemią koronawirusa.

Co trzeba zrobić?

Mechanizm jest bardzo prosty. Wystarczy skorzystać ze specjalnie dostosowanego na potrzeby tej akcji systemu #BiegamDobrze i założyć swoją charytatywną zbiórkę. W ramach swojej akcji każdy uczestnik stawia przed sobą sportowe wyzwanie. Na tym etapie możemy puścić wodze fantazji. Np. za każde przekazane 50 zł zrobimy 50 brzuszków. Albo za każde uzyskane 500 zł przejedziemy na rowerze stacjonarnym 5 km. Więcej pomysłów na wyzwania znajduje się w specjalnie utworzonym poradniku. Niezależnie od tego, jaki cel finansowy sobie ustalimy i ile pieniędzy ostatecznie zbierzemy – całość zostanie przekazana na wsparcie dla medyków.

Barbara Tukendorf
Barbara Tukendorf, pasjonatka biegania, uczestniczka akcji #Daję100%, zachęca wszystkich do aktywności na balkonie

Zachęć znajomych

W tym momencie pozostało spopularyzowanie naszej akcji charytatywnie. W ramach #Daję100% możemy zachęcać znajomych do udziału w zbiórce. Możemy także próbować ich przekonać do tego, aby sami zakładali własne zbiórki i stawiali sobie wyzwania. Warto także opublikować link do naszej zbiórki i relacje z naszych działań w social mediach. Tym samym nie tylko będziemy zbierać środki na szczytny cel, ale także zmotywujemy się do aktywności fizycznej.

Pozyskane w ten sposób środki pomoże nam przeznaczyć zebraną kwotę na zakup testów oraz odzieży ochronnej dla pracowników szpitali i pogotowia ratunkowego. Akcja trwa do 21 kwietnia 2020 r., a zebrane przez Was kwoty przeznaczymy w 100% na powyższy cel.

Szczegóły akcji dostępne pod adresem.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
WPM mailing top

Wielki Plebiscyt Maratonu – wybieramy najważniejsze wydarzenia i najwybitniejsze osobowości w historii królewskiego dystansu!

Następne
praca dla biegacza

Praca Dla Biegacza - obszar integracji i wymiany doświadczeń

Powiązane artykuły