Praca Dla Biegacza – obszar integracji i wymiany doświadczeń

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Biegają, pokazują siłę charakteru, niezłomność w dążeniu do celu i podczas przemierzania wielu kilometrów pokonują własne słabości. Trenują kilka razy w tygodniu. Zawiązują grupy, a często także organizują zawody biegowe. Na te wszystkie działania muszą znaleźć czas, bo oprócz obowiązków domowych, jeszcze przecież pracują zawodowo. To biegacze – niesamowici ludzie.     

Pracodawcy poszukują takich ludzi

Członkowie społeczności biegowej wyróżniają się wieloma pozytywnymi cechami. Należą do nich upór w dążeniu do celu, determinacja, wytrwałość, pracowitość, systematyczność oraz mnóstwo innych zalet. Na rynku pracy, to bardzo pożądane walory. Poza tym, brać biegowa, to po prostu sympatyczni ludzie, którzy nie tylko samotnie przemierzają długie dystanse, ale również doskonale odnajdują się w grupie. Podczas zawodów pomagają sobie wzajemnie i wspierają w czasie kryzysów i dużego zmęczenia. Takie pozytywne nastawienie przydaje się w pracy zawodowej. Pracodawcy poszukują takich ludzi. 

Integracja środowiska

Mając na uwadze potencjał osób, które biegają, 31 października 2019 wystartował projekt o nazwie Praca Dla Biegacza. To dynamicznie rosnąca inicjatywa networkingowa. Fanpage  na Facebooku oraz grupa pod tą samą nazwą powstały z myślą, żeby integrować środowisko biegowe, aktywizować swoich członków do stałego rozwoju, w razie potrzeby ułatwiać znalezienie pracy oraz pomóc pracodawcom pozyskać pracowników z tej społeczności. Biegacze na forum mogą zaprezentować swoje doświadczenia zawodowe, jak też te związane ze sportem. Zamieszczane informacje na profilach Pracy Dla Biegacza mają pomóc w znalezieniu się na rynku pracy,  rozwoju oraz dokonaniu zmian w swoim życiu, jeśli jest taka potrzeba. Prezentowane są również oferty pracy oraz firmy przyjazne biegaczom. Ogłoszenia można tam umieścić bez żadnych opłat.

Publikowane są też artykuły stricte biegowe, dotyczące treningu, diety, dbania o formę fizyczną, jak i wywiady z ciekawymi ludźmi. 

Oprócz Facebooka Praca Dla Biegacza funkcjonuje także na profilach LinkedIn oraz YouTube. Niedługo wystartuje serwisweb:  www.pracadlabiegacza.pl.

Biegacz dla biegaczy

Pomysł na projekt miał Tomasz Nalewajko. Biegacz amator, który zauważył niesamowity potencjał wśród pasjonatów tego sportu. Stwierdził, że środowisko potrzebuje miejsca, gdzie można by swobodnie wymieniać się różnymi informacjami dotyczącymi pracy zawodowej. Jako specjalista HR od lat zajmujący się rynkiem pracy postanowił powołać do życia profil, który pomoże w wymianie informacji na tematy zawodowe i pozwoli stworzyć  możliwości rozwoju w tym obszarze. To była bardzo potrzebna inicjatywa. Do tej pory do grupy zgłosiło się ponad 2000 osób, a fanpage Praca Dla Biegacza ma już niemal. 5000 fanów, których stale przybywa.

Pomysłodawca – Tomasz Nalewajko

Firmy przyjazne biegaczom

Na profilu prezentowane są też przedsiębiorstwa, gdzie chętnie zatrudnia się ludzi aktywnych. Firmy, które widzą w swoich szeregach biegaczy, dają im wsparcie na wielu płaszczyznach. Elastyczne godziny pracy, tak, żeby umożliwić start w zawodach oraz treningach, a także sponsorowanie pakietów startowych, czy też tworzenie biegowej drużyny zakładowej, to bardzo przydatne udogodnienia. Liczy się też stawianie na zdrowy styl życia oraz promowanie aktywności fizycznej. Pracodawcy coraz bardziej doceniają fizyczną formę swoich pracowników, a profil Praca Dla Biegacza wyróżnia takie firmy.

Wyjście naprzeciw aktualnym potrzebom

W obecnej niestabilnej sytuacji zawodowej, profil Praca Dla Biegacza stara się mieć wiele  propozycji dla swoich odbiorców. Spora grupa osób zmienia pracę, traci ją i jest zmuszona do przebranżowienia. Staje ona przed trudnymi dylematami życiowymi. Dlatego na profilu PDB organizowane są różne warsztaty i szkolenia, które mają ułatwić znalezienie się na obecnym rynku pracy.  Mają one formę webinarów, a prowadzą je specjaliści w swoich branżach. Wykłady dotyczą nauki języków programowania, autoprezentacji zawodowej, motywacji do działania itp. Warto więc tam zaglądać. 

Przydatne linki:

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?