Cykl biegów sygnowanych nazwą elitarnej morskiej jednostki komandosów zawita po raz pierwszy do Kalisza! Tym samym od właśnie tej imprezy rozpocznie się cały cykl biegów współorganizowanych przez elitarną Jednostkę Wojskową Formoza. Zawodnicy wystartują w wybranych formatach (indywidualnie lub w drużynie), organizatorzy zaproszą też najmłodszych komandosów na format Formoza KIDS. Zapisy ruszyły na stronie www.formozachallenge.com

Hasłem jednostki i zarazem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”

Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, kto chce się zmierzyć z przeszkodami. Formoza Challenge w Kaliszu odbędzie się po raz pierwszy, pomimo, że bieg ma już 6-letnią historię. Biegacze nie tylko pokonają trasę ponad 6 km, ale także będą mogli zobaczyć sprzęt wojskowy JW Formoza, czy dowiedzieć się więcej o możliwości wstąpienia do Jednostki Wojskowej na stoisku promocyjnym.– Dla zawodników szykujemy ciekawą trasę pełną naturalnych i sztucznych, czyli wojskowych przeszkód. Cieszymy się, że Formoza Challenge zawita do Kalisza, a mieszkańcy i przyjezdni goście będą mieli możliwość spędzenia czasu w duchu rywalizacji sportowej – mówi Szymon Sobczak, przedstawiciel organizatora. 

Do obecnych formatów organizator dodaje formułę ULTRA – czyli bieg główny z obciążeniem w postaci gumowej atrapy karabinu AK-47 oraz plecaka. Zadanie dla wyjątkowych twardzieli. Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru. Organizatorzy przygotowali także formułę KIDS, tj. bieg dla najmłodszych komandosów! To wszystko już 16 maja w Kaliszu.

formoza 296 of 747
Formoza Challenge: „Nigdy nie zostawiamy swoich”!
polmaraton_praski

Formoza Challenge to kolejna ciekawa impreza sportowa, która zawita do naszego miasta – podkreśla Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza. – 16 maja rywalizacja rozpocznie się w Lesie Winiarskim, gdzie zawodnicy napotkają zarówno naturalne, jak i sztuczne przeszkody, przygotowane przez Jednostkę Wojskową. Ponieważ Formoza to komandosi morscy, trasa zakładać będzie także dotarcie nad brzeg Zalewu Szałe. Jestem przekonany, że będzie to biegowy festyn dla całych rodzin z komandosami w tle. Już teraz zachęcam do zapisów na tę imprezę i zaplanowania przyjazdu do Kalisza w maju – dodaje.

Zapisy TUTAJ: www.formozachallenge.com

Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.
Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)
Przeszkody: od 20 do 50 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody
z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych. Poza tym: strzelnice, przeszkody mentalne (zagadki, łamigłówki), wymagające przenoszenia przedmiotów, etc.  

Relacja z tegorocznych imprez:

Oborniki

Ustka

Gdynia


Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>