fbpx
atrakcyjny pakiet dla uczestnikow biegu dookola zoo 04

Bieg dookoła ZOO – dlaczego warto?

Bieg Dookoła ZOO to okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także do poznania misji współczesnego ogrodu zoologicznego. Biegacze będą mieli okazję taką okazję już niedługo, bo w sobotę 27 kwietnia, gdyż w ramach pakietu startowego znajdzie się wejściówka do zoo. A o tym, że warto z tego skorzystać chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli jednak jeszcze się wahacie, to ten tekst jest właśnie dla Was.

Bieg Dookoła ZOO to okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także do poznania misji współczesnego ogrodu zoologicznego. Biegacze będą mieli okazję taką okazję już niedługo, bo w sobotę 27 kwietnia, gdyż w ramach pakietu startowego znajdzie się wejściówka do zoo. A o tym, że warto z tego skorzystać chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli jednak jeszcze się wahacie, to ten tekst jest właśnie dla Was.

Bieg Dookoła ZOO organizowany jest po kilkuletniej przerwie na wyraźną prośbę biegaczy, którzy poprzednie edycje imprezy wspominają – zgodnie z hasłem promocyjnym – jako najweselsze biegi w Polsce. Samo wydarzenie, poza aspektem sportowym, niesie ze sobą misję krzewienia wiedzy na temat funkcjonowania Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. A jest to misja realizowana już od ponad 90 lat.

Obecnie ogród zoologiczny w skoordynowany sposób na skalę międzynarodową hoduje zagrożone gatunki zwierząt. To stanowi pierwszy filar działalności, którym jest właśnie ochrona gatunków na trzech poziomach. Drugi i trzeci filar to szeroko rozumiana edukacja i nauka, czyli pomoc w organizacji zajęć lekcyjnych i wykładów, ale także prowadzenie badań związanych z fizjologią, weterynarią i anatomią. Czwartym filarem jest to, z czego korzysta przeciętny odwiedzający, czyli rekreacja, wielogodzinne obcowanie ze zwierzętami, poznawanie ich cech oraz zagrożeń. Warszawskie zoo jako jednostka miejska ma też piąty filar, który stanowi rehabilitacja dzikich zwierząt – tak popularna w USA, zaś w Europie dopiero raczkująca. I tu możemy się pochwalić: to właśnie od warszawskiego zoo wyszedł sygnał, by zająć się tym na większą skalę. Najlepszym przykładem tego typu działalności jest azyl dla ptaków, który przyjmuje najwięcej pacjentów niż pozostałe ośrodki razem wzięte.

Co ważne, część opłaty startowej wraz z dodatkowym wsparciem finansowym od organizatora imprezy trafi jako darowizna na konto działającej przy Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym Fundacji PANDA. Środki te zostaną przeznaczone na sprowadzenie do Polski sympatycznych, choć wyglądających trochę dziwnie i trochę strasznie zwierząt, którymi są binturongi. To egzotyczny, zagrożony wyginięciem gatunek, który przybędzie do Warszawy z aż Indonezji. W opinii wykwalifikowanych pracowników para, która jeszcze w tym roku trafi do stołecznego ogrodu, zdecydowanie rokuje, jeśli chodzi o podtrzymanie gatunku.

bieg-dookola-zoo-dlaczego-warto-01

Zatem, drodzy biegacze, będziecie mieć swój wkład w ochronę zagrożonych zwierząt o dość charakterystycznym zapachu, zbliżonym do… popcornu!

Przypomnijmy. Bieg Dookoła ZOO odbędzie się 27 kwietnia. Zawodnicy mają do wyboru dystans 5km lub 10km, a znaczna cześć trasy prowadzi alejkami Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Imprezie towarzyszą biegi dziecięce na kilku dystansach, które odbędą się w Parku Praskim. Rejestracja na biegi najmłodszych została już jednak zamknięta z powodu wyczerpania limitu miejsc.

W skład pakietu startowego Biegu Dookoła ZOO wchodzą: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, pamiątkowy medal z motywem zwierzęcym, koszulka techniczna Kalenji oraz torba/plecak z grafiką biegu.  Co więcej, każdy uczestnik imprezy za okazaniem numeru startowego będzie miał również możliwość bezpłatnego zwiedzania ZOO po zakończeniu zmagań sportowych.

Pakiety startowe na biegi dla dorosłych oraz biegi dzieci będą do odbioru w dniach 23-26.04.2019 r. (wtorek – piątek) w godz. 15:00 – 21:00 w następujących lokalizacjach:

  • Decathlon Bemowo, ul. Warszawska 6, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego,
  • Decathlon Ostrobramska, ul. Ostrobramska 97, 04-118 Warszawa,
  • Decathlon Piaseczno, ul. Puławska 37, 05-500 Piaseczno,
  • Decathlon Reduta, ul. Mszczonowska 2, 02-337 Warszawa.

Zapisy i więcej informacji o Biegu Dookoła ZOO

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
7 pko polmaraton solidarnosci to bieg dla ciebie 02

7. PKO Półmaraton Solidarności to bieg dla ciebie

Następne
siodma edycja orlen warsaw marathon juz za nami 20 tysiecy uczestnikow narodowego swieta biegania 03

Siódma edycja ORLEN Warsaw Marathon już za nami. 20 tysięcy uczestników Narodowego Święta Biegania.

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM