fbpx
bialystok 01

6. PKO Białystok Półmaraton – największa impreza biegowa na wschodzie Polski

Już 13 maja 6. PKO Białystok Półmaraton, największa impreza biegowa wschodniej Polski, podczas której tysiące biegaczy z kraju i z zagranicy wybiegnie na ulice Białegostoku.

Już 13 maja 6. PKO Białystok Półmaraton, największa impreza biegowa wschodniej Polski, podczas której tysiące biegaczy z kraju i z zagranicy wybiegnie na ulice Białegostoku.

Rekordowa 5 edycja biegu za nami

W biegach 5 edycji wystartowało łącznie ponad 4100 uczestników (900 dzieci i 3265 dorosłych). Przed rokiem na starcie biegów pojawiło się aż 1080 pań, co plasuje PKO Białystok Półmaraton w czołówce półmaratonów w Polsce pod względem udziału kobiet w ogólnej liczbie uczestników. Wierzymy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej!

Cała Polska biegnie w Białymstoku

Od kilku lat PKO Białystok Półmaraton cieszy się zainteresowaniem nie tylko Białostoczan, ale także mieszkańców innych regionów kraju. W tym roku ich udział jest wyjątkowo wyraźny. Na listach startowych oprócz białostoczan największą reprezentację stanowią biegacze z Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Łodzi czy Gdyni.

Dodatkowe klasyfikacje biegowe w 2018 roku

Podczas tegorocznej edycji PKO Białystok Półmaratonu oprócz klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych prowadzone będą także klasyfikacje dodatkowe w tym m.in: Akademickie Mistrzostwa w Półmaratonie, Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie oraz po raz pierwszy Mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu

Trasa 6. Pko Białystok Półmaratonu najszybszą w historii biegu

Bieg, podobnie jak przed rokiem, rozpocznie się spod Pałacu Branickich. Tam ulokowano Start biegów na obu dystansach – City Run na 5km i Półmaratonu. Pierwsze kilometry to długie, proste odcinki ulicami Legionową, Kaczorowskiego, Kopernika, Hetmańską aż do Al. Solidarności. Następnie, po raz pierwszy w historii białostockich biegów, na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, biegacze zawładną Aleją Piłsudskiego. Dalej ulicami Branickiego, Miłosza i Zwierzyniecką do najbardziej lubianego przez biegaczy fragmentu trasy – Kampusu i Zwierzyńca, gdzie będzie można odetchnąć pełną piersią. Meta znajdzie się na Rynku Kościuszki. Całość zaplanowana została w taki sposób by możliwe było osiąganie jak najlepszych rezultatów.

Wyjątkowa koszulka biegowa

6-pko-bialystok-polmaraton-najwieksza-impreza-biegowa-wschodniej-polski-03

To kolejna wizytówka Białegostoku (po ubiegłorocznym Pałacu Branickich), która zdobi koszulki startowe białostockiego półmaratonu. Koszulki w 100% wykonano w Polsce i zaprezentowano je podczas targów towarzyszących dwóm pierwszym biegom zaliczanym do Korony Polskich Półmaratonów – PZU Półmaratonowi  Warszawskiemu i ONICO Gdynia Półmaratonowi

Kolekcja medali

Głosami biegaczy medal 6. PKO Białystok Półmaratonu ozdobi postać Bachusa. Bóg płodności, dzikiej natury, winnej winorośli i wina zwyciężył w bezpośrednim pojedynku z Apollo bogiem muzyki, zdrowia, sztuki i to on dołączy do kolekcji postaci, które do tej pory zdobiły medale biegu. Przypomnijmy, od 2016 roku na medalach białostockiego półmaratonu przedstawiane są kolejne rzeźby z ogrodów Pałacu Branickich. Biorący udział w kolejnych edycjach imprezy mają dzięki temu możliwość nie tylko wzięcia udziału w tej wyjątkowej imprezie, ale także skompletowania kolekcji medali nawiązujących bezpośrednio do miasta Białegostoku. Bachus jest już trzecim z kolei bogiem, po ubiegłorocznej Florze i Kalisto, która zdobiła medal w 2016 roku, który wchodzi w skład kolekcji medali białostockiego półmaratonu.

6-pko-bialystok-polmaraton-najwieksza-impreza-biegowa-wschodniej-polski-04

Trwają zapisy na Bieg Dziecięcy

Można jeszcze zapisywać swoje pociechy na Bieg dziecięcy – Junior City Run, który odbędzie się przeddzień półmaratonu. W sobotę 12 maja na Runku Kościuszki udział w biegach na trzech dystansach 100, 600 i 1000 metrów będzie mogło wziąć 1000 osób. To bieg, w którym limity wyczerpują się najszybciej, dlatego nie traćcie czasu i zapisujcie młodych zawodników!

Już ponad 4000 biegaczy na listach startowych

Na miesiąc przed startem imprezy na listach startowych jest już ponad 4000 biegaczy, co oznacza, że pozostało już mniej niż 500 wolnych pakietów. 13 maja spod bramy Pałacu Branickich wystartują dwa biegi: Półmaraton na dystansie nieco ponad 21 km i bieg towarzyszący City Run na 5 km, który może stać się doskonałym celem wiosennych powrotów do formy sprzed zimowej przerwy.

PKO Białystok Półmaraton ponownie doceniony

PKO Białystok Półmaraton po raz kolejny znalazł się w Koronie Polskich Półmaratonów. To zestawienie 11 najważniejszych półmaratonów w Polsce. Aby zdobyć Koronę wystarczy wziąć udział w 5 wybranych biegach wchodzących w skład zestawienia (obok Białegostoku są to m.in. Gdynia, Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków czy Piła). PKO Białystok Półmaraton to jedyny półmaraton we wschodniej Polsce, który znalazł się w tym zestawieniu.

Akcja charytatywna

Już blisko 17 000 zł uczestnicy 6. PKO Białystok Półmaratonu zdecydowali się przekazać na zakup nowej, niezbędnej protezy nogi dla Krzysztofa. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim biegaczom, którzy podczas rejestracji do półmaratonu zdecydowali się wesprzeć naszą akcję. Ogromne podziękowania kierujemy również do osób, które wpłacają środki na darowiznę mimo, że nie będą biegły 13 maja. Dziękujemy za Wasze wielkie serca! Dostajemy wpłaty nawet po kilkaset zł, co powoduje szybsze bicie serca, bo wiemy, że każda wpłata zbliża nas do celu – 20 000 zł! Wierzymy, że razem nam się to uda. 

Sponsorem tytularnym jest PKO Bank Polski

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
optymalne nawodnienie organizmu kluczem do biegowego sukcesu 01

Optymalne nawodnienie organizmu kluczem do biegowego sukcesu

Następne
cykl biegow biegajmy z dema rozpoczal sezon festiwalem biegowym im mikolaja kopernika w lidzbarku warminskim 02

Cykl biegów BIEGAJ’MY Z DEM’A rozpoczął sezon Festiwalem Biegowym im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim

Powiązane artykuły

biegasz pomagaj bieg inny niz wszystkie 11
Czytaj dalej

Blood Brothers Run: połącz bieganie z działalnością charytatywną – to idzie w parze!

6 kwietnia w Konstancinie – Jeziornie wystartuje wyjątkowy bieg – Blood Brothers Run. Biegacze wspólnie staną na starcie, by promować honorowe krwiodawstwo! W Polsce krew potrzebna jest co 15 sekund. Aby zwrócić uwagę na ten problem i zachęcić ludzi do honorowego oddawania krwi, Fundacja Krewniacy oraz Daj Głos zdecydowała się zorganizować wyjątkowy bieg – Blood Brothers Run.
trwaja zapisy i konkurs walentynkowy na festiwale biegowe biegajmy z dema 01
Czytaj dalej

Trwają zapisy i konkurs walentynkowy na festiwale biegowe Biegaj’MY z DEM’A!

Przed nami kolejny sezon cyklu biegów @Biegaj’MY z DEM’a w ramach którego organizowane są Festiwale Biegowe składające się z biegów na dystansach 5 i 10 km oraz biegów dla dzieci. Trasy posiadają atest oraz Patronat Honorowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Warszawskiego Muzeum Sportu i Turystyki.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM