fbpx
Zapowiedzi imprez

3. Gdańsk Maraton – Maraton zwiedzania

3. Gdańsk Maraton – wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Warto już dziś zaplanować start w imprezie, która odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku i poznać Gdańsk!
3 gdansk maraton maraton zwiedzania 01

3. Gdańsk Maraton – wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Warto już dziś zaplanować start w imprezie, która odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku i poznać Gdańsk!

Trasa biegu prowadzi przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, czy Park Nadmorski im. R. Reagana. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Informacje: gdanskmaraton.pl.

Opłaty startowe

  • do 31.12.2016 – 79 PLN
  • do 31.01.2017 – 99 PLN
  • do 28.02.2017 – 139 PLN
  • do 20.03.2017 – 169 PLN

3-gdansk-maraton-maraton-zwiedzania-02

Organizatorzy Maratonu – Miasto Gdańsk i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku – oprócz biegu głównego, proponują uczestnikom wiele innych możliwości udziału w imprezie. Dzień przed maratonem, w sobotę odbędą się biegi rodzinne: na 5 km oraz dla dzieci i młodzieży, a w niedzielę wraz z maratończykami pobiegną uczestnicy sztafety.

Start w sztafecie to znakomita forma integracji. Wystarczy zaprosić kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zebrać 4-osobową drużynę i zgłosić się do sztafety. Bieg podzielony na cztery różnej długości zmiany (ok. 16,5 km/8 km/10,3 km/7,4 km), powoduje, że 3. Gdańsk Maraton staje się imprezą dla każdego! Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Sztafetę Maratońską otrzymają maratoński pakiet startowy.

Start na dystansie 42,195 km to wielkie wyzwanie dla uczestników. Organizatorzy chcą jednak, by ten weekend był świętem również dla ich rodzin. Gdy mama lub tata będą startować w maratonie to ich małżonkowie mogą zgłosić się do biegu na dystansie 5 km. Przewidzianych jest 2000 miejsc. Opłata startowa wyniesie 29 PLN.

Także dzień przed maratonem młodzi biegacze będą mogli wystartować w biegach dziecięcych. Start i meta zlokalizowane będą w hali, więc pogoda nie powinna być straszna dla młodych sportowców. Poza tym, będą finiszować w tym samym miejscu, co maratończycy. Dla wielu powinno być to dodatkową atrakcją i możliwością poczucia się jak dorośli. Każdy mały finiszer otrzyma pamiątkowe trofeum.

  • Bieg Rodzinny z opiekunem – 130 m
  • Bieg Malucha – 130 m
  • Bieg Starszaka – 400 m
  • Bieg Młodzika – 900 m
  • Bieg Juniora – 1500 m

Zapisy do imprez towarzyszących – biegu na 5 km oraz dziecięcych – rozpoczną się wkrótce.

Niech rok 2017 będzie rokiem Twojego wyzwania!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Kolekcja CLIMAHEAT. Drżyj, zimo!
Następny wpis
Dieta redukcyjna a alkohol - jaki związek? Wpływ na zdrowie i sportowe rezultaty
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu