fbpx
3 gdansk maraton maraton zwiedzania 01

3. Gdańsk Maraton – Maraton zwiedzania

3. Gdańsk Maraton – wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Warto już dziś zaplanować start w imprezie, która odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku i poznać Gdańsk!

3. Gdańsk Maraton – wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Warto już dziś zaplanować start w imprezie, która odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku i poznać Gdańsk!

Trasa biegu prowadzi przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, czy Park Nadmorski im. R. Reagana. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Informacje: gdanskmaraton.pl.

Opłaty startowe

  • do 31.12.2016 – 79 PLN
  • do 31.01.2017 – 99 PLN
  • do 28.02.2017 – 139 PLN
  • do 20.03.2017 – 169 PLN

3-gdansk-maraton-maraton-zwiedzania-02

Organizatorzy Maratonu – Miasto Gdańsk i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku – oprócz biegu głównego, proponują uczestnikom wiele innych możliwości udziału w imprezie. Dzień przed maratonem, w sobotę odbędą się biegi rodzinne: na 5 km oraz dla dzieci i młodzieży, a w niedzielę wraz z maratończykami pobiegną uczestnicy sztafety.

Start w sztafecie to znakomita forma integracji. Wystarczy zaprosić kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zebrać 4-osobową drużynę i zgłosić się do sztafety. Bieg podzielony na cztery różnej długości zmiany (ok. 16,5 km/8 km/10,3 km/7,4 km), powoduje, że 3. Gdańsk Maraton staje się imprezą dla każdego! Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Sztafetę Maratońską otrzymają maratoński pakiet startowy.

Start na dystansie 42,195 km to wielkie wyzwanie dla uczestników. Organizatorzy chcą jednak, by ten weekend był świętem również dla ich rodzin. Gdy mama lub tata będą startować w maratonie to ich małżonkowie mogą zgłosić się do biegu na dystansie 5 km. Przewidzianych jest 2000 miejsc. Opłata startowa wyniesie 29 PLN.

Także dzień przed maratonem młodzi biegacze będą mogli wystartować w biegach dziecięcych. Start i meta zlokalizowane będą w hali, więc pogoda nie powinna być straszna dla młodych sportowców. Poza tym, będą finiszować w tym samym miejscu, co maratończycy. Dla wielu powinno być to dodatkową atrakcją i możliwością poczucia się jak dorośli. Każdy mały finiszer otrzyma pamiątkowe trofeum.

  • Bieg Rodzinny z opiekunem – 130 m
  • Bieg Malucha – 130 m
  • Bieg Starszaka – 400 m
  • Bieg Młodzika – 900 m
  • Bieg Juniora – 1500 m

Zapisy do imprez towarzyszących – biegu na 5 km oraz dziecięcych – rozpoczną się wkrótce.

Niech rok 2017 będzie rokiem Twojego wyzwania!

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
kolekcja climaheat drzyj zimo 02

Kolekcja CLIMAHEAT. Drżyj, zimo!

Następne
06 02 10 01

Dieta redukcyjna a alkohol - jaki związek? Wpływ na zdrowie i sportowe rezultaty

Powiązane artykuły