🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Zapowiedzi imprez

Półmaraton Warszawski opublikował trasę biegu – jubileusz do zapamiętania na lata

Na jubileuszową, 15. edycję Półmaratonu Warszawskiego organizatorzy przygotowali morze atrakcji. To pierwsza – i bardzo możliwe, że ostatnia…
15. Półmaraton Warszawski - poznaj trasę

Na jubileuszową, 15. edycję Półmaratonu Warszawskiego organizatorzy przygotowali morze atrakcji. To pierwsza – i bardzo możliwe, że ostatnia – okazja do tego, żeby wziąć udział w nocnym biegu półmaratońskim w lewobrzeżnej Warszawie. Start nastąpi 23 maja o godzinie 20:35 – równo z zachodem słońca. Na uczestników czekają nie tylko sportowe wzywania, ale również zapierające dech w piersiach widoki nocnej panoramy stolicy.

To będzie niezapomniane sportowe święto! W tym roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska biegowego, Półmaraton Warszawski odbędzie się 23 maja, a uczestnicy wyruszą na trasę równo z zachodzącym słońcem. Taki bieg nie odbył się jeszcze nigdy w historii lewobrzeżnej części stolicy!

Trasa nie z mieni się względem poprzedniego roku, widoki będą jednak zupełnie nowe, w końcu po zmroku stolica pokazuje inne oblicze!

Start półmaratonu zlokalizowany będzie na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Biegacze ruszą w kierunku Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim na prawą stronę Wisły. Po praskiej pętli z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze ruszą ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

15. Półmaraton Warszawski - poznaj trasę
15. Półmaraton Warszawski – poznaj trasę

Możliwość podziwiania nocnej panoramy stolicy: podświetlonych drapaczy chmur, efektownie iluminowanych mostów, majestatycznego Zamku Królewskiego i wielu innych imponujących widoków będzie kolejnym ważnym argumentem dla wszystkich, którzy planują swój kalendarz startów na 2020 rok. – Dla nas Warszawa zawsze jest piękna, ale nie da się ukryć, że po zmroku pokazuje najbardziej efektowne oblicze. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tym roku możemy zaproponować biegaczom coś nowego, czyli nocny Półmaraton Warszawski. Jubileuszowa, 15. edycja imprezy, na długo zapadnie wszystkim w pamięci. Nastawiamy się na kolejne wspaniałe święto sportu, tym razem w niezwykłej otoczce. Łączymy to, co sprawdzone, z nowymi pomysłami na urozmaicenie i uatrakcyjnienie imprezy. Z jednej strony trasa będzie powtórzeniem zeszłorocznej, przyjętej z dużym entuzjazmem. Z drugiej, tak naprawdę wrażenia będą zupełnie nowe, ze względu na start równo z zachodzącym słońcem. Już się nie możemy doczekać! – mówi dyrektor organizującej bieg Fundacji Maraton Warszawski, Marek Tronina.

#NieZatrzymamSie, czyli przez Półmaraton do Maratonu!

Wielu biegaczy po cichu marzy o przebiegnięciu królewskiego dystansu, ale obawiają się, że maraton jest ponad ich siły. My jesteśmy jednak przekonani, że marzenia trzeba realizować. Dlatego wyciągamy rękę do ambitnych amatorów sportu, oferując profesjonalne plany treningowe, które umożliwią przebiegnięcie 15. Półmaratonu Warszawskiego, a następnie – jako ukoronowanie sezonu – królewskiego dystansu w trakcie 42. Maratonu Warszawskiego. Po przerwie świątecznej ruszyła akcja #NieZatrzymamSie, w ramach której na stronie www.pzupolmaratonwarszawski.com zostały opublikowane plany przygotowawcze zarówno dla debiutantów, jak i nieco bardziej doświadczonych biegaczy. Pod tym hasztagiem w internecie regularnie będą pojawiać się treści, które umożliwią amatorom profesjonalne przygotowanie do czekających ich wyzwań sportowych. – Bardzo zależy nam na tym, żeby promować mądre, świadome bieganie. Chcemy dzielić się naszą pasją z całym światem, ale jednocześnie edukować w zakresie odpowiedniego podejścia do treningów, tak żeby sport sprawiał przyjemność i pozytywnie wpływał na zdrowie. Ci, którzy teraz zdecydują się na rozpoczęcie z nami przygotowań, pod hasztagiem #NieZatrzymamSie znajdą treści, które najpierw pomogą im w osiągnięciu upragnionego rezultatu na trasie Półmaratonu Warszawskiego, a w kolejnych krokach pozwolą wykorzystać zbudowaną formę sportową do powalczenia we wrześniu z królewskim dystansem na trasie 42. Maratonu Warszawskiego – przekonuje Marek Tronina.

Niebawem w Warszawie ruszą także specjalistyczne treningi przygotowawcze, prowadzone pod czujnym okiem doświadczonych trenerów. Warto śledzić stronę imprezy i profil facebookowy Fundacji „Maraton Warszawski” – na tych kanałach będą udostępniane najbardziej aktualne informacje dotyczące treningów.

Biegaj Dobrze – niech Twój start pomoże innym!

Do jubileuszowego, 15. Półmaratonu Warszawskiego, można zapisać się na dwa sposoby. Tradycyjnym rozwiązaniem jest wykupienie pakietu startowego na stronie organizatora, jednak od wielu lat Półmaraton i Maraton Warszawski stoją pod znakiem największej charytatywnej akcji w polskim środowisku biegowym – #BiegamDobrze. W ramach tej inicjatywy każdy uczestnik może zdecydować się na wybór charytatywnej ścieżki rejestracji, tworząc prywatną zbiórkę funduszy na rzecz wybranej fundacji. Chętni mają do wyboru takie organizacje, jak: Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Rak’N’Roll, Synapsis, Fundacja Wcześniak, Polska Akcja Humanitarna, UNICEF, Spartanie Dzieciom, czy też Non Iron. – W ramach #BiegamDobrze w 2019 roku w trakcie imprez Fundacji „Maraton Warszawski” udało się zebrać blisko półtora miliona złotych! Na 15. Półmaraton Warszawski utworzono już 632 zbiórki. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że jesteśmy częścią środowiska o tak wielkich sercach, jak biegacze – mówi Magda Skrocka, dyrektor ds. komunikacji w Fundacji Maraton Warszawski.  Więcej o akcji można przeczytać na stronie poświęconej Biegam Bobrze Jubileuszowa edycja Półmaratonu Warszawskiego zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, nie tylko ze względu na możliwość przebiegnięcia się nocą ulicami stolicy. Trudno się dziwić, że pakiety startowe na tę imprezę są dla biegaczy niezwykle atrakcyjnym kąskiem. Już 6 700 uczestników zapisało się do udziału w zaplanowanym na 23 maja biegu. Zestawy dla startujących są dostępne w kilku wariantach. Można zdecydować się na koszulkę bawełnianą lub techniczną od New Balance, albo wybrać opcję bez tego dodatku. Ten element odzieży jest jednak dla biegaczy cenną pamiątką, a już niebawem organizatorzy ujawnią projekt koszulki na 15. Półmaraton Warszawski. Zapisy do udziału w biegu cały czas trwają na stronie Półmaratonu Warszawskiego

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Test Mactronic Rebel
Następny wpis
Aktywuj się w Maratonie – Radosław Dudycz zaprasza na treningi
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.