13. PKO Poznań Półmaraton startuje 5 kwietnia. Znana jest już trasa biegu, a także projekt oficjalnej koszulki, który w tym roku wybrali biegacze. Na udział w poznańskiej połówce zapisanych jest już ponad 7 200 zawodników. Do 20 lutego obowiązuje niższa opłata startowa. 

Weekend wyborów 

W miniony weekend do biegaczy należała decyzja o wyglądzie tegorocznej, technicznej koszulki, która znajdzie się w pakiecie startowym. W akcję zaangażowały się tysiące zawodników, którzy mogli wybierać ich zdaniem najlepszą spośród aż trzech propozycji koszulek. Która najbardziej przypadła głosującym do gustu? Zobacz na oficjalnej stronie półmaratonu.

Rozbieramy trasę poznańskiej połówki 

23 lutego stratuje pierwszy trening trasą poznańskiego półmaratonu! Wraz z Kobiety Biegają, Chrisem Kwaczem z On the Move i ekipą Night Runners w niedzielny poranek pobiegniemy pierwszym odcinkiem trasy. Spokojnym tempem pokonamy odcinek 10 km, podczas którego dokładnie zapoznamy się z trasą, przeanalizujemy lokalizację punktów odżywiania, a także tempo na pierwszych kilometrach. Dołącz do nas! Ruszamy o godzinie 9:30!  Miejsce zbiórki: start 13. PKO Poznań Półmaratonu przy ul. Grunwaldzkiej na wysokości budynku World Trade Center.  

Ostatnie 3 dni niższej opłaty startowej 

Tylko do 20 lutego biegaczy obowiązuje niższa opłata startowa w wysokości 95 złotych.  

Kolejne opłaty startowe wynoszą: 

  • 115 zł przy zgłoszeniu od 21 lutego – 31 marca 2020 r.  
  • 135 zł przy zgłoszeniu od 1 – 2 kwietnia 2020 r. 
  • 155 zł przy zgłoszeniu w dniach 3 i 4 kwietnia 2020 r.  

Prawo do niższej opłaty startowej mają: 

  • posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania – 25% zniżki 
  • zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 60 lat – 50% 

Prawo do bezpłatnego startu mają: 

  • osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego półmaratonu 
  • osoby, które zajęły w 12. PKO Poznań Półmaratonie miejsca od I do III w kategoriach wiekowych 

Zapisy potrwają do 4 kwietnia (pod warunkiem, że wcześniej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc tj. 10 500 osób). Do 24 marca będzie można przepisać swój numer startowy na inną osobę, jeśli okaże się, że ktoś nie będziecie mógł wziąć udziału w zawodach.  

Rejestracji na 13. PKO Poznań Półmaraton dokonać należy wypełniając formularz rejestracyjny lub odwiedzając bezpośrednio biuro zawodów w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, tj: ul. Spychalskiego 34, które czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00.  

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>