fbpx
1001 minut biegu w mrozie dla zmarlej kolezanki

1001 minut biegu w mrozie dla zmarłej koleżanki

Francuz Yohann Bassez w sobotę biegał przez 1001 minut przy -15 stopni Celsjusza wokół kompleksu AWF w Poznaniu. Bieg miał na celu upamiętnienie tragiczne zmarłej koleżanki.

Francuz Yohann Bassez w sobotę biegał przez 1001 minut przy -15 stopni Celsjusza wokół kompleksu AWF w Poznaniu. Bieg miał na celu upamiętnienie tragiczne zmarłej koleżanki.   

Mieszkający od kliku lat w Poznaniu Yohann Bassez, na co dzień prowadzący zajęcia ze Street Movementu dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego, dokonał nie lada wyczynu. W sobotę od godz. 5.00 rano wyruszył w trasę biegu trwającego 1001 minut.

– 1001 minut biegu to swojego rodzaju memoriał dla jego tragicznie zmarłej koleżanki, która również trenowała parkour.  Podobne biegi memoriałowe zorganizowali jego koledzy w różnych miejscach Europy – mówi Marcin Dobrzański, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego AWF.

Co godzinę Yohann meldował się pod budynkiem AWF-u, gdyż tam znajdował się będzie punkt żywieniowy, obsługiwany przez Samorząd Studencki. Jedno takie okrążenie to niespełna dziesięć kilometrów, a dla bezpieczeństwa Bassez każdą pętlę przebiegał w towarzystwie swoich studentów z AWF i znajomych. Bieganie zakończył w sobotę przed godziną 22. – Wszystko można zrobić, trzeba po prostu chcieć i wierzyć w siebie – powiedział na mecie Yohann Bassez. Przypomnijmy, że podobne biegi memoriałowe zorganizowali jego koledzy w różnych miejscach Europy. Francuz przebiegł w sumie około 120 km.

Filmik z tego wydarzenia.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
czerwony tunczykowy sos i makaron

Czerwony tuńczykowy sos i makaron

Następne
poradnia biegacza bol w pachwinie

Ból w pachwinie - Poradnia Biegacza

Powiązane artykuły

maratonski list otwarty do pzla 01 01
Czytaj dalej

Maratoński list otwarty do PZLA

Akcja "Iwona, Artur i Mariusz na Igrzyska w Londynie", nabiera rumieńców. Aktualnie w akcję jest zaangażowanych kilka poczytnych mediów w Polsce.