fbpx
Informacje prasowe

Zapraszamy do udziału w „Weekendzie z Panną Anną” w Ustroniu.

Biegasz? Dbasz o zdrowie i formę fizyczną? A może szukasz motywacji do dalszych treningów? Zapraszamy do udziału w „Weekendzie z Panną Anną” w Ustroniu. Przyjedź w Beskidy i zaplanuj udział w spotkaniach, treningach i warsztatach. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się od 3 do 5 sierpnia jest Uzdrowisko Ustroń.
zapraszamy do udzialu w weekendzie z panna anna w ustroniu 01

Biegasz? Dbasz o zdrowie i formę fizyczną? A może szukasz motywacji do dalszych treningów? Zapraszamy do udziału w „Weekendzie z Panną Anną” w Ustroniu. Przyjedź w Beskidy i zaplanuj udział w spotkaniach, treningach i warsztatach. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się od 3 do 5 sierpnia jest Uzdrowisko Ustroń. ​Panna Anna to Anna Szczypczyńska, autorka popularnego bloga Panna Anna Biega oraz wydanej w ubiegłym roku książki „Zakochaj się w bieganiu”. Jej artykuły na temat aktywności fizycznej – nie tylko biegania, zdrowej i smacznej kuchni – nie pozbawionej słodyczy oraz motywacji i zdrowego stylu życia cieszą się ogromną popularnością. Tym razem z Panną Anna będzie można się spotkać, porozmawiać, pobiegać i po prostu spędzić czas w miłej atmosferze.

To będzie niezapomniany i bardzo aktywny weekend, podczas którego będziemy robić to, co lubimy najbardziej – zapowiada Anna Szczypczyńska

A co lubimy najbardziej?

Weekend rozpocznie się w piątek 3 sierpnia o godz. 19.00 spotkaniem motywacyjnym pod tytułem: Co zrobić, by trenować przez długie lata?” (i robić to z uśmiechem na twarzy). Spotkanie odbędzie się w Sali kinowej Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto wcześniej zapisać się na spotkanie. Zaczniemy od rozmowy, a później poruszane tematy sprawdzimy w rzeczywistości – zapowiada Panna Anna. 

W sobotni poranek, w towarzystwie trenerów biegowych Uzdrowiska Ustroń, wyruszymy na trening biegowy. To będzie bieganie „towarzyskie”, a nie ściganie. Podzielimy się na mniejsze grupy, tak żeby każdy wyniósł z tego spotkania jak najwięcej, a równocześnie czuł się komfortowo. Przebiegniemy razem ok. 10 km, a bieganiu towarzyszyć będzie sporo fachowej wiedzy, porad i ćwiczeń techniki biegowej na temat pracy rąk, prawidłowego kroku, rozgrzewki i rozciągania.

Na trening zapraszamy wszystkich, bez względu na doświadczenie i staż biegowymówi trener Waldek Stefańczuk. Po każdej praktycznej części będzie krótkie podsumowanie i rady jak wpleć takie formy w codzienny trening.

Po takim poranku łatwo zgłodnieć. Druga część spodoba się biegaczom ale nie tylko. Podczas warsztatów kulinarnych, udowodnimy, że to co słodkie może być zdrowe. Gofry z dodatkami, fasolowe brownie czy bananowe lody zrobimy razem, a później razem je zjemy. Lista chętnych na warsztaty kulinarne została już zamknięta. To co zjemy w sobotę spalimy już w niedzielę. O godzinie 10.00 spotykamy się na sali fitness na treningu obwodowym. Od Anny Szczypczyńskiej dowiecie się dlaczego warto zainwestować czas w dodatkowe ćwiczenia jako uzupełnienie biegania. Natomiast trener Mateusz Wantulok przygotowuje dla uczestników wyzwania czyli zestaw 11 ćwiczeń.

Osoby zainteresowane treningiem biegowym i obwodowym oraz spotkaniem motywacyjnym zachęcamy do rejestracji na wybrane zajęcia. Można to zrobić poprzez stronę internetową www.weekendzpannaanna.pl.

Na koniec zmęczonym, ale zadowolonym uczestnikom spotkania proponujemy udział w regenerującej kąpieli w basenach solankowych Uzdrowiska Ustroń.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Domowe pieczenie chleba, czyli jak zostać piekarzem w swojej kuchni
Następny wpis
Trwa Happy Week z 19.PKO Poznań Maraton
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu