fbpx
Informacje prasowe

Wrzuć wyższy bieg z nowym modelem GEL-NOOSA TRI 12™

Przekonaj się jakie korzyści daje energiczna amortyzacja oraz system QUICKFIT DESIGN, stworzone z myślą o prędkości w nowej odsłonie serii NOOSA.
wrzuc wyzszy bieg z nowym modelem gel noosa tri 12™ 02

Przekonaj się jakie korzyści daje energiczna amortyzacja oraz system QUICKFIT DESIGN, stworzone z myślą o prędkości w nowej odsłonie serii NOOSA.

ASICS z dumą prezentuje model GEL-NOOSA TRI 12™ – but, który może pochwalić się niską wagą, a także wysoką oddychalnością, które czynią go idealnym, codziennym partnerem dla triatlonistów. Zgodnie ze swoim DNA, NOOSA zachowuje swój wyjątkowy design, wykorzystując jednocześnie zdobycze nauki ukierunkowanej na człowieka oraz zaawansowane technologie, zapewniające biegaczom energiczną amortyzację oraz wspomagające rozwijanie wysokich prędkości.

Zaprojektowany z myślą o biegaczach o stopie neutralnej, but ten posiada zaawansowaną technologię amortyzacji ASICS – FLYTEFOAM™, która w połączeniu z technologią PROPULSION TRUSSTIC, umożliwia szybki i energiczny bieg.

Dzięki sznurówkom CATERPY, a także specjalnym wypustkom na języku oraz zapiętku, but ten umożliwia łatwe i szybkie założenie go na stopę, bez konieczności sznurowania, a także doskonałe dopasowanie w trakcie biegu.

wrzuc wyzszy bieg z nowym modelem gel noosa tri 12™ 01
Wrzuć wyższy bieg z nowym modelem GEL-NOOSA TRI 12™ 9

W duchu filozofii ciągłego rozwoju – Kaizen, każdy nowy produkt ASICS dąży do zwiększenia korzyści dla biegaczy, za sprawą nowych i ulepszonych technologii. W swojej nowej odsłonie, GEL-NOOSA TRI 12™ niczym nie odbiega od tej reguły, stosując takie rozwiązania jak:

  • Quick Fit: Za sprawą elastycznego materiału cholewy, wraz ze wzmocniona warstwą wewnętrzną, GEL-NOOSA TRI 12™ zapewnia ekstremalnie wygodne dopasowanie. Wypustki na języku i zapiętku, w połączeniu z elastycznymi sznurówkami umożliwiają także łatwe i szybkie założenia buta bez konieczności sznurowania.
  • Energiczna Amortyzacja: Podeszwa środkowa została zaprojektowana z użyciem miękkiej i sprężystej pianki FLYTEFOAM™, umiejscowionej obecnie bliżej ziemi. Za sprawą niższej wagi oraz wyższej trwałości niż tradycyjne pianki, podeszwa środkowa daje uczucie miękkości oraz wsparcie od momentu lądowania, aż do wybicia.
  • Ekstremalna oddychalność i niska waga: Cholewa wykonana z siateczki OPEN MESH, owija stopę niczym druga skóra, a wzmocnienia w kluczowych miejscach, takich jak łuk stopy, zapewniają dodatkowe wsparcie. Za sprawą jednoczęściowej konstrukcji podeszwy środkowej FLYTEFOAM™, but zachowuje również bardzo niską wagę. Dodatkowo, posiada także specjalne perforacje, zaprojektowane specjalnie pod kątem triatlonu.
  • Dodatkowa trwałość: Dzięki zastosowaniu gumy SUPER AHAR™ pod piętą, but posiada dodatkową warstwę zwiększającą jego trwałość.

Model ten dostępny jest w takich sklepach jak: Eobuwie.pl, Dotsport.pl, Runners Club, Yes Sport, Buty Jana, 4 Faces, a także na stronie internetowej ASICS w sugerowanej cenie detalicznej 580 PLN.

GEL-NOOSA TRI 12™ – NOWE I ULEPSZONE ELEMENTY:

CHOLEWA:

  • Nowy materiał siateczki umożliwia zachowanie trwałości, przy zapewnieniu dobrej wentylacji i uczucia miękkości w dotyku.

PODESZWA ŚRODKOWA:

  • FLYTEFOAM™ – materiał podeszwy środkowej, znacznie lżejszy i bardziej wytrzymały niż tradycyjne pianki dostępne na rynku. Technologia ASICS, zapewniająca uczucie miękkości oraz wsparcie.

PODESZWA ZEWNĘTRZNA:

  • Wstawka Super AHAR™ pod piętą, w obszarze narażonym na silne zużycie, wydłuża żywotność buta poprzez wykorzystanie trudniej-ścieralnej gumy.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
COROS nową siłą na polskim rynku zegarków multisportowych. Marcin Świerc oficjalnym ambasadorem.
Następny wpis
Biegać, latać... Wizz Air Katowice Half Marathon!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu