Wielki Finał Ligi Biegów Górskich Dare 2b w Ustroniu

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

26 listopada 2016 roku Ustroń stanie się polską stolicą biegów górskich. W tym dniu w Beskid Śląski zawitają najlepsi polscy biegacze górscy oraz goście z zagranicy, by rozstrzygnąć całoroczną walkę o tytuł najlepszego zawodnika sezonu 2016. Po raz pierwszy odbędzie się tam Finał i Wielka Gala Ligi Biegów Górskich Dare 2b. 

wielki-final-ligi-biegow-gorskich-dare-2b-w-ustroniu-03

Eliminator – 4-etapowy bieg na Czantorię Wielką

W ramach finałowych rozgrywek będzie miał miejsce czteroetapowy bieg na stokach Czantorii Wielkiej. Warto podkreślić, iż zawody te – pomimo swej elitarności – mają charakter otwarty, tzn. praktycznie każdy miłośnik biegania może spróbować swych sił i zdobyć czterokrotnie Czantorię. Zadane to nie będzie oczywiście łatwe, na co wskazuje już sama nazwa: Górska Masakra – Eliminator…

Wyjątkowa formuła powoduje, iż w każdej z serii odpadać będzie 25% najsłabszych zawodników – tak więc szansę na czterokrotne zdobycie Czantorii będą mieli tylko najlepsi. Jednak już sam udział i wbiegnięcie choć raz na szczyt będzie dowodem siły i charakteru.

W ramach wpisowego wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy medal i dedykowane na to wydarzenie opaski na głowę oraz rękę. Najlepsi powalczą o nagrody finansowe i rzeczowe. Przewidziane są także liczne nagrody niespodzianki.

Formuła zawodów

Zawody składają się z 4 biegów (etapów). W pierwszym etapie startują wszyscy zgłoszeni zawodnicy. W drugim etapie startuje 75% początkowej liczby startujących kobiet z najlepszymi czasami i 75% początkowej liczby startujących mężczyzn z najlepszymi czasami (zaokrąglając w górę do pełnej jedności). W trzecim i czwartym etapie startuje odpowiednio 50% i 25% początkowej liczby startujących kobiet i mężczyzn, najszybszych w poprzedniej serii.

Zawodnicy, którzy na danym etapie nie zmieszczą się w limicie 45 minut, nie będą sklasyfikowani na danym etapie. W szczególności zawodnicy, którzy dobiegną po limicie, nie zakwalifikują się do następnego etapu, nawet gdyby były jeszcze wolne miejsca na kolejny etap. Zawodnicy niezakwalifikowani nie mają prawa wystartować w następnym etapie.

Przykład: Przy zgłoszeniu do zawodów 150 zawodników, w tym 100 mężczyzn i 50 kobiet – tyleż startuje w I etapie. Do II etapu przechodzi: 75 najlepszych mężczyzn i 38 kobiet, do III Etapu: 50 najlepszych mężczyzn i 25 najlepszych kobiet, a do IV etapu: 25 najlepszych mężczyzn i 13 najlepszych kobiet.

Start do każdego z następnych etapów odbywać się będzie w odstępach co 60 min dla mężczyzn i co 70 min dla kobiet. Zawodnicy po dotarciu do mety muszą zbiec na linię startu następnego etapu o własnych siłach, po wyznaczonej trasie powrotu, w tempie umożliwiającym im stawienie się na starcie kolejnego etapu.

W zawodach tych wystartować mogą zarówno ci, którzy brali udział w Lidze Biegów Górskich Dare 2b, jak i osoby, dla których będzie to całkowita nowość.

wielki-final-ligi-biegow-gorskich-dare-2b-w-ustroniu-01

Uroczysta Gala i „Złote Kozice”

Po zawodach na terenie Uzdrowiska Ustroń w Hotelu Wilga odbędzie się Wielka Gala Ligi Biegów Górskich Dare 2b z uroczystą dekoracją. Na Gali oprócz zawodników nagradzani będą także organizatorzy najlepszych polskich biegów górskich – wręczane będą „Złote Kozice”. Istnieje możliwość wykupienia biletów na udział dla osób z zewnątrz, które chciałyby przy dobrej kuchni i muzyce góralskiej poznać bliżej najlepszych polskich zawodników w tej coraz popularniejszej dyscyplinie sportowej. Organizatorzy liczą także na spore grono kibiców i już teraz zapraszają 26 listopada w okolice dolnej stacji kolejki na Czantorię, gdzie emocje sportowe sięgną tego dnia zenitu!

Partnerami strategicznymi zawodów jest Uzdrowisko Ustroń oraz Miasto Ustroń, a głównym partnerem technicznym Kolej Linowa Czantoria.

Głównym sponsorem tytularnym Ligi jest brytyjska marka odzieży dla aktywnych Dare 2b. Wydarzenie wsparte zostało przez program Regatta RUSZ SIĘ!

Więcej informacji o zawodach na stronie www.gorskamasakra.pl.

Klasyfikacja Ligi Biegów Górskich Dare 2b: www.biegigorskie.pl.

Dare 2b to brytyjska marka, która charakteryzuje się specjalistycznym przeznaczeniem odzieży dla miłośników sportów zimowych, narciarzy, snowboardzistów, kolarzy, biegaczy. To produkty wysokiej jakości o technicznym wzornictwie i doskonałym komforcie noszenia. Wykonane z użyciem nowoczesnych materiałów oraz technologii rozwijanych przez firmę, oferowane są jednak w przystępnych cenach. Odzież dla każdego, dostępna w bardzo szerokiej rozmiarówce. Produkty Dare 2b powstają przy ścisłej współpracy ze sportowcami z Dare 2b Team – reprezentującymi różne dyscypliny sportu. Strona: www.dare2b.com