Przez żołądek do serca uczestników IV Maratonu Wigry

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

O tym, jak biegać, by na pewno nie schudnąć przekonali się w ubiegłą niedzielę uczestnicy IV Maratonu Wigry oraz 13-kilometrowego biegu towarzyszącego „Pogoń za Bobrem”. Kilkanaście blach babki ziemniaczanej i sękaczy, hektolitry litewskiego chłodnika i niemal tysiąc soczewiaków to tylko główne składniki menu na punktach i mecie tego niezwykłego biegu.

Tegoroczna, rekordowa edycja przyciągnęła do Starego Folwarku na Suwalszczyźnie niemal 500 zawodników z sześciu krajów Europy. Zawodników głodnych pięknych widoków i regionalnych specjałów. Nieco ponad 230 osób wystartowało na obiegającej dookoła Jezioro Wigry trasie maratońskiej, która wiodła od Klasztoru Kamedułów w Wigrach do Muzeum Wigier w Starym Folwarku. Koleje losu na trasie były zmienne, ale finalnie zwyciężył Bartek Olszewski z czasem 2:59:09, przed Andrzejem Godlewskim i Bartłomiejem Matysiakiem. Wśród pań tryumfowała po raz trzeci z rzędu Patrycja Bereznowska przed Magdą Ziółek i Eweliną Puchałą.

przez-zoladek-do-serca-uczestnikow-iv-maratonu-wigry-03

Krótszą trasę Pogoni za Bobrem, w której udział wzięło niemal 260 osób  zdominowali zawodnicy z Litwy, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca wśród panów i drugie miejsce wśród kobiet.

Zadziwiający jest fakt, że większość uczestników, to stali bywalcy. Wśród tegorocznych zawodników nie brakuje takich, którzy wystartowali we wszystkich dotychczasowych edycjach. Co przyciąga biegaczy nad Wigry? W rozmowach pojawiają się przede wszystkim walory trasy wytyczonej często tuż nad taflą jeziora, między najpiękniejszymi ostępami Wigierskiego Parku Narodowego. Innych z kolei urzeka lokalna kuchnia, która sprawia, że aby wyjść z punktu odżywczego, trzeba mieć naprawdę silną wolę. Nie każdy jest się w stanie oprzeć świeżym, wykonanym wg tradycyjnych receptur, regionalnym daniom. Babka ziemniaczana, soczewiaki, sękacze i podpiwek robią swoje. A chłodnik litewski i kartacze serwowane na mecie skłaniają do puenty, że nie ma szczęśliwszego biegacza nad najedzonego biegacza!

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!


21maj(maj 21)00:0023(maj 23)18:00WyróżnionyGdańsk Maraton 5.5Maraton, sztafeta maratońska i 5km

przez-zoladek-do-serca-uczestnikow-iv-maratonu-wigry-02

A zatem jeśli lubisz przełajowe ścieżki pośród pięknych okoliczności przyrody, a przy tym nie odmawiasz sobie smaków życia, to już dziś zapisz sobie datę 19 sierpnia 2017r.

Wyniki tegorocznej edycji

Maraton Wigry

Kobiety:

 1. Patrycja Bereznowska – 3:27:48
 1. Magdalena Ziółek – 3:31:13
 1. Ewelina Puchała – 3:48:17

Mężczyźni:

 1. Bartosz Olszewski – 2:59:09
 1. Andrzej Godlewski – 3:01:13
 1. Bartłomiej Matysiak – 3:12:54
Pogoń za Bobrem

Kobiety:

 1. Anna Gosk 55:52
 1. Giedrė Kubiliūtė – 57:30
 1. Renata Połubok – 1:01:31

Mężczyźni:

 1. Simas Bertašius – 43:26
 1. Paulius Bieliunas – 45:01
 1. Paweł Olszewski –  47:21

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: www.maratonwigry.pl

przez-zoladek-do-serca-uczestnikow-iv-maratonu-wigry-03
 

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?