fbpx
Informacje prasowe

O czym każdy uczestnik Toruń Maraton 2017 wiedzieć powinien!

Do Toruń Maraton 2017 pozostały zaledwie trzy dni! Poniżej prezentujemy informacje, z którymi powinien zapoznać się każdy uczestnik toruńskiej imprezy biegowej.
o czym kazdy uczestnik torun maraton 2017 wiedziec powinien 06

Do Toruń Maraton 2017 pozostały zaledwie trzy dni! Poniżej prezentujemy informacje, z którymi powinien zapoznać się każdy uczestnik toruńskiej imprezy biegowej.

Biuro zawodów

Biuro Zawodów 35. Toruń Maraton będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze MOTOARENY przy ul. Pera Jonssona 7 w Toruniu. Weryfikacja i wydawanie pakietów startowych uczestnikom maratonu, półmaratonu i biegów dla dzieci odbędzie się 28 października 2017 r. (SOBOTA) w godz. 10:00-21:00.

Uwaga: Po 22 października 2017r. internetowa lista startowa została zamknięta. Przyznane numery startowe będą wysłane za pomocą indywidualnych wiadomości SMS na dzień przed otwarciem biura zawodów. Nie ma już możliwość dodatkowych zapisów. Limit miejsc w maratonie, półmaratonie i w biegach dla dzieci został osiągnięty. W maratonie i półmaratonie w ramach 35. Toruń Maraton prawo startu mają wyłącznie te osoby, które w dniu rozgrywania imprezy ukończą 18 lat. Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innego zawodnika poprzez okazanie ksera dowodu osobistego i przekazanie podpisanego upoważnienia dostępnego do pobrania TUTAJ!

Program imprezy

Do pobrania TUTAJ!

Bezpłatny nocleg

Zakwaterowanie osób, które zgłosiły chęć bezpłatnego noclegu odbędzie się w 28 października 2017 r. (SOBOTA) w godz. 16:00-20:30 w Szkole Podstawowej Nr 13 przy ul. Krasińskiego 45/47 w Toruniu. Z miejsca zakwaterowania w łatwy sposób będzie można dojechać na miejsce startu, tj. tramwajem liniami 5 i 2 (patrz mapa). Weryfikacja zgłoszonych osób na bezpłatny nocleg nastąpi za okazaniem dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.

o-czym-kazdy-uczestnik-torun-maraton-2017-wiedziec-powinien-03

Pasta party

Strefa gastronomiczna z Pasta Party będzie zlokalizowana na parterze MOTOARENY (strefa zielona) przy ul. Pera Jonssona 7 w Toruniu. Poczęstunek będzie wydawany w dniu 28 października 2017 r. w godz. 16:00-20:30. Osoby, które wykupiły dostęp do Pasta Party otrzymają w Biurze zawodów stosowny talon. UWAGA: jeżeli osoba obsługująca stanowisko biura zawodów nie przekaże talonu prosimy o upomnienie się o niego.

Szatnie, ubikacje, prysznice i depozyt

Lokalizacja szatni, pryszniców, ubikacji i depozytu znajduje się na mapce poniżej. Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który zawodnicy otrzymają w pakietach startowych, a następnie zostawić w depozycie zlokalizowanym na pierwszym piętrze MOTOARENY (patrz mapka). Depozyt będzie czynny w godz. 7:30-15:30.

o-czym-kazdy-uczestnik-torun-maraton-2017-wiedziec-powinien-01

Strefy czasowe

Numery startowe na dystans maratonu i półmaratonu będą różniły się kolorem oznaczającym strefę, zgodnie z podziałem:

  • strefa CZERWONA (maraton: 02:10:00-03:29:59, półmaraton: 01:05:00-01:44:59)
  • strefa GRANATOWA (maraton: 03:30:00-04:00:00, półmaraton: 01:45:00-02:00:00)
  • strefa ZIELONA (maraton: > 04:00:00, półmaraton: > 02:00:00)

Start poszczególnych stref będzie sygnalizowany oddzielnym wystrzałem startera. Biegacze z poszczególnych stref czasowych będą startowali oddzielnie, co 1 min 30 sekund. Linia startu zostanie zamknięta po 5 minutach od wystrzału startera oznajmiającego start ostatniej strefy. Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnych z oznaczeniami na numerach startowych. Przydział do konkretnej strefy startowej następuje na podstawie podanego w formularzu zgłoszeniowym wyniku osiągniętego przez danego zawodnika na danym dystansie w przeciągu ostatnich 2 lat.

Punkty odżywcze i rekomendowane miejsca parkingowe

o-czym-kazdy-uczestnik-torun-maraton-2017-wiedziec-powinien-02

Zabezpieczenie medyczne

Impreza będzie kompleksowo zabezpieczona medycznie. Na starcie/mecie oraz trasie biegów nad zdrowiem biegaczy będzie czuwać 2 lekarzy i 15 ratowników. Jedna karetka będzie zlokalizowana na starcie/mecie, druga na trasie, tj. ok. 7, 16, 28 i 37 km, a trzecia będzie jechać za ostatnim zawodnikiem. Dodatkowo, na trasie biegów będzie trzech ratowników mobilnych – poruszających się za pomocą jednośladów i samochodów medycznych.

Posiłek po biegu

Strefa gastronomiczna będzie zlokalizowana na parterze MOTOARENY (strefa zielona) przy ul. Pera Jonssona 7 w Toruniu. Poczęstunek będzie wydawany w dniu 29 października 2017 r. (niedziela) w godz. 10:15-15:00.

Masaż i pomiary zdrowotne

Uczestnicy 35. Toruń Maraton będą mogli skorzystać z usługi masażu zapewnionego przez przedstawicieli Stowarzyszenie Hospicjum Światło. Nie zabraknie także bezpłatnych pomiarów poziomu cukru i ciśnienia. Stanowisko z masażem będzie zlokalizowane w budynku MOTOARENY na pierwszym piętrze.

Grawerowanie medalu

Po przekroczeniu linii mety (maratonu, półmaratonu, biegów dla dzieci), w miasteczku biegowym na MOTOARENIE będzie istniała możliwość wygrawerowania na medalu osiągniętego czasu oraz imienia i nazwiska (koszt grawera to 20 zł), tak by stał się on wyjątkową pamiątką, a równocześnie mobilizacją do stawiania sobie kolejnych, biegowych celów. Stanowisko Grawer Bus będzie zlokalizowane w strefie mety.

o-czym-kazdy-uczestnik-torun-maraton-2017-wiedziec-powinien-05

Vouchery na mecz wicemistrzów polski w pakietach startowych

Przyjeżdżasz do Torunia odebrać pakiet przed południem i nie masz dalszych planów na wieczór? My polecamy widowisko na najwyższym poziomie, tj. Mecz Polski Cukier Toruń (Wicemistrz Polski) vs PGE Turów Zgorzelec. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 17:00 w Arenie Toruń. W każdym pakiecie startowym uczestników 35. Toruń Maraton będzie można odnaleźć voucher umożliwiający zakup dwóch biletu w cenie po 5 zł!

o-czym-kazdy-uczestnik-torun-maraton-2017-wiedziec-powinien-04

Drodzy biegacze, życzymy Wam znakomitych rezultatów sportowych oraz udanego pobytu w grodzie Kopernika!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Polka zwyciężczynią Dalmacja Ultra Trail!
Następny wpis
Iwona Bernardelli z tytułem doktora!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu