fbpx
o czym kazdy uczestnik torun maraton 2017 wiedziec powinien 06

O czym każdy uczestnik Toruń Maraton 2017 wiedzieć powinien!

Do Toruń Maraton 2017 pozostały zaledwie trzy dni! Poniżej prezentujemy informacje, z którymi powinien zapoznać się każdy uczestnik toruńskiej imprezy biegowej.

Do Toruń Maraton 2017 pozostały zaledwie trzy dni! Poniżej prezentujemy informacje, z którymi powinien zapoznać się każdy uczestnik toruńskiej imprezy biegowej.

Biuro zawodów

Biuro Zawodów 35. Toruń Maraton będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze MOTOARENY przy ul. Pera Jonssona 7 w Toruniu. Weryfikacja i wydawanie pakietów startowych uczestnikom maratonu, półmaratonu i biegów dla dzieci odbędzie się 28 października 2017 r. (SOBOTA) w godz. 10:00-21:00.

Uwaga: Po 22 października 2017r. internetowa lista startowa została zamknięta. Przyznane numery startowe będą wysłane za pomocą indywidualnych wiadomości SMS na dzień przed otwarciem biura zawodów. Nie ma już możliwość dodatkowych zapisów. Limit miejsc w maratonie, półmaratonie i w biegach dla dzieci został osiągnięty. W maratonie i półmaratonie w ramach 35. Toruń Maraton prawo startu mają wyłącznie te osoby, które w dniu rozgrywania imprezy ukończą 18 lat. Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innego zawodnika poprzez okazanie ksera dowodu osobistego i przekazanie podpisanego upoważnienia dostępnego do pobrania TUTAJ!

Program imprezy

Do pobrania TUTAJ!

Bezpłatny nocleg

Zakwaterowanie osób, które zgłosiły chęć bezpłatnego noclegu odbędzie się w 28 października 2017 r. (SOBOTA) w godz. 16:00-20:30 w Szkole Podstawowej Nr 13 przy ul. Krasińskiego 45/47 w Toruniu. Z miejsca zakwaterowania w łatwy sposób będzie można dojechać na miejsce startu, tj. tramwajem liniami 5 i 2 (patrz mapa). Weryfikacja zgłoszonych osób na bezpłatny nocleg nastąpi za okazaniem dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.

o-czym-kazdy-uczestnik-torun-maraton-2017-wiedziec-powinien-03

Pasta party

Strefa gastronomiczna z Pasta Party będzie zlokalizowana na parterze MOTOARENY (strefa zielona) przy ul. Pera Jonssona 7 w Toruniu. Poczęstunek będzie wydawany w dniu 28 października 2017 r. w godz. 16:00-20:30. Osoby, które wykupiły dostęp do Pasta Party otrzymają w Biurze zawodów stosowny talon. UWAGA: jeżeli osoba obsługująca stanowisko biura zawodów nie przekaże talonu prosimy o upomnienie się o niego.

Szatnie, ubikacje, prysznice i depozyt

Lokalizacja szatni, pryszniców, ubikacji i depozytu znajduje się na mapce poniżej. Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który zawodnicy otrzymają w pakietach startowych, a następnie zostawić w depozycie zlokalizowanym na pierwszym piętrze MOTOARENY (patrz mapka). Depozyt będzie czynny w godz. 7:30-15:30.

o-czym-kazdy-uczestnik-torun-maraton-2017-wiedziec-powinien-01

Strefy czasowe

Numery startowe na dystans maratonu i półmaratonu będą różniły się kolorem oznaczającym strefę, zgodnie z podziałem:

  • strefa CZERWONA (maraton: 02:10:00-03:29:59, półmaraton: 01:05:00-01:44:59)
  • strefa GRANATOWA (maraton: 03:30:00-04:00:00, półmaraton: 01:45:00-02:00:00)
  • strefa ZIELONA (maraton: > 04:00:00, półmaraton: > 02:00:00)

Start poszczególnych stref będzie sygnalizowany oddzielnym wystrzałem startera. Biegacze z poszczególnych stref czasowych będą startowali oddzielnie, co 1 min 30 sekund. Linia startu zostanie zamknięta po 5 minutach od wystrzału startera oznajmiającego start ostatniej strefy. Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnych z oznaczeniami na numerach startowych. Przydział do konkretnej strefy startowej następuje na podstawie podanego w formularzu zgłoszeniowym wyniku osiągniętego przez danego zawodnika na danym dystansie w przeciągu ostatnich 2 lat.

Punkty odżywcze i rekomendowane miejsca parkingowe

o-czym-kazdy-uczestnik-torun-maraton-2017-wiedziec-powinien-02

Zabezpieczenie medyczne

Impreza będzie kompleksowo zabezpieczona medycznie. Na starcie/mecie oraz trasie biegów nad zdrowiem biegaczy będzie czuwać 2 lekarzy i 15 ratowników. Jedna karetka będzie zlokalizowana na starcie/mecie, druga na trasie, tj. ok. 7, 16, 28 i 37 km, a trzecia będzie jechać za ostatnim zawodnikiem. Dodatkowo, na trasie biegów będzie trzech ratowników mobilnych – poruszających się za pomocą jednośladów i samochodów medycznych.

Posiłek po biegu

Strefa gastronomiczna będzie zlokalizowana na parterze MOTOARENY (strefa zielona) przy ul. Pera Jonssona 7 w Toruniu. Poczęstunek będzie wydawany w dniu 29 października 2017 r. (niedziela) w godz. 10:15-15:00.

Masaż i pomiary zdrowotne

Uczestnicy 35. Toruń Maraton będą mogli skorzystać z usługi masażu zapewnionego przez przedstawicieli Stowarzyszenie Hospicjum Światło. Nie zabraknie także bezpłatnych pomiarów poziomu cukru i ciśnienia. Stanowisko z masażem będzie zlokalizowane w budynku MOTOARENY na pierwszym piętrze.

Grawerowanie medalu

Po przekroczeniu linii mety (maratonu, półmaratonu, biegów dla dzieci), w miasteczku biegowym na MOTOARENIE będzie istniała możliwość wygrawerowania na medalu osiągniętego czasu oraz imienia i nazwiska (koszt grawera to 20 zł), tak by stał się on wyjątkową pamiątką, a równocześnie mobilizacją do stawiania sobie kolejnych, biegowych celów. Stanowisko Grawer Bus będzie zlokalizowane w strefie mety.

o-czym-kazdy-uczestnik-torun-maraton-2017-wiedziec-powinien-05

Vouchery na mecz wicemistrzów polski w pakietach startowych

Przyjeżdżasz do Torunia odebrać pakiet przed południem i nie masz dalszych planów na wieczór? My polecamy widowisko na najwyższym poziomie, tj. Mecz Polski Cukier Toruń (Wicemistrz Polski) vs PGE Turów Zgorzelec. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 17:00 w Arenie Toruń. W każdym pakiecie startowym uczestników 35. Toruń Maraton będzie można odnaleźć voucher umożliwiający zakup dwóch biletu w cenie po 5 zł!

o-czym-kazdy-uczestnik-torun-maraton-2017-wiedziec-powinien-04

Drodzy biegacze, życzymy Wam znakomitych rezultatów sportowych oraz udanego pobytu w grodzie Kopernika!

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
dalmacjatrail 01

Polka zwyciężczynią Dalmacja Ultra Trail!

Następne
iwona lewandowska 01

Iwona Bernardelli z tytułem doktora!

Powiązane artykuły

zapraszamy na treningi z bodyrollout 02
Czytaj dalej

Zapraszamy na treningi z BodyROLLout

Zapraszamy na sierpniowy cykl czwartkowych, otwartych treningów organizowanych przez Blackroll Polska. Blackroll Polska Studio zaprasza w sierpniu na otwarte treningi rolowania - BodyROLLout ...