Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

Iwona Bernardelli z tytułem doktora!

Iwona Bernardelli z tytułem doktora!

Wielokrotna mistrzyni Polski, wojskowa mistrzyni świata i olimpijka z Rio de Janeiro pobiegła po kolejne trofeum! Tym razem jest to tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej.

Iwona Bernardelli – znana pod panieńskim nazwiskiem jako Lewandowska –  nie ma sobie równych wśród polskich maratonek. Okazuje się jednak, że bieganie to tylko jeden z jej talentów. 24 października 2017 roku na Wydziale Wychowania Fizycznego AWF w Warszawie olimpijka z Rio de Janeiro obroniła pracę doktorską. Praca pt. „Ocena intensywności wysiłku startowego i ćwiczeń treningowych lekkoatletek i lekkoatletów specjalizujących się w biegach przeszkodowych" powstała pod kierunkiem prof. dr. hab. Dmytra Poliszuka, a recenzowali ją specjaliści z macierzystej uczelni oraz Politechniki Opolskiej. Rozprawa została oceniona bardzo wysoko.

iwona-lewandowska-03 www.facebook.com/iwona.lewandowska.run/

Dlaczego to właśnie biegi z przeszkodami stały się przedmiotem badań naukowych Iwony Bernardelli? Jest to konkurencja, od której wielokrotna mistrzyni Polski rozpoczęła swoją przygodę z bieganiem i do której ma wyjątkowy sentyment. No i parę tytułów... W Szczecinie zdobyła brąz Mistrzostw Polski (2008), w Zamościu srebro (2011), a w Krakowie stanęła na najwyższym stopniu podium (2014). Można więc śmiało powiedzieć, że zna temat od podszewki.

Opinia publiczna wiedziała o jej przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, jednak kariera naukowa podopiecznej trenera Marka Jakubowskiego rozwijała się z daleka od błysku fleszy. Mało kto wie, że swoją naukową działalność Iwona Bernardelli rozpoczęła na gdańskiej AWFiS, gdzie ukończyła studia magisterskie w 2009 roku. Tam zamierzała kontynuować edukację, ale związek z Michałem Bernardellim – również biegaczem – zweryfikowało jej plany. Przeniosła się do Warszawy i rozpoczęła studia doktoranckie na tutejszej Akademii Wychowania Fizycznego.

iwona-lewandowska-02 www.facebook.com/iwona.lewandowska.run/

Bez względu na to, jak potoczy się kariera naukowa zawodniczki LKS Vectra Włocławek, nie zamierza ona rezygnować z biegowych marzeń i planów. W najbliższym czasie czeka ją obóz treningowy w Jakuszycach, a jej głównym celem w nadchodzącym sezonie będzie maraton podczas sierpniowych mistrzostw Europy w Berlinie. 32-letnia biegaczka zapowiedziała również, że powalczy o kwalifikację olimpijską do Tokio 2020. 

Zamknij