fbpx
Zapowiedzi imprez

Mini Melts Kraków Run 2024: zapisy rozpoczęte!

4 września rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do Mini Melts Kraków Run, który odbędzie się 21 września –…
mini melts krakow

4 września rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do Mini Melts Kraków Run, który odbędzie się 21 września – na dzień przed 17. PKO Biegiem Trzech Kopców. Najmłodsi biegacze wystartują przy Błoniach Krakowskich, w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, gdzie zlokalizowane będzie Biuro Zawodów obu wydarzeń.

W biegach organizowanych w ramach Mini Melts Kraków Run będą mogły wziąć udział dzieci od 3. do 13. roku życia (roczniki 2011-2021), dla których przygotowanych zostanie 6 kategorii wiekowych i dystansów. W sumie będzie mogło wystartować aż 2500 młodych miłośników aktywności fizycznej.

Podczas biegu nie będzie dokonywany pomiar czasu i nie będą prowadzone żadne klasyfikacje – tego dnia najważniejsze mają być dobra zabawa i rozwijanie sportowej pasji.

Chcemy zachęcać dzieci i młodzież do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Wszyscy będą mogli poczuć się jak dorośli biegacze. W pakiecie startowym otrzymają specjalną koszulkę, a każdy z zawodników, który ukończy bieg, dostanie też upominki oraz pamiątkowy medal. Mamy nadzieję, że będzie on motywacją do kolejnych startów!

Podczas Mini Melts Kraków Run na uczestników czeka cała moc atrakcji przygotowana przez Sponsorów i Partnerów Wydarzenia.  Sponsor Tytularny Mini Melts – producent lodów kuleczkowych zaprasza do zabawy na dmuchańcach, licznych animacji i wyjątkowego konkursu latawców. To wspaniała gratka dla małych konstruktorów – szczegóły na https://minimelts.pl/latawce .

To nie jedyna atrakcja dla fanów awiacji, ponieważ Kraków Airport przeprowadzi warsztaty edukacyjne Centrum Informacji Lotniczej. GoKidz, GoJump i GoAir zorganizują szaloną przestrzeń zabaw ruchowych i tanecznych, mega twister, grę memory oraz  pokaz baniek mydlanych. Z kolei wielbicieli przygód, gier i słodyczy firma Wawel zaprosi do mobilnej strefy słodkości Wawel Truck. Młodzi adepci lekkiej atletyki będą mogli sprawdzić swoje umiejętności biegowe, celność rzutu i refleks w miasteczku lekkoatletycznym Sponsora Tytularnego 17. PKO Biegu Trzech Kopców PKO Banku Polskiego. Małych znawców regionu zapraszamy do strefy Województwa Małopolskiego, gdzie na uczestników interaktywnego quizu wiedzy o Małopolsce czekać będzie całe mnóstwo nagród i niespodzianek.

Po biegowych zmaganiach i doskonałej zabawie na orzeźwienie i łyk najlepszej wody mineralnej zaprosi Piwniczanka.

Mini Melts Kraków Run odbędzie się z podziałem na kategorie wiekowe, od których uzależniony zostanie dystans do pokonania. W biegu mogą wziąć udział dzieci urodzone w latach 2011-2021Limit startujących to łącznie 2500 uczestników. W poszczególnych kategoriach obowiązują natomiast limity cząstkowe.

  • 50 m – „Bąbelki” – dla dzieci urodzonych w roku 2021, limit 300 zawodników
  • 100 m – „Szkraby” – dla dzieci urodzonych w latach 2019-2020, limit 700 zawodników
  • 150 m – „Gagatki” – dla dzieci urodzonych w latach 2017-2018, limit 700 zawodników
  • 200 m – „Ancymony” – dla dzieci urodzonych w latach 2015-2016, limit 400 zawodników
  • 300 m – „Urwisy” – dla dzieci urodzonych w latach 2013-2014, limit 250 zawodników
  • 400 m – „Małolaty” – dla dzieci urodzonych w latach 2011-2012, limit 150 zawodników

W kategoriach „Bąbelki” i „Szkraby” dopuszczalny jest start jednego rodzica/opiekuna z dzieckiem. W pozostałych kategoriach nie ma możliwości startu rodzica/opiekuna z dzieckiem. Każdy zawodnik będzie mógł wystartować tylko jeden raz.

Godziny startów poszczególnych kategorii:

  • „Bąbelki” – godzina: 10:00, 10:10, 10:20
  • „Szkraby” – godzina: 10:30, 10:40, 10:50; 11:00, 11:10, 11:20, 11:30
  • „Gagatki” – godzina: 11:40, 11:50, 12:00, 12:10, 12:20, 12:30, 12:40
  • „Ancymony” – godzina: 13:00, 13:10, 13:20, 13:30
  • „Urwisy” – godzina: 13:40, 13:50, 14:00
  • „Małolaty” – godzina: 14:10, 14:20

Meta Biegu zlokalizowana będzie przy al. 3 Maja, na deptaku w okolicy „Kamienia papieskiego”. Start Biegu zlokalizowany będzie na deptaku przy al. 3 Maja w odległości od Mety Biegu wynoszącej od 50 m do 400 m, w zależności od dystansu danej kategorii uczestników.

Zapisy do Mini Melts Kraków Run

Zgłoszenia internetowe do Mini Melts Kraków Run przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. 

Zgłoszenia i opłata startowa

Zgłoszenia uczestnictwa w Mini Melts Kraków Run przyjmowane są:

  • na stronie internetowej biegu do 17 września 2024 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz;
  • w Biurze Zawodów w dniach 20-21 września 2024 r., wyłącznie w przypadku niewyczerpania limitu startujących.

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uznawane jest za nieważne.

Zgłoszenia dokonuje rodzic/opiekun prawny wypełniając formularz zgłoszeniowy, wyrażając zgodę na start  dziecka i składając oświadczenie o  jego stanie zdrowia pozwalającym na udział w biegu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Podczas rejestracji należy wskazać godzinę startu. Po dokonaniu rejestracji nie ma możliwości zmiany godziny startu.

Zgłaszający zobowiązany jest podać w formularzu zgłoszeniowym poprawną datę urodzenia dziecka.

Dzieci zapisane do błędnej kategorii wiekowej, w przypadku, gdy taka sytuacja zostanie wykazana w Biurze Zawodów, będą miały możliwość startu tylko wtedy, gdy w ich właściwej kategorii wiekowej będą jeszcze dostępne wolne miejsca.

Weryfikacja zawodników, nadawanie numerów startowych oraz odbiór numerów i pakietów startowych będą odbywać się w Biurze Zawodów. Pakiety startowe odbierają rodzice/opiekunowie prawni. Odbierający powinni posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem, kod QR zawodnika oraz dokument potwierdzający wiek startującego dziecka.

Weryfikacja i odbiór pakietu startowego możliwe są wyłącznie w Biurze Zawodów. Organizator nie weryfikuje zawodników i nie wydaje pakietów startowych poza godzinami pracy Biura Zawodów wskazanymi w Regulaminie. Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego przez pełnomocnika/osobę upoważnioną. Szczegóły TUTAJ.

Opłata startowa:

  • 50 złotych – do dnia 17 września 2024 r.
  • 60 złotych – w dniach 20-21 września 2024 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU do dnia 17 września 2024 roku bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub w Biurze Zawodów wg stawki obowiązującej w dniu dokonania wpłaty, w przypadku niewyczerpania limitu startujących.

Biuro Zawodów

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, przy ul. Reymonta 20.

Czynne będzie w dniach:

  • 20 września 2024 roku (piątek) 16:00-20:00
  • 21 września 2024 roku (sobota) – godziny otwarcia Biura Zawodów będą różne dla poszczególnych grup wiekowych uczestników Biegu, co wynika z różnych godzin startu Biegu w poszczególnych grupach wiekowych. Prosimy o dokładne sprawdzenie godzin otwarcia Biura Zawodów:
    • dla „Bąbelków” w godzinach 8:00-9:50
    • – dla „Szkrabów” w godzinach 8:00-11:00
    • – dla „Gagatków” w godzinach 8:00-12:10
    • – dla „Ancymonów” w godzinach 8:00-13:00
    • – dla „Urwisów” w godzinach 8:00-13:30
    • – dla „Małolatów” w godzinach 8:00-14:00.

W dniu biegu Biuro Zawodów wyłącznie wydaje pakiety startowe – brak możliwości zapisania uczestnika oraz uiszczenia opłaty startowej.

Koszulka

Rodzic/opiekun uczestnika podczas rejestracji wskazuje rozmiar koszulki z przedziału: 3-4, 5-6, 7-8, 9-11, 12-14. Liczba koszulek w każdym rozmiarze jest ograniczona. Brak informacji o danym rozmiarze w formularzu zgłoszeniowym oznacza, że limit danego rozmiaru się wyczerpał. Koszulki w Biurze Zawodów wydawane są na podstawie rozmiaru wskazanego w formularzu rejestracyjnym, bez możliwości zmiany zadeklarowanego rozmiaru podczas odbioru, do momentu wyczerpania zapasów danego rozmiaru. Po dokonaniu opłaty startowej, nie ma możliwości zmiany rozmiaru koszulki wskazanego w formularzu rejestracyjnym. Nie ma możliwości zakupu dodatkowej, kolejnej koszulki do zakupionego pakietu. Nie ma również możliwości wymiany koszulki po zakończeniu Imprezy, w żadnym przypadku.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami:

Regulamin Mini Melts Kraków Run
Instrukcja odbioru pakietu startowego

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
„Niech żyje nam!” – Happening Biegowy i Piknik Stulecia już w najbliższą sobotę!
Następny wpis
Pobiegnij między trzema krakowskimi kopcami i zdobądź wyjątkowy medal!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu