fbpx
konferencja prasowa nt 3 pko nocnego wroclaw polmaratonu i 33 pko wroclaw maratonu

Konferencja prasowa nt. 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 33. PKO Wrocław Maratonu

Wrocławskie biegi zyskują sponsora tytularnego oraz sponsora technicznego. PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym wrocławskich biegów. Największe imprezy biegowe na Dolnym Śląsku zyskują…

Wrocławskie biegi zyskują sponsora tytularnego oraz sponsora technicznego. PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym wrocławskich biegów. Największe imprezy biegowe na Dolnym Śląsku zyskują brzmienie: 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 33. PKO Wrocław Maraton.  

Po raz pierwszy w historii biegów do grona sponsorów dołącza sponsor techniczny. Wrocławskie biegi łączą siły z polską marką – firmą Brubeck, która przygotowała specjalne koszulki dedykowane uczestnikom 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu
i 33. PKO Wrocław Maratonu.

Co, gdzie, kiedy?

Przypomnijmy, że 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 20 czerwca o godz. 21.00. Natomiast 33. PKO Wrocław Maraton 13 września o godz. 9.00. Zawodnicy wystartują ze Stadionu Olimpijskiego. Aby zapewnić sportowcom wygodę i komfort, miasteczko biegowe przeniesiono na tereny należące do Akademii Wychowania Fizycznego.

Półmaraton i maraton rosną w siłę. Do tej pory do maratonu zgłosiło się ponad 1300 osób, a do półmaratonu 2200 biegaczy. W półmaratonie może wziąć udział maksymalnie 7 tys. zawodników, a w maratonie 6 tys. 

Zgłoszenia udziału w biegach przyjmowane są tylko drogą elektroniczną poprzez formularz, który znajduje się na stronie internetowej maratonu www.wroclawmaraton.pl oraz półmaratonu www.pol.wroclawmaraton.pl. Wpisowe na półmaraton w pierwszym terminie (do 31 marca) dla Dolnoślązaków wynosi 50 zł, dla pozostałych zawodników – 60 zł. Natomiast opłata startowa w maratonie w pierwszym terminie (do 31 marca) dla Dolnoślązaków to 70 zł, dla pozostałych zawodników – 90 zł. Seniorzy (60 lat i więcej) za pakiet startowy płacą tylko 1 zł. 

Nowa trasa, klasyfikacje i medale

Nowa trasa ma być szybsza i łatwiejsza dla zawodników. Nitkę poprowadzono tak, aby trasa nie straciła na swojej atrakcyjności. Biegacze nadal będą mogli podziwiać najpiękniejsze miejsca we Wrocławiu.

Długodystansowcy na swojej trasie mają aż 8 mostów. W dniu zawodów na wrocławskich mostach będą odbywały się różne aktywności twórcze, a to wszystko za sprawą programu „Mosty”, realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Organizatorzy półmaratonu i koordynatorzy wspomnianego projektu szykują niespodzianki dla biegaczy. Można się spodziewać „cudów”, ponieważ za organizację święta mostów
we Wrocławiu odpowiada wybitny reżyser Chris Baldwin.

W tym roku grono obdarowanych nagrodami finansowymi się powiększy, ponieważ zarówno w maratonie, jak i w półmaratonie zostaną wprowadzone nowe klasyfikacje: dla najlepszych polskich biegaczy, biegaczek oraz wspólna klasyfikacja dla organizatorów biegów i dziennikarzy sportowych.

Nagrody finansowe

Najlepsza Polka i najlepszy Polak w półmaratonie

 • I miejsce – 3 000 zł
 • II miejsce – 2 500 zł
 • III miejsce – 2 000 zł
 • IV miejsce – 1 500 zł
 • V miejsce – 1 000 zł

Najlepsza Polka i najlepszy Polak w maratonie

 • I miejsce – 5 000 zł
 • II miejsce – 4 000 zł
 • III miejsce – 3 000 zł
 • IV miejsce – 2 000 zł
 • V miejsce – 1 000 zł

Dużą atrakcją dla uczestników obu biegów będzie składanka medali, czyli połączone dwa medale. Wiadomo już, że medal na półmaraton będzie miał kształt krasnala.

Półmaraton i maraton budują wokół siebie społeczność

Wroclaw Marathon Team to próba stworzenia grupy biegaczy i pasjonatów, którzy będą reprezentowali swoje miasto, Wrocław Maraton oraz Nocny Wrocław Półmaraton na innych biegach organizowanych w Polsce i na świecie. Nowy projekt ma na celu integrację wrocławskiego środowiska biegowego i jego współpracę z partnerami zewnętrznymi.

Partnerzy biegowi: Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Fundacja Wroactiv, Trenuj z Nami, Klub Biegacza Harcownik Jelcz-Laskowice.

Program „I Ty możesz zostać maratończykiem” już po raz siódmy

Start programu 8 marca o godz. 9.00 na Stadionie Olimpijskim. W tym roku w zajęciach będą mogli uczestniczyć zarówno amatorzy, jak i doświadczeni biegacze. Poza tym uczestnicy sami będą mogli wybrać miejsce, gdzie chcą trenować.

Treningi

Realizator: MCS Wrocław

 • Miejsce: Stadion Olimpijski
 • Termin: niedziela, godz. 9.00 i wtorek, godz. 18.00

Realizator: Trenuj z Nami

 • Miejsce: park Grabiszyński
 • Termin: wtorek, godz. 18.30 i czwartek, godz. 18.30

Realizator: Fundacja Wroactiv

 • Miejsce: park Zachodni
 • Termin: niedziela, godz. 9.00 i wtorek, godz. 18.00

Realizator: Klub Biegacza Harcownik Jelcz-Laskowice

 • Miejsce: Oława, park Miejski
 • Termin: wtorek, godz. 17.00 i czwartek, godz. 17.00

Na uczestników akcji ITMZM czeka pakiet korzyści, czyli specjalne oferty przygotowane przez partnerów programu.

Kalendarz imprez biegowych organizowanych przez MCS Wrocław

 • Bieg kontrolny ITMZM (5 km), 8 marca, park Szczytnicki
 • Impreza biegowa pod szyldem „Cała Polska Biega”, maj 2015, Stadion Olimpijski
 • 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, 20 czerwca, start i meta – Stadion Olimpijski
 • Bieg Mila Szkolna, 20 czerwca, start i meta – Stadion Olimpijski
 • Bieg kontrolny ITMZM (30 km), 9 sierpnia, park Szczytnicki
 • 33. PKO Wrocław Maraton, 13 września, start i meta – Stadion Olimpijski
 • Mila Olimpijska, 13 września, start i meta – Stadion Olimpijski

Nasze strony internetowe

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
zrzucic zbedne kilogramy ze squeezy athletic

Zrzucić zbędne kilogramy ze SQUEEZY Athletic!

Następne
3 kolobrzeg maraton 1

3. Kołobrzeg Maraton

Powiązane artykuły

3 bieg szlak trafi 01 06
Czytaj dalej

3. Bieg Szlak Trafi

Zapraszamy na trzecią edycję Bieg Szlak Trafi, która odbędzie się 1.08.2015 roku na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Jest to niezwykła impreza , na którą zapraszamy miłośników biegania...

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM