Zdobywamy Koronę

Od zarania dziejów ludzie lubią kolekcjonować. Bezgranicznie oddają się tej pasji, bo ta daje im poczucie spełnienia, okrasza żywot nutką radości, nadaje ton życiu i uczy dążyć do swego. Nic zatem dziwnego, że i bieganie rozpatrujemy pod tym kątem i wynajdujemy w nim niezliczone elementy, które możemy z powodzeniem kolekcjonować.

W niemalże wszystkich sportach, stale podwyższane są rekordy i każdy najlepszy wynik wcześniej czy później ustępuje jeszcze lepszemu. Tak jest i w biegach maratońskich. Jednak ustalanie rekordowych czasów na pokonanie dystansu 42,195 km, jest udziałem niewielu zawodników. Dla najliczniejszej rzeszy biegaczy maratońskich, obok uzyskanego wyniku ważny, a może najważniejszy jest sam udział w zawodach, podczas których odczuwają radość z pokonania własnej słabości i dotarcie do mety w regulaminowym czasie.

Tym natomiast, którym nie wystarczają starty w przypadkowo wybranych biegach maratońskich organizowanych na terenie Polski, można zaproponować propozycję udziału w pięciu maratonach, zaliczanych do cyklu Korony Maratonów Polskich. Do tych maratonów należą:

Temu wyzwaniu postanowiła sprostać redakcja TreningBiegacza.pl – która przypominam jest Patronem medialnym akcji KMP. Regulamin zdobycia Korony Maratonów Polskich zakłada przebiegnięcie pięciu maratonów na przestrzeni dwóch lat, my jednak chcemy pokusić się o dokonanie tego w przeciągu roku (naturalnie o ile zdrowie pozwoli).

Warto w tym miejscu nadmienić, że dotychczasowe grono zdobywców Korony maratonów polskich wynosi 1562 osoby, z czego 172 to kobiety, a 1390 mężczyźni. Podmiotem odpowiedzialnym za weryfikację oraz wydawanie zaświadczeń jest Cracovia Maraton.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Cel akcji

Celem naszej akcji jest gruntowne porównanie wszystkich maratonów wchodzących w skład KMP, test wykorzystanego podczas samych przygotowań oraz startów sprzętu (sprzęt dostarcza firma Nike), a także zarażenie Polaków chęcią podjęcia turystyki biegowej, która może być alternatywą i urozmaiceniem dla niektórych jednostek treningowych wykonywanych na własnym podwórku.

Harmonogram akcji

 1. Opis akcji (marzec).
 2. Testy sprzętu zimowego.
 3. Początek kwietnia – Sprawozdanie z przygotowań.
 4. Maraton Dębno (kwiecień) – relacja.
 5. Maraton Kraków (kwiecień) – relacja.
 6. Początek lipca – sprawozdanie z roztrenowania.
 7. Testy sprzętu wykorzystywanego podczas lata.
 8. Początek września — sprawozdanie z przygotowań na podstawie danych z systemu Nike+
 9. Maraton Wrocław (wrzesień) – relacja.
 10. Maraton Warszawa (październik) – relacja.
 11. Maraton Poznań (październik) – relacja.
 12. Listopad – podsumowanie akcji – zbiorcze porównanie maratonów.

Konkurs

Na okoliczność naszej akcji dajemy Wam możliwość wygrania Pakietu startowego na Cracovia Maraton. Wystarczy, że napiszecie e-maila na adres primo@treningbiegacza.pl i spróbujecie trafić ile artykułów liczy sobie już baza TreningBiegacza.pl — osoba, która będzie najbliżej wygrywa. Zakończenie konkursu: piątek 08 marca 2013r. godz. 20:00. W przypadku, gdy pojawią się dwie takie same odpowiedzi zwycięża pierwsza.