fbpx
Buty do biegania

GEL-Kayano 25 oficjalnie zaprezentowany!

W sobotę w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu odbyła się oficjalna prezentacja jubileuszowego modelu ASICS GEL-Kayano 25, w której udział wzięli dziennikarze, blogerzy oraz biegacze. Uczestnicy spotkania poznali historię butów, które już od 25 lat są synonimem stabilizacji i komfortu.
gel kayano 25 oficjalnie zaprezentowany 04

W sobotę w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu odbyła się oficjalna prezentacja jubileuszowego modelu ASICS GEL-Kayano 25, w której udział wzięli dziennikarze, blogerzy oraz biegacze. Uczestnicy spotkania poznali historię butów, które już od 25 lat są synonimem stabilizacji i komfortu. Po prezentacji chętni mogli przetestować model GEL-Kayano 25 podczas biegowego treningu, który poprowadził Arkadiusz Gardzielewski ambasador marki ASICS.

gel-kayano-25-oficjalnie-zaprezentowany-03

Tegoroczna odsłona flagowego modelu marki ASICS wzbudziła spore zainteresowanie wśród biegaczy. Nic więc dziwnego, że w sobotnie przedpołudnie podczas oficjalnej prezentacji buta GEL-Kayano 25 Sklep Biegacza na warszawskim Powiślu dosłownie pękał w szwach. Wydarzenie zgromadziło wiele znanych w środowisku biegowym twarzy, dziennikarzy czy influencerów piszących o bieganiu. Silną reprezentację miała ekipa ASICS FrontRunner Poland, która skupia ludzi dzielących pasją do biegania, ruch i zdrowego trybu życia. Premiera ASICS GEL-Kayano 25 przyciągnęła również m.in. ambasadorkę marki ASICS, siatkarkę Joannę Wołosz, która z zainteresowaniem przyglądała się najnowszej odsłonie legendarnego buta.

25 lat ewolucji modelu GEL-Kayano 25

Spotkanie poprowadził Maciej Razik, ekspert ASICS Polska, który przybliżył zgromadzonym historię buta Kayano od momentu jego powstania poprzez 25-lat nieustannej ewolucji do modelu, który został zaprezentowany w sobotę.

Inspiracją Toshikazu Kayano, osoby, która zaprojektowała w 1993 roku premierowe Kayano był egzoszkielet żuka. Przez ostatnie 25 lat ten model cały czas ewoluuje i wciąż można znaleźć w nim tę samą myśl projektanta – przede wszystkim ochrona stopy biegacza.

GEL-Kayano 25 to but, który zapewnia wysoki poziom stabilizacji oraz amortyzacji, co przekłada się na niespotykany komfort i bezpieczeństwo podczas biegu. Za maksymalną stabilizację pięty odpowiada tutaj technologia MetaClutch, zaprojektowana do dynamicznego biegania. Zabezpiecza ona stopę, utrzymuje ją we właściwej pozycji, jednocześnie pozostawiając pełną swobodę ruchu ścięgna Achillesa.

gel-kayano-25-oficjalnie-zaprezentowany-02

Z kolei za świetną amortyzację odpowiadają technologie FlyteFoam Propel – najbardziej sprężysta pianka na rynku, zapewniająca efektywny bieg i dynamiczne wybicie oraz poprawiająca komfort pianka FlyteFoam Lyte. W konstrukcji nowego modelu nie mogło zabraknąć oczywiście GEL-u, z którego słynie ASICS.

Warto zwrócić również uwagę, że cholewka stworzona jest z dwóch warstw JACQUARD MESH, co zapewnia stopom lepszą oddychalność. Co niezwykle ważne, ten model cały czas ewoluuje i wciąż można znaleźć w nim inspirację Toshikazu Kayano, który projektując premierowy model wzorował się na egzoszkielecie żuka. – mówił ekspert ASICS Polska.

Po części prezentacyjnej i poczęstunku w japońskim stylu chętni mogli przetestować GEL-Kayano 25 na własnych nogach podczas treningu biegowego, prowadzonego przez Arkadiusza Gardzielewskiego, czołowego polskiego maratończyka i reprezentanta kraju Mistrzostwa Europy, które w sierpniu odbędą się w Berlinie.

gel-kayano-25-oficjalnie-zaprezentowany-01

Dostępność i cena

Buty ASICS GEL-Kayano 25 dostępne są w sieci sklepów SklepBiegacza.pl oraz w innych sklepach specjalistycznych.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Ruszyły zapisy do 56. Biegu Westerplatte dla Niepodległej
Następny wpis
Zaburzenia odżywiania u biegaczy
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu