fbpx
Informacje prasowe

Drużyna Polsat News na II Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego

Polsat News od lat aktywnie wspiera masowe ogólnopolskie imprezy biegowe, zarówno poprzez relacje na antenie stacji, jak i poprzez czynny udział w biegach. 25 czerwca, drużyna „Polsat Biega” wystartuje w II Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego. Stacja Polsat News objęła zawody patronatem medialnym.
ii edycja biegu konstancinskiego im piotra nurowskiego juz 25 czerwca 01

Polsat News od lat aktywnie wspiera masowe ogólnopolskie imprezy biegowe, zarówno poprzez relacje na antenie stacji, jak i poprzez czynny udział w biegach. 25 czerwca, drużyna „Polsat Biega” wystartuje w II Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego. Stacja Polsat News objęła zawody patronatem medialnym.

W sobotę, 25 czerwca, na starcie II Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego wśród zawodników, zamelduje się 16-osobowa drużyna „Polsat Biega”, która zmierzy się z dystansem 10 kilometrów. W biegu weźmie udział m.in. Henryk Sobierajski, dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki, Marcin Cholewiński, szef anteny Polsat News, a także dziennikarze, reporterzy oraz prezenterzy Polsat News, wśród nich Wojciech Szeląg, Bartosz Kurek, Szymon Zaworski, Michał Stela i Marta Gula.

II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego na dystansie 10 kilometrów rozpocznie się o godzinie 10.00. Celem zawodów jest promowanie idei zdrowego i aktywnego stylu życia. Wydarzenie to jest także hołdem złożonym mieszkańcowi Konstancina, prezesowi Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Piotrowi Nurowskiemu, dwukrotnemu prezesowi PZLA, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Organizatorami biegu są DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży”. Patronami honorowymi biegu jest Polski Komitet Olimpijski, Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna i Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy. Patronat medialny nad biegiem objął Polsat News.

Wszystkich miłośników biegania zapraszamy do kibicowania drużynie Polsat Biega, a także do oglądanie relacji na antenie Polsat News.

Polsat News – Zawsze w centrum wydarzeń

Polsat News rozpoczął emisję 7 czerwca 2008 roku. Stacja codziennie nadaje najświeższe informacje z Polski i z całego świata. Wydarzenia zagraniczne relacjonuje pięciu stałych korespondentów z Waszyngtonu, Brukseli, Berlina, Moskwy i Rzymu. W kraju szybki przekaz informacji gwarantuje warszawski newsroom połączony światłowodami z rozbudowaną siecią ośrodków regionalnych. W Polsat News zobaczyć możemy także bieżące doniesienia dotyczące sportu, gospodarki i biznesu, a także aktualizowany co 30 minut serwis pogodowy. Polsat News to także jedna z najnowocześniejszych pod względem technologicznym stacji w Polsce: m.in. ma do dyspozycji sprzęt w standardzie HD oraz najnowocześniejszy w Europie dwusilnikowy śmigłowiec Newscopter wyposażony w najwyższej jakości sprzęt telewizyjny. Program stacji, nadawany w formacie 16:9, emitowany jest z jednego z największych studiów newsowych w Europie. Na sukces stacji pracuje profesjonalny i doświadczony zespół publicystów, reporterów i prezenterów. Programy stacji każdego dnia przygotowują m.in.: Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała, Magda Sakowska, Joanna Wrześniewska-Sieger, Maciej Stroiński, Beata Cholewińska, Joanna Górska, Agnieszka Gozdyra, Dariusz Ociepa, Bartosz Kurek, Mariusz Abramowicz, Wojciech Szeląg, Marek Kacprzak i wielu innych. Twórcą i dyrektorem kanału jest Henryk Sobierajski. Stację Polsat News można oglądać na platformie Cyfrowego Polsatu, nc+, sieciach kablowych m.in. UPC, Vectra, Inea i wielu innych.

Portfolio Polsatu zawiera 31 kanałów (w tym dziewięć HD): Polsat, Polsat HD, Polsat 2, Polsat 2 HD, Polsat 1, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport News, Polsat News, Polsat News HD, Polsat News 2, Polsat Play, Polsat Play HD, Polsat Cafe, Polsat Cafe HD, Polsat Film, Polsat Film HD, Polsat Jim Jim, Polsat Crime & Investigation, Polsat Food, Polsat Viasat Explorer, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, Muzo TV, Disco Polo Music, Polsat Romans, TV6, TV4 i TV4 HD.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
IV Maraton Wigry 2016 - Wigierski Park Narodowy zaprasza
Następny wpis
R2V2 - stabilizacja najwyższej klasy od Compressport
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu