fbpx
Konkursy

Dieta odchudzająca dla biegaczy – KONKURS

Od pół roku pracuję nad naszą drugą książką, której roboczy tytuł obecnie brzmi “Odchudzanie przez bieganie”. Poruszam w niej bardzo szeroki zakres zagadnień dotyczących diety, spożywanych produktów, substancji rakotwórczych oraz treningu, jaki jest wskazany przy problemach z nadwagą.
grafika dieta nowap

Od pół roku pracuję nad naszą drugą książką, której roboczy tytuł obecnie brzmi “Odchudzanie przez bieganie”. Poruszam w niej bardzo szeroki zakres zagadnień dotyczących diety, spożywanych produktów, substancji rakotwórczych oraz treningu, jaki jest wskazany przy problemach z nadwagą. Staram się je uprościć do granic możliwości, a wszystko po to, aby osoba chcąca diametralnie zmienić swoje życie, otrzymała prostą receptę na rozpoczęcie walki z kilogramami.

Prace nad książką rozpocząłem od wysłania ankiety do osób będących naszymi czytelnikami, którą wypełniło ponad 1000 osób. Dzięki temu udało mi się zebrać niebywale wartościowy materiał, który staram się zawrzeć możliwie obszernie w książce. Ankieta okazała się również pomocna w zdiagnozowaniu problemu niedostatecznej wiedzy dotyczącej racjonalnego i regularnego odżywiania. Okazuje się bowiem, że zdecydowana większość respondentów uważa, iż głodzenie się jest pomocne, a jedzenie pięciu posiłków dziennie to przesada.

Postanowiliśmy zatem wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i przygotowaliśmy całkowicie za darmo dwutygodniową redukcyjną dietę dla biegacza, dzięki której przyjmiesz właściwe schematy odżywiania: 

  • zaczniesz jeść śniadanie – bo to najbardziej istotny posiłek dnia, 
  • zaczniesz pilnować drugiego śniadania – aby nie siadać do obiadu już takim głodnym, iż zjadasz go za szybko i za dużo, 
  • obiad stanie się rytuałem, podwieczorek miłym odprężeniem, a kolacja przyjemnym obowiązkiem, którego teraz unikałeś z myślą, że od niej chudniesz.

Dieta jest tak skonstruowana, że masz w niej policzone wszystkie kalorie, wszystkie składniki odżywcze, a całość wzbogacona jest przepisami. Nic tylko korzystać.

A coś dla bardziej wymagających?

Zdaję sobie sprawę, że gotowa, nie zindywidualizowana dieta, nie spełni wszystkich oczekiwań. Dlatego poszliśmy krok do przodu i dla takich osób mamy dietę, która zaspokoi najbardziej wybredne gusta. Dieta na zamówienie, pod konkretną osobę, napisana przez jedną z naszych dwóch dietetyczek.

Jak wygląda realizacja zamówienia:

  • Składasz zamówienie na tej stronie,
  • Wybierasz jedną z trzech opcji: dieta rozpisana na miesiąc, na dwa miesiące lub trzy miesiące (przy opcji 3-miesięcznej oszczędzasz 70 zł),
  • Będziesz musiał założyć Nowe konto (nawet jeśli już coś kupowałeś w TreningBiegacza.pl) – bo to osobny system. Po złożeniu zamówienia otrzymasz dostęp do Dzienniczka kalorii, w którym będziesz mógł określić swoje preferencje (spójrz na grafikę poniżej).

dieta-odchudzajaca-dla-biegaczy-konkurs-01

dieta-odchudzajaca-dla-biegaczy-konkurs-02

Pełna integracja z Dziennikiem Kalorii

Jadłospisy przygotowane przez naszych dietetyków, możesz dowolnie modyfikować w Dzienniku Kalorii.

  • Możesz zamieniać produkty, których nie lubisz.
  • Możesz modyfikować rozmiary porcji, a Dziennik będzie pilnował czy Twój limit kalorii jest wciąż zachowany.
  • Gdy zdarzy Ci się zjeść coś więcej, możesz sprawdzić czy przekroczyłeś/łas dozwolony limit kalorii.

dieta-odchudzajaca-dla-biegaczy-konkurs-03

Zainteresowała Cię nasza dieta? Możesz wypróbować darmowy pakiet korzystając z tego linku: 14-dniowa dieta dedykowana biegaczom

KONKURS! Dołącz do akcji „SCHUDNIJ DO KOŃCA ROKU”

Do wygrania kilkanaście rewelacyjnych nagród:

  • Weekend dla dwojga w dowolnym SPA w Polsce
  • Orbitrek eliptyczny
  • Rowerek treningowy
  • 3 x waga łazienkowa
  • 10 x waga kuchenna

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?

UWAGA: macie czas tylko do 15 listopada!

Głosowanie, podczas którego użytkownicy wybiorą najlepszą dietę, trwać będzie od 8.01.2018 do 15.01.2018 r.

Jeszcze raz, krótkie podsumowanie tego, co powinieneś zrobić, by wziąć udział w konkursie: zapisać się do akcji, wytrwać w odchudzaniu do końca roku (mieć ważny abonament) i przesłać nam swoją wskazówkę – radę, na adres: [email protected] Na początku stycznia, na portalu Kalulatorkalorii.net opublikujemy wszystkie wskazówki. Każdy użytkownik, który ma konto na portalu (nie musi być płatne) – może oddać maksymalnie 3 głosy. Nagrody – od najwyższej do najniższej – zostaną rozdysponowywane wg ilości zdobytych głosów (wygrywają odpowiedzi, które uzyskają najwyższą ilość głosów). Czas start!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Bieganie w chłodne dni? Fajne ciuchy do biegania w dobrej jakości i cenie - test odzieży Kalenji
Następny wpis
Tysiące Mikołajów już wkrótce w 5 miastach w Polsce. Rusza V edycja Biegu Mikołajów!

Powiązane artykuły

Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Krok 1/5 - BIEGACZ
      Opowiedz jakie masz cele a powiemy Ci jak długo pożyjesz...

      Chcesz wiedzieć, jak Twoje bieganie wpływa na długość Twojego życia? Odpowiedz na kilka pytań, a odkryjesz, ile lat możesz zyskać dzięki swoim nawykom biegowym! Rozpocznij quiz teraz!

      Krok 1/5 - BIEGACZ

      Jak długo biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Jak często biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Bieganie jest najprostszym sposobem na ruch

      Pamiętaj jednak, że jak większość sportów bieganie bez odpowiedniego planu i przygotowania może prowadzić do znięchęcenia i kontuzji.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu