fbpx
Informacje prasowe

Biegnij po EMOCJE – konkurs z Salomon

Jakie jest jedno słowo łączące wszystkie biegowe momenty? Czy w bieganiu najważniejsze są wyniki, śrubowanie życiówek, a może…
biegnij po emocje

Jakie jest jedno słowo łączące wszystkie biegowe momenty? Czy w bieganiu najważniejsze są wyniki, śrubowanie życiówek, a może zdobywanie medali? Wiadomo, bieganie wpływa bardzo dobrze na nasze zdrowie, pomaga utrzymywać sportową sylwetkę. Dzięki bieganiu poznajemy nowe miejsca lub odbieramy swoje codzienne otoczenie w zupełnie inny sposób. Ale i tak w bieganiu jak i całym sporcie najważniejsze są EMOCJE. Bez emocji wyjście na trening, start w zawodach, medal po ich zakończeniu, czy nawet życiówka nie miałyby zupełnie sensu.

Jest tyle powodów do biegania, ile rodzajów emocji podczas biegów. Niezależnie od tego kim jesteśmy, gdzie  biegamy, ile mamy lat czy po co tak właściwie wychodzimy pobiegać, liczy się tylko jedno – emocje jakie towarzyszą nam w trakcie aktywności: ekscytacja po rozpoczęciu biegu, spokój gdy wpadniemy w rytm, skupienie związane z pokonywaniem swoich fizycznych ograniczeń i wreszcie ulga, satysfakcja i radość po zakończonym biegu.

2020 treningbiegacza salomon 03
SENSE FLOW Illusion B

Kampania „Biegnij po emocje” to nasz biegowy manifest. Chcemy by wszyscy biegacze  skupiali się na emocjach, które towarzyszą im w trakcie treningu, czy kolejnego startu i opowiedzieli nam o tym za co kochają bieganie. Wiosna to idealny czas na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem. Z kolei dla biegaczy bardziej ambitnych, wiosenne miesiące to czas treningów bardziej jakościowych i specjalistycznych. Dla jednych i drugich mamy propozycję.

2020 treningbiegacza salomon 02
Biegnij po EMOCJE - konkurs z Salomon 18

Ci którzy znają produkty Salomona, wiedzą, że wiosna  należy do produktów z kolekcji Sense. Pamiętacie jakie jest DNA tych produktów? Sense to kolekcja produktów przeznaczonych do użytkowania w przestrzeni miejskiej oraz do aktywności na świeżym powietrzu. Opracowane zostały do wykorzystania w każdym terenie: miasto, park, las, szlaki górskie. Kolekcja produktów Sense jest adresowana do biegaczy na każdym poziomie – od początkujących do zaawansowanych. W sezonie letnim 2020 Salomon wprowadza nowe model butów: Sense Ride 3 oraz dwa zupełnie nowe modele, które są idealną propozycją na rozpoczęcie przygody z biegami w terenie: Sense Flow i Sense Feel. Przyjrzyjmy się każdemu z modeli.

2020 treningbiegacza salomon 04
SENSE RIDE 3 LYONS /S

Sense Ride 3 to konstrukcja odpowiednia dla wszystkich typów biegaczy dająca możliwość używania w każdym terenie od miasta po góry. Dają doskonałą równowagę pomiędzy komfortem biegów ulicznych i wytrzymałością na szlaku. W porównaniu z ubiegłorocznym modelem, Sense Ride 3  dzięki technologii Optivibe ma o 15 %  efektywniejszą amortyzację drgań i o 8 % efektywniejsze pochłanianie wstrząsów w porównaniu do technologii zastosowanej w poprzednim modelu. Dopracowano też cholewkę buta. Większy komfort zapewniają: nowy wewnętrzny system Sensifit oraz wykonanie cholewki buta z siatki 3D Mesh. O ile Sense Ride 3, który jest flagowym butem z kolekcji Sense jest adresowany do bardziej zaawansowanych biegaczy, o tyle Sense Flow i Feel to propozycja dla mniej zaangażowanych biegaczy.

2020 treningbiegacza salomon 01
Biegnij po EMOCJE - konkurs z Salomon 19

Wielu konsumentów mieszkających w miastach chce zacząć sporadycznie biegać w terenie. Potrzebują uniwersalnego obuwia, które zapewni im wygodę i ochronę podczas wielu aktywności na świeżym powietrzu, ale tez będzie mieć swobodny, miejski styl. Odpowiedzią na takie potrzeby są właśnie modele Sense Flow i Sense Feel

Obydwa modele świetnie nadają się do różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu. Obydwa cechują się komfortem przypominającym chodzenie w skarpetkach oraz dobrą amortyzacją. W obydwu zastosowano technologię Quicklace (system wiązania umożliwiający szybkie, łatwe i pewne zasznurowanie buta, w wyniku czego sznurówki nigdy się nie rozwiążą ani nie poluzują)  i contragrip (specjalna podeszwa wykonana z najbardziej trwałego materiału, z bieżnikiem doskonale sprawdzającym się na powierzchniach zarówno twardych i gładkich, jak i miękkich i luźnych). Główną różnice między modelami Flow a Feel stanowi cholewka buta. W modelu Sense Flow zastosowano więcej rozwiązań poprawiających osiągi jak choćby system SensiFit odpowiadający za lepszym trzymaniem stopy.

2020 treningbiegacza salomon 05
SENSE FEEL W India In

Wszystkie modele będziecie mogli przetestować na specjalnie organizowanych treningach przez firmę Salomon.  Wszelkie szczegóły na temat terminów, lokalizacji , a także formularz rejestracyjny znajdować będą się na stronie https://www.salomon.com/pl-pl/experiences. Dla uczestników naszych treningów niespodzianka! Śledźcie naszą stronę, poinformujemy o starcie naszych treningów jak tylko będzie to możliwe (W związku z Covid 19 nie możemy przedstawić harmonogramu treningów, jak tylko będzie to możliwe to terminy spotkań pojawią się na wspomnianej stronie, ale również będziemy Was informować na bieżąco na fb salomonrunning.pl)

I najważniejsze. Od 4 do 30 maja uruchamiamy specjalną stronę konkursową, gdzie codziennie będzie do wygrania zegarek Suunto 7 o wartości 1999 złotych. Suunto 7 to najnowszy model fińskiego producenta będący połączeniem prawdziwego zegarka sportowego i smartwatcha w jednym. Warunkiem przystąpienia do konkursu będzie zakup obuwia z kolekcji Sense w wyszczególnionych sklepach (znajdziecie je na stronie konkursowej). Pierwsze ogłoszenie zwycięzców nastąpi po 14 dniach trwania konkursu na: www.wygrywajSalomon.pl

Zapraszamy również wszystkich do umieszczania na swoich kontach w mediach społecznościowych biegowych postów w których wyrażacie swoje emocje. Użyjcie hasztagów:

#RunOnEmotion #BiejnijPoEmocje i stwórzmy wielką biegową rodzinę w tych trudnych czasach!

www.wygrywajSalomon.pl

www.salomon.com

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Przezwycięż wszystko z nowym, outdoorowym zegarkiem Polar Grit X
Następny wpis
Merrell Trail Glove 5 - ruszaj w teren
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu