Biegi tylko dla kobiet? Planuj tu swój debiut!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Wciąż zastanawiasz się nad startem w zawodach, ale strach Cię paraliżuje i uważasz, że nie dasz rady? Zadebiutuj w biegach kobiet! Takie kolorowe imprezy odbywają się na całym świecie oraz w kilku miastach w Polsce, gdzie bardziej niż o sam wynik chodzi o idee i niesamowitą atmosferę.

Biegi kobiet odbywają się na całym świecie i  cieszą się ogromną popularnością

W Barcelonie jest słynny Carrera de la Mujer, w Wiedniu Österreichischer Frauenlauf, a w Paryżu La-Parisienne. Zdarza się, że jednorazowo bierze w nich udział nawet ponad 30 tysięcy pań! Nie zostajemy jednak w tyle, bo i na naszym rodzimym podwórku pojawią się imprezy dedykowane kobietom. Największa z nich, to cykl imprez związanych z ideą profilaktyki raka piersi – Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si, w którym udział w tym roku weźmie aż 10 000 zawodniczek! Najbliższa impreza odbędzie się w Warszawie 16 września na dystansie 5km. Zapisy wciąż jeszcze są otwarte TUTAJ.

biegi-tylko-dla-kobiet-planuj-tu-swoj-debiut-02

Na biegach kobiet można spotkać panie w różnym wieku i z różną formą. Nie oznacza to jednak, że nie ma tam czołówki, która doskonale wie, po co startuje. Przykładowo w tegorocznej edycji biegu kobiet w Wiedniu, najszybsza zawodniczka – Susan Krumins dystans 5 kilometrów pobiegła w czasie 15:57 minut, a na dystansie 10 kilometrów tryumfowała Charlotte Karlsson z czasem 35:32 minut.

Jednak większość biegnie, aby w ogóle poczuć atmosferę zawodów i przeżyć tam swój pierwszy biegowy start. Jak podkreśla Marzena Michalec – kobieta w biegu, inicjatorka piersiowego poruszenia Zawsze Pier(w)si, dla wielu zawodniczek udział w biegach kobiet był początkiem ich biegowej przygody, po której ośmieliły się startować z powodzeniem w kolejnych zawodach rozwijając swoją biegową pasję. Niektóre z nich są dziś nawet maratonkami!

W Europie jedną z największych biegowych imprez jest hiszpańska edycja Carerra de la Mujer z finałem w listopadzie w Barcelonie, która kończy całoroczny cykl. Ulicami Barcelony biegnie ponad 30 tys. pań, a same zapisy trwają krócej niż miesiąc. Podobnie jest w Wiedniu na wspomnianej już imprezie Österreichischer Frauenlauf, gdzie co roku w maju na starcie na dystansie do wyboru 5 i 10 km, a także w Nordic Walking bierze udział ponad 30 tys. zawodniczek. Nieco mniejsze imprezy dla kobiet, ale organizowane na najwyższym poziomie odbywają się we wrześniu w Paryżu – La-Parisienne oraz w Niemczech – womensrun. Warto wspomnieć także o marcowej edycji biegu kobiet na Białorusi, gdzie w Mińsku z roku na rok przybywa biegających kobiet obdarowanych na mecie różyczką i medalem z okazji ich święta.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

biegi-tylko-dla-kobiet-planuj-tu-swoj-debiut-03

Fenomenem tym imprez bez względu na to gdzie się odbywają jest to, że zawodniczki w większości startują w koszulkach z pakietów startowych, co pokazuje doskonale wspólną integrację, a także cel dla jakiego pojawiły się na starcie.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana, zebraliśmy dla Ciebie argumenty, które mogę okazać się kluczowe przy podejmowaniu decyzji o Twoim debiutanckim starcie w biegach kobiet:

  • ciekawa idea i cel biegu związany np. ze zdrowiem,
  • pakiet z wieloma kobiecymi niespodziankami, często z piękną koszulką,
  • dystans do wyboru w przedziale od 5 do 10 km,
  • niesamowita atmosfera imprez,
  • imprezy towarzyszące z dedykacją dla pań, m.in. zajęcia fitness, nauka tańca,
  • expo z wystawcami skierowane tylko do pań,
  • możliwość przebadania się np. mammobus czy cytobus jak jest to na Biegach Kobiet Zawsze Pier(w)si.