Biegi tylko dla kobiet? Planuj tu swój debiut!

Wciąż zastanawiasz się nad startem w zawodach, ale strach Cię paraliżuje i uważasz, że nie dasz rady? Zadebiutuj w biegach kobiet! Takie kolorowe imprezy odbywają się na całym świecie oraz w kilku miastach w Polsce, gdzie bardziej niż o sam wynik chodzi o idee i niesamowitą atmosferę.

Biegi kobiet odbywają się na całym świecie i  cieszą się ogromną popularnością

W Barcelonie jest słynny Carrera de la Mujer, w Wiedniu Österreichischer Frauenlauf, a w Paryżu La-Parisienne. Zdarza się, że jednorazowo bierze w nich udział nawet ponad 30 tysięcy pań! Nie zostajemy jednak w tyle, bo i na naszym rodzimym podwórku pojawią się imprezy dedykowane kobietom. Największa z nich, to cykl imprez związanych z ideą profilaktyki raka piersi – Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si, w którym udział w tym roku weźmie aż 10 000 zawodniczek! Najbliższa impreza odbędzie się w Warszawie 16 września na dystansie 5km. Zapisy wciąż jeszcze są otwarte TUTAJ.

biegi-tylko-dla-kobiet-planuj-tu-swoj-debiut-02

Na biegach kobiet można spotkać panie w różnym wieku i z różną formą. Nie oznacza to jednak, że nie ma tam czołówki, która doskonale wie, po co startuje. Przykładowo w tegorocznej edycji biegu kobiet w Wiedniu, najszybsza zawodniczka – Susan Krumins dystans 5 kilometrów pobiegła w czasie 15:57 minut, a na dystansie 10 kilometrów tryumfowała Charlotte Karlsson z czasem 35:32 minut.

Jednak większość biegnie, aby w ogóle poczuć atmosferę zawodów i przeżyć tam swój pierwszy biegowy start. Jak podkreśla Marzena Michalec – kobieta w biegu, inicjatorka piersiowego poruszenia Zawsze Pier(w)si, dla wielu zawodniczek udział w biegach kobiet był początkiem ich biegowej przygody, po której ośmieliły się startować z powodzeniem w kolejnych zawodach rozwijając swoją biegową pasję. Niektóre z nich są dziś nawet maratonkami!

W Europie jedną z największych biegowych imprez jest hiszpańska edycja Carerra de la Mujer z finałem w listopadzie w Barcelonie, która kończy całoroczny cykl. Ulicami Barcelony biegnie ponad 30 tys. pań, a same zapisy trwają krócej niż miesiąc. Podobnie jest w Wiedniu na wspomnianej już imprezie Österreichischer Frauenlauf, gdzie co roku w maju na starcie na dystansie do wyboru 5 i 10 km, a także w Nordic Walking bierze udział ponad 30 tys. zawodniczek. Nieco mniejsze imprezy dla kobiet, ale organizowane na najwyższym poziomie odbywają się we wrześniu w Paryżu – La-Parisienne oraz w Niemczech – womensrun. Warto wspomnieć także o marcowej edycji biegu kobiet na Białorusi, gdzie w Mińsku z roku na rok przybywa biegających kobiet obdarowanych na mecie różyczką i medalem z okazji ich święta.

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).

biegi-tylko-dla-kobiet-planuj-tu-swoj-debiut-03

Fenomenem tym imprez bez względu na to gdzie się odbywają jest to, że zawodniczki w większości startują w koszulkach z pakietów startowych, co pokazuje doskonale wspólną integrację, a także cel dla jakiego pojawiły się na starcie.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana, zebraliśmy dla Ciebie argumenty, które mogę okazać się kluczowe przy podejmowaniu decyzji o Twoim debiutanckim starcie w biegach kobiet:

  • ciekawa idea i cel biegu związany np. ze zdrowiem,
  • pakiet z wieloma kobiecymi niespodziankami, często z piękną koszulką,
  • dystans do wyboru w przedziale od 5 do 10 km,
  • niesamowita atmosfera imprez,
  • imprezy towarzyszące z dedykacją dla pań, m.in. zajęcia fitness, nauka tańca,
  • expo z wystawcami skierowane tylko do pań,
  • możliwość przebadania się np. mammobus czy cytobus jak jest to na Biegach Kobiet Zawsze Pier(w)si.