Altra – nowa marka butów biegowych już w Polsce

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Na polski rynek wkracza właśnie jedna z najbardziej innowacyjnych marek butów biegowych – Altra. Na przestrzeni lat zdobyła zaufanie wśród biegaczy na całym świecie, a także zdobyła wiele nagród w plebiscytach organizowanych przez prestiżowe magazyny sportowe. Istnieje kilka powodów, dla których te buty do biegania zdecydowanie wyróżniają się spośród innych produktów na półkach. Dlaczego marka w tak krótkim czasie podbiła serca zawodników i co tak naprawdę kryje się pod pojęciem „Altra”?

Historia marki

Golden Harper, założyciel marki, za najważniejszy cel obrał sobie stworzenie obuwia poprawiającego biegową technikę oraz chroniącego przed powstawaniem kontuzji. Ta idea stała się motorem napędowym do zmian w życiu dotychczasowego managera jednego ze sklepów sportowych w Stanach Zjednoczonych. Harper postanowił stworzyć w 100% naturalne buty biegowe, które odpowiadałyby właściwemu ułożeniu naszych stóp. W swoim zakładzie pracy – przy pomocy piekarnika – przerobił jeden z posiadanych modeli na coś, co można nazwać pierwowzorem butów do biegania Altra. Za stworzeniem innowacyjnego produktu przemawiały też badania przeprowadzone przez lokalną uczelnię. Ich rezultaty dowiodły, że Golden Harper nie mylił się, próbując poprawić to, co do tej pory pojawiało się na rynku. Jego buty biegowe znacznie obniżały powstawanie wstrząsów z każdym krokiem, a naturalne dopasowanie do stopy zwiększały komfort i efektywność działania. Tradycyjne buty do biegania charakteryzowały się spiczastym zakończeniem, a drop (różnica w wysokości między piętą a przednią częścią obuwia) był nawet dwukrotnie wyższy przy pięcie niż przy śródstopiu. Naukowe badania obaliły dotychczasowe teorie mówiące o tym, że właśnie taka konstrukcja najlepiej sprawdza się podczas wysiłku. Ryzyko, które podjął Harper, chcąc wykreować zupełnie odmienną markę, opłaciło się ze względu na zastosowane techniki.

altra-nowa-marka-butow-biegowych-juz-w-polsce-01

Najważniejsze technologie

  1. ZeroDrop

Ta technologia to rozwiązanie wymyślone i wdrożone w życie przez Goldena Harpera. Marka Altra szczyci się tym, że jej buty do biegania opierają się na zastosowaniu ZeroDrop. Oznacza to, że pięta oraz przednia część stopy znajdują się na tej samej wysokości. Takie wykonanie gwarantuje zawodnikowi naturalne ułożenie stopy na podłożu – zupełnie tak, jak wygląda stopa tuż po urodzeniu. Ponadto, biegacz podczas wysiłku utrzymuje prawidłową postawę ciała i nie musi martwić się przeciążeniami dla kręgosłupa. Dzięki temu, że cała stopa utrzymana jest na jednym poziomie, stawiane kroki nie wywołują wstrząsów. W tym przypadku naturalność gwarantuje odpowiednią pozycję podczas wysiłku.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

altra-nowa-marka-butow-biegowych-juz-w-polsce-04

  1. FootShape

Buty biegowe Altra jako pierwsze na świecie zostały oparte o technologię „FootShape”. Dzięki takiemu rozwiązaniu stopa układa się w pełni naturalnie i w sposób idealnie dopasowany do jej kształtu. Tradycyjny but biegowy ściska palce, zaburzając ich prawidłowe ułożenie. Przede wszystkim, palce u nóg są naturalnie rozłożone, a duży palec przez cały czas utrzymuje się prosto. Poszerzona cholewka zastosowana w obuwiu Goldena Harpera gwarantuje komfort i zapobiega otarciom, pęcherzom i schodzącym paznokciom. Ponadto, buty biegowe Altra zmniejszają ryzyko rozwoju haluksów, nerwiaków i zapalenia powięzi podeszwowej. Innowacyjny kształt butów do biegania pozwala zawodnikowi twardo stąpać po podłożu bez narażania stóp na wstrząsy. To rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim podczas długiego czy też intensywnego wysiłku.

altra-nowa-marka-butow-biegowych-juz-w-polsce-05

  1. Fit4Her

Z anatomicznego punktu widzenia stopa damska różni się od męskiej. Nic więc dziwnego, że kobieta potrzebuje inaczej wyprofilowanego buta niż mężczyzna. Z racji tych różnic buty biegowe Altra są dopasowane do kształtu każdej stopy. Marka doskonale rozumie, że sport jest popularny zarówno wśród pań, jak i panów, dlatego żeńska część biegowych tras wymaga produktu dopasowanego do swoich wymagań. Buty do biegania stworzone przez Harpera powstają w zgodzie z naturalnym ułożeniem damskiej stopy, by jak najlepiej wesprzeć zawodniczkę w trakcie wysiłku. Przede wszystkim, zwrócono uwagę na węższą piętę, wyższe podbicie, specyficzną budowę śródstopia i ułożenie kości w tej partii stopy. Wyprofilowana, szeroka cholewka zapewnia palcom optymalną przestrzeń, dlatego kobieca stopa nie jest ściśnięta i ponadto nie występują problemy ze schodzącymi paznokciami.

altra-nowa-marka-butow-biegowych-juz-w-polsce-03

Altra – co to znaczy?

Mając na uwadze powyższe technologie i ideę, która przyświecała założycielowi marka, nazwa marki nie mogła być inna. Jest to akronim słów „Learn To Run”. Założeniem Goldena Harpera była pomoc w poprawie biegowej techniki, a co za tym idzie – nauka biegania w nowy, bardziej naturalny sposób. Obuwie sportowe Altra właśnie pojawiło się w Polsce. W pierwszej kolejności można je znaleźć w następujących sklepach: TriCentre w Poznaniu, TriathlonStore.pl w Gdańsku oraz RunPlanet w Zielonej Górze. Przedstawiciele marki pojawią się na najbliższym Festiwalu Biegów Górskich w Krynicy, a 22. września zameldują się także na EXPO podczas Maratonu Warszawskiego. Więcej informacji na temat samej firmy oraz konkretnych produktów można znaleźć na stronach internetowych wymienionych sklepów oraz na stoiskach przy okazji nadchodzących imprez. Na wiosnę marka będzie dostępna także w kolejnych specjalistycznych sklepach biegowych w całej Polsce.