fbpx
Zapowiedzi imprez

6. Bieg Wegański „Łatwiej niż myślisz!” już 7 maja w Warszawie

Bieg Wegański to impreza przeznaczona dla każdego, niezależnie od poglądów kulinarnych czy upodobań sportowych, która jednak skoncentrowana jest głównie na trzech tematach: bieganiu, pomocy zwierzętom oraz zdrowej żywności wegańskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tymi obszarami. Z każdego opłaconego pakietu startowego na 5/10/21 km 5 zł trafia na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! – Partner Biegu Wegańskiego.
6 bieg weganski latwiej niz myslisz juz 7 maja w warszawie 04

W dniu 7 maja 2017 r. (niedziela) w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 odbędzie się 6. edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz!”. Partnerem Projektu jest Miasto Stołeczne Warszawa. Bieg Wegański to impreza przeznaczona dla każdego, niezależnie od poglądów kulinarnych czy upodobań sportowych, która jednak skoncentrowana jest głównie na trzech tematach: bieganiu, pomocy zwierzętom oraz zdrowej żywności wegańskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tymi obszarami.

Z każdego opłaconego pakietu startowego na 5/10/21 km 5 zł trafia na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! – Partner Biegu Wegańskiego. Chętni mogą również kupić on-line symboliczną cegiełkę Biegu Wegańskiego wpierającą działanie schroniska.

Harmonogram Biegu rozpisany został na kilka etapów oraz wydarzeń towarzyszących:

6 maja (sobota):

  • 10:00-13:00 „Zabiegam o czystą Warszawę nad Wisłą” w ramach akcji „Zabiegam o czystą Polskę” – wspólne sprzątanie terenu po żoliborskiej stronie Wisły dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa oraz Dzielnicy Wisła;

7 maja (niedziela):

  • 09:00 start biegu na 5 km
  • 10:00 start biegu na 10 km
  • 11:00 „Spacer po zdrowie – zabierz swojego lekarza”, czyli alternatywna i mniej wymagająca kondycyjnie propozycja aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu – na dystansie 2,5 km oraz 5 km – wzdłuż brzegu Wisły na wysokości Żoliborza. Organizatorem akcji jest Fundacja „Zaskoczeni Wiekiem” Wyćwicz swoje zdrowie, objęta została ona także patronatem Ministerstwa Zdrowia.
  • 12:00 Decathlon Bieg Dzieci podzielony na cztery grupy wiekowe na dystansach do 400 do 1500 metrów. Koszulki RUN DRY marki Kalenji ufundowała firma Decathlon, która w dniu zawodów zorganizuje także Sportową Strefę Rodzinną, gdzie będzie można wypróbować nowych dyscyplin sportu.
  • 14:00 start biegu na 21 km

Wydarzenia towarzyszące

7 maja (niedziela):

  • 09:00 – 17:00 Zabiegany Targ Wegański na terenie Miasteczka Biegu (udział bezpłatny)
  • 10:00 – 17:00 Wykłady ekspertów na temat diety roślinnej i aktywności fizycznej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego (udział bezpłatny)
  • 11:00 – 13:00 Wegańska Kasza Party (zawodnicy 5 km i 10 km)
  • 16:00 – 17:30 Wegańska Kasza Party (zawodnicy 21 km)

Poza emocjami sportowymi w ramach Zabieganego Targu Wegańskiego na Uczestników czekać będzie ponad 30 wystawców ze zdrową roślinną żywnością wegańską, taka jak: świeże soki, zupy ekologiczne, egzotyczne smaki dań pochodzących z kuchni całego świata. Każdy będzie mógł poczuć, jak smakuje plant-based-diet, to trend nie tylko modny, ale przede wszystkim ultra zdrowy!

6-bieg-weganski-latwiej-niz-myslisz-juz-7-maja-w-warszawie-01

Podobnie jak na poprzednich Biegach Wegańskich, także tym razem zachęcamy do Biegu z psem, własnym lub schroniskowym. W zaprzyjaźnionym Schronisku na Paluchu czeka wiele czworonogów, które można adoptować. Z psami oczekującymi na nowy dom biegną m.in. nasi Ambasadorowie: Paulina Holtz, Paweł Staliński oraz Nick Sinckler, a łącznie zwierzaków ze schroniska biegnących z naszymi Wolontariuszami będzie ponad czterdziestka! Kto wie, może do niektórych z nich serca naszych Zawodników zabiją mocniej!

W tej edycji zapraszamy również uczestników biegu na 5 km na Slow Jogging metodą profesora Hiroakiego Tanaki. Trening instruktażowy oraz sam bieg poprowadzi Joanna Wróblewska, trenerka Slow Jogging, absolwentka pierwszego w Polsce kursu dla trenerów, ale także wegetarianka i pasjonatka biegania, ambasadorka Festiwalu Biegowego, górski przewodnik beskidzki oraz Ambasadorka Porozumienia bez Przemocy.

Zapisy online do 2 maja 2017 przyjmujemy na stronie: www.biegweganski.pl Zapisy przyjmujemy także w Biurze Zawodów 6 maja i 7 maja pod warunkiem dostępności miejsc.

W pakietach dla dzieci: koszulka, imienny numer z chipem do pomiaru czasu, medal, upominek, woda, NNW

W pakiecie biegu głównego: koszulka, imienny numer z chipem do pomiaru czasu, medal, pamiątkowa koszulka, woda, izotonik, Kasza Party, NNW

6-bieg-weganski-latwiej-niz-myslisz-juz-7-maja-w-warszawie-03

6. Bieg Wegański.

Organizatorzy: Run Vegan, Fundacja Chlorofil.

Partnerzy Projektu: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wisła

Patroni Honorowi: Polski Komitet Olimpijski, Dzielnica Żoliborz

Partnerzy: Viva Akcja dla zwierząt, Schronisko w Korabiewicach, Zabiegam o czystą Polskę, Fundacja Zaskoczeni wiekiem; A także: Spacer po zdrowie, Gorce Ultra-Trail, Schronisko na Paluchu, Vege Runners, MPWiK, Animacyjkowo, Buggy Gym.

Sponsor Główny: BioPlanet.

Sponsorzy: Garmin, Decathlon, FootMedica, Plantronics, LifeMotiv, Primavika, Cobi, Polpharma.

Firmy wspierające: Polsoja, Bunge / Wawrzyniec, Tel Aviv.

Patroni medialni: TreningBiegacza.pl, Nasze Miasto, Edipresse, magazyn VEGE, Slowly Veggie, KUK BUK, Yoga & Ayurweda, Dzikie Życie, joga-joga.pl, wegetarianie.pl, Wege-Warszawa, Biegaczki.pl, BiegamBoLubię.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Tutaj wszystko jest możliwe! Tak się biega w Garwolinie
Następny wpis
5 powodów, dla których warto postawić na energię Squeezy
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu